Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας διατηρήθηκε και μετά το πέρασμα της 22ης αγωνιστικής ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου, ο οποίος επικράτησε άνετα εντός έδρας του Πήγασου Κορυδαλλού με 72-49. Άνετη νίκη (64-49) και για τη δεύτερη ΑΕ Καλλιθέας απέναντι στον Λέοντα στο Μοσχάτο.

Από την πλευρά του, ο Ερμής ηττήθηκε από τον ΑΟΝΑ με 81-71 κι απομακρύνθηκε από τις πρώτες θέσεις.

Τα αποτελέσματα:
Άστερας Αγ.Δημητρίου-Πήγασος Κορυδαλλού 72-49
Έρμης Αργυρούπολης-Φοίνικας Πειραιά 67-61
Φιλία Περάματος-Ταταύλα 53-64
Αιξωνή-Ελ,Μοσχάτου 81-65
Λέων Μοσχάτου-ΑΕ Καλλιθέας 49-64
ΕΑ Νικαίας-Σούρμενα/Ελληνικό 90-81
ΑΟΝΑ-Ερμής Περάματος 81-71

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 80-71
Διαιτητές : Κονταράτος, Ισιγώνης
Δεκάλεπτα : 15-21, 40-39, 62-58, 80-71
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης Σιρόγλου): Κογιώνης 2 Παυλίδης , Αγγελόπουλος , Ντώνη 13(3) , Μουστάκος Ι. 2, Μενεξής 7(1), Σκοπελίτης 14 Ιωαννίδης 15 , Μουστάκος Ε. , Τσιριγώτης 2, Χριστοφοράτος, Γιανδήμας 25(3).
ΑΕ Σ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης, Καράλης) :Καρασούλος 6, Μαγγωνάκης 19(1) , Κουτσαύτης 9(1) , Λεβαδείτης 11(2) , Ζέρβας , Αδαμόπουλος , Σουργιάς 3(1)Καράλης 4, Μαρόπουλος 11, Μπολουδάκης 8.

ΑΟΝΑ – ΠΕΡΑΜΑ 81-71
Διαιτητές : Πηλοίδης Αν., Καρύκας
Δεκάλεπτα : 23-15, 32-28, 58-48, 81-71
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος , Πέρρος) :Κόγκας 27(5) , Φλέγκας 4, Αγγλόπουλος 15, Αρνόκουρος 19, Παπαδάκης 15, Λουπάσης 1.
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας , Πασαγιάννης): Μπαμπούνης 2, Κουμπούρας 9, Κουντούρης 4, Φιλίππου 21(3), Αρώνης 16(2) , Ιωάννου 6 , Σαγρής 13(1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 72-49
Διαιτητές : Τζίμης, Σιμά
Δεκάλεπτα : 14-10, 35-34, 52-37, 72-49
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Μαγγιώρος): Παπατρέχας 2, Φωστέρης 13(2) , Ζαχαρόπουλος 13(1) , Λούκος 2, Κασσάνος , Ζάβρας 6, Κουκουβάκης , Νοίδης 6 , Πατηνιώτης , Ακρίβος 15(3) , Μουζάκης 11, Χατζηδημητριάδης 4.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Γιαννικάκης, Κουκιάς): Σέργης 2, Παναγόπουλος 2, Γεώργαρος 2, Αντιπάτης 7(1) , Μπακάλης 3, Ζάχαρης , Στεφανής 13(1) , Κωσνταντόπουλος 11(1) , Τσεμπελής 9(1) , Δημακαρέας.

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 49-64
Διαιτητές : Ορφανός Ι. ,Τηγάνης Ι
Δεκάλεπτα: 05-16, 23-30, 34-42, 49-64
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπαρημάκης , Μαντζώρος): Αλεξίου 4, Καρασούλας 4, Δαουτάκος 3, Κοντούζογλου , Μαυράκης , Βασιλάκος 7(1) , Κετέμα 3, Πάσμα 22(5), Ιγιάμου 4, Ρούτσης 2.
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας): Κιούσης 17(1) , Σμυρνής 2, Δουτσίνης 5(1) , Τσελεπίδης , Μούστα 9 , Λαζαρίδης 12(1) Λάμπρου , Τσιμπούκης 9(1), Καραγεώργης 5(1), Κίκης 5(1).

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ 53-64
Διαιτητές: Μαυρέλης, Χρόνης
Δεκάλεπτα: 19-14, 31-30, 41-45, 53-64
ΦΙΛΙΑ ( Παπαδόπουλος-Παπαδόπουλος Γ.) : Δασκαλούδης 13(1), Καρτζόγλου 12(2), Γουρνάς 7, Βελισσαράκος 3, Στουραίτης 4, Λαδάς 3(1), Ρεπάνης 7, Καρμίρης 2, Λάσκαρης 2.
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης): Φράγκος 8, Σωτηρίου, Χλέπος, Μαστρογιάνης 6 (1), Κουτσουβάς 4, Χεργκελετζής 15(1), Αγραπίδης 6, Αβανίδης 18(1), Ραζής 1, Χουλιάρας 2, Αγγελής, Μπαιρακτάρης 4.

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 81-65
Διαιτητές : Αναστασίου, Πλιάκας
Δεκάλεπτα : 20-22, 42-39, 56-55, 81-65
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού, Κλάδης ): Ζούπας Δ., Μωραίτης 7(2) , Σέϊφερ 24(6), Γκούμας 15(1) , Παπανικολάου , Ψημάδης 16(4) , Κάππος 7 , Χατζηπαναγής 4, Ζούπας Αν. , Ντούσιας 4(1) , Μπαλντούκας 4(1).
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Παπαναστασίου): Γιαμπάνης 4, Μαρκουίζος 4, Παυλιάς 3, Δέλιος 13(2) , Φελλάς 3(1) , Βασιλείου 15 , Τζαφέρης 2, Λύτρας 3(1),Κρεμαστούλης 3(1) , Νικολαίδης , Γιαννόπουλος Θ. 13(3) , Γιαννόπουλος Μ. 2.

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 67-61
Διαιτητές : Γρίβα, Σπυρόπουλος
Δεκάλεπτα : 12-18 , 34-32, 53-43, 67-61
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Καλαντζής, Φράγκος): Λόης 10, Κελαϊδίτης, Τσεπαπαδάκης, Μωυσίδης 4(1), Βλάχος 2, Ψιακής, Αλεξανδράκης 17(3), Καλούδης 11(3), Γκίτσας, Μενιουδάκης 7, Κακάλης 6, Ρόζος 10(1).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Γαζής): Καρατζής 9(2), Πετρόπουλος 13(2), Γαζής, Βλαχάκης 11(1), Μοναχός 11, Πιστιόλης 7, Μπούζας, Ντάσκας, Λέσι 8(1).

Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες)

1.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 41 (19-3)
2.ΑΕ Καλλιθέας 40 (18-4)
3.Ερμής Περάματος* 37 (16-5)
4.ΑΟΝΑ 35 (13-9)
5.Ταταύλα 35 (13-9)
6.Ελευθερία Μοσχάτου 34 (12-10)
7.ΕΑ Νίκαιας 34 (12-10)
8.Σούρμενα Ελληνικό 33 (11-11)
9.Πήγασος Κορυδαλλού 32 (10-12)
10.Ερμής Αργυρούπολης 32 (10-12)
11.Λεων Μοσχάτου 28 (6-16)
12.Φιλία Περάματος 27 (5-17)
13.Αιξωνή* 26 (5-16)
14.Φοίνικας Πειραιά 25 (3-19)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ΕΣΚΑΝΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική η Ακαδη…