Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

Μία νίκη μακριά από την άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑ βρίσκεται η ΦΕΑ, η οποία συνέτριψε τον Εθνικό Ελληνορώσων με 86-56,  για την 23η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ.

Τα αποτελέσματα:

ΦΕΑ-Εθν. Ελλην. 86-56
Πολυνίκης Αγίας Βαρβάρας-ΦΟΤ 74-43
Γαλάτσι-Παιανία 83-75
ΓΑΟΚ-ΓΣ Κηφισιάς 53-71
Αίολος-Καρέας 70-75
ΑΕΚ Περιστερίου-Θεμιστοκλής Αιγάλεω 62-51
Αναγέννηση Πετραλώνων-Ιρις Πετρούπολης 84-77

Πολυνίκης 74
ΦΟΤ 43
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 27-11, 44-29, 62-32, 74-43.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος, Πολίτης): Πατάτας 11 (3), Βερβίτας 4, Τσοχονελίτζε 12 (1), Δημητρακούλης 5, Μόρφος 4, Κοντούλης 10, Δουρουντούς 7, Παπαδόπουλος 7 (1), Χιώτης 6, Λιβανός 2, Τζεμπελίκος, Βαμβακίδης 6 (2).
ΦΙΛΟΠΡΟΟΔΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Βόσικας 9 (3), Πιαλόγλου 7, Κατσίκερος, Χαμηλός 4, Κατσουλάρης 2, Γαβριελάτος, Χατζής 2, Ζερβολέας 3, Καζαντζιάν, Φύτρος 4, Πολίτης 11, Λυράκης 1.

ΦΕΑ 86
Εθν. Ελλ. 56
Διαιτητές: Καλογριάς, Βάγγαλης
Δεκάλεπτα: 28-5, 44-20, 69-34, 86-56.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης 10, Ρωμοσιός 6, Αναούνης 3 (1), Λουφόπουλος 3 (1), Στεργιάκης 24, Τριχιάς 9 (1), Τσεκούρας 2, Μπασέας 7, Δεληγιάννης 5 (1), Μπάτσος 8, Καραλευθέρης 9 (1).
ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Κολλαΐτης 2, Βιτζηλαίος 2, Βελέντζας 9 (1), Πολυχρονόπουλος 9, Αγόρης 1, Σωρανίδης, Αναγνώστου 2, Μπάρτζης 13 (1), Θεοδώρου 9 (1), Γιαννάτος 3, Λύκο 2, Γλυκόπουλος 4.

Γαλάτσι 83
Παιανία 75
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Κούλης
Δεκάλεπτα: 35-23, 56-42, 73-59, 83-75.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 2, Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 12 (2), Μακρής 11 (1), Κορκοσούρας 10, Παπαδόπουλος 10, Σιδέρης, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 20 (1), Μπαλαμπάνης 8 (2), Στράγκας, Γυφτοκώστας 10 (2).
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 6 (2), Σκανδάλης 3 (1), Μίχας, Δουβλαντώνης 20 (2), Σπυρόπουλος 5 (1), Μιμάνι 10, Δεδούσης 11, Χύτας, Πλαγιαννάκος, Ορφανίδης 4, Παπακωνσταντίνου, Τσίγκανος 16 (2).

ΓΑΟΚ 53
ΓΣΚ 71
Διαιτητές: Φραγκούλη, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 15-18, 21-35, 35-55, 53-71.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 11, Χασαπόπουλος 4 (1), Δρυμαλίτης 2, Τσιάπουλας 11 (1), Καρακατσάνης, Καρακώστας, Τσιόδρας 5, Παπαγγελάκης 6, Αγγελόπουλος 7 (2), Καραΐσκος, Κρίκης 3, Λαδικός 4.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης 2, Ζιώγας, Γερακίνης, Μπιλάλης Κ. 6, Μπαζίνης 4, Πολυδώρου 7 (1), Σελίτας 10, Βογιατζόγλου 6 (2), Λαμπρόπουλος 16 (1), Πολύζος 8, Βαβελίδης 8, Τσολακόπουλος 4.

Αίολος 70
Καρέας 75
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 15-28, 24-41, 47-56, 70-75.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος): Σκούρος, Ραδίτσας 14 (1), Γιγουρτάκης, Μαμουνής 25 (5), Χίνης 4, Δάφνης, Μουχίμογλου 9 (3), Παντελής 6 (2), Χουσεΐν 12 (1), Καντιώτης, Κωστόπουλος, Θεοδώρου.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης 5 (1), Μπότσας, Γαληνάκης, Μακαριάδης, Μαμαλάκης 18 (2), Κοκοτσάκης Σ. 15 (1), Μακρής, Χατζημωράκης 11 (1), Κοκοτσάκης Γ., Περγαντής 14 (1), Παπαγιαννόπουλος 3 (1), Δημητρίου 9.

ΑΕΚ Π. 62
Θεμιστοκλής 51
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 9-16, 24-23, 46-38, 62-51.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Χίος, Βιδάκης 23 (3), Γκότσης 3 (1), Πάρνος, Αναγνωστόπουλος 7, Πέττας 10 (2), Κακολύρης 2, Σιδέρης 2, Τζαγκαράκης 9, Δημητρόπουλος 6 (1), Μιχαλόπουλος, Πασσαλής.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 9 (1), Λαρεντζάκης 4 (1), Ρώης 9 (1), Τσατσάνης 3, Σπανίδης, Διαμαντής, Παπαπαναγιώτου, Σωτηρίου, Γαλάνης, Τασούλας 14, Βοϊδήλος 4, Καρτσούνης 8.

Αναγέννηση 84
Ιρις 77
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Παπαχρήστου
Δεκάλεπτα: 17-15, 35-29, 53-47, 67-67 (κ. δ.), 84-77 (α’ παρ.).
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος): Βαζούρας 2, Πουλιανός 2, Παυλίδης 9 (1), Ιμπραημάκης 15, Σωτηρόπουλος, Συριανός 22 (2), Ροκάς, Χότζα 5, Τσίτουρας 27 (2), Παρασκευόπουλος, Οικονόμου, Σίμος 2.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 9 (3), Λυσανδρόπουλος, Σκούρος, Μπίλης 12 (2), Βούρτσας 8, Γονιδάκης 7, Κιούκης 21 (1), Θωμαδάκης 14 (4), Καραδήμας 3, Κολτσίδας, Τσατσάνης 3 (1), Καλλιμάνης.

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες)

1.ΦΕΑ 45 (22-1)
2.Γαλάτσι 43 (20-3)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 42 (19-4)
4.ΓΣ Κηφισιάς 41 (18-5)
5.Πολυνίκης 37 (14-9)
6.Θεμιστοκλής 36 (13-10)
7.Καρέας 36 (13-10)
8.Κουκουβάουνες 32 (9-14)
9.Αίολος Ταύρος 30 (7-16)
10.Παιανία 29 (6-17)
11.Ίρις Πετρ. 29 (6-17)
12.Αναγέννηση Πετρ. 29 (6-17)
13.ΦΟΤ Χαλανδρίου 28 (5-18)
14.Εθνικός Ελλην. 26 (3-20)

Ο Φίλιππος Περιστερίου ηττήθηκε εντός έδρας από τον Νικηφόρο, ο οποίος έβαλε “φωτιά” στη μάχη της ανόδου. Την ήττα της ομάδας του Περιστερίου εκμεταλλεύτηκε η ΟΚΑ Μεσογείων, η οποία νίκησε τον Κούρο, και πάτησε κι αυτή κορυφή. Ο Φίλιππος έχει, πάντως, το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία.

Τα αποτελέσματα:
Φίλιππος Περιστέριου-Νικηφόρος 48-51
Αμιλλα-Κρόνος Γέρακα 93-69
ΟΚΑ Μεσογείων-Κούρος Αναβύσσου 81-66
Ολυμπιάδα Παπάγου-ΜΕΝ Ιλίου 55-68
Αγ. Ανάργυροι-Νήαρ Ηστ 72-66 (παρ),  61-61 (κ.αγ.)
Γλ. Νερά-Δάφνη 79-62
Κυψελιακός-Πρωτέας 60-66

Φίλιππος 48
Νικηφόρος 51
Διαιτητές: Αυγερινός, Καλαβρός
Δεκάλεπτα: 12-8, 24-22, 39-38, 48-51.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας, Βεντούρης 3 (1), Λιαπούρης 10 (1), Παπαδόπουλος 8, Μητρόπουλος, Ζέμπερης, Τσίμπερης 2, Κανελλόπουλος 4, Φιλόπουλος, Ντάνας 6, Παπαϊωάννου 4, Γεωργιάδης 11.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Μιχελιουδάκης): Ευαγγελάτος, Μιχαηλίδης 5, Γεργεριτάκης 12 (2), Τέκος, Οικονόμου 10 (2), Σίομς 3, Παπαναγόπουλος 4, Παπαδόπουλος 8, Βαρνάβας 2, Κάππης, Μπουρβάνης 7, Ράπτης.

Αμιλλα 93
Κρόνος 69
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Φυγετάκης
Δεκάλεπτα: 24-24, 45-37, 71-50, 93-69.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής): Τόλιος 11, Βλασερός 13, Γκότση 5, Μήλης 5 (1), Δάφνος 2, Μαρκομιχάλης 16 (4), Χύτας 8, Καμπίτης 11 (1), Βαμβακάρης 8, Κούνας 11, Παριανόπουλος 3 (1), Αχμέτ.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης, Αϊντίνη, Χατζόπουλος 14 (2), Φραγκούλης, Πάσχος 8 (2), Κόρμπος, Γάκης 4, Γιαννακόπουλος, Τσουκαλάς, Κώσταρης Δ. 11, Κώσταρης Β. 15, Μακρυδάκης 17 (2).

Ολυμπιάδα 55
ΜΕΝ Ιλίου 68
Διαιτητές: Μπίκας, Καλαντζής
Δεκάλεπτα: 11-16, 29-28, 44-43, 55-68.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Καλάης 3, Πάνου, Ρουμπέας 9 (3), Κοτσολέτης 4, Ανδρουλάκης 1, Οικονόμου 16 (2), Διόλατζης 9, Γλύτσης, Τηλιόπουλος 3 (1), Μπακόπουλος Α. 3 (1), Δημητρόπουλος 7 (1).
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 2, Μουρτογιάννης 2, Αντωνόπουλος Β. Α. 5 (1), Καβούρης, Καρυάτης 3 (1), Φίλιος 11, Αντωνόπουλος Β. Ι. 4, Τριαντογιάννης, Κώτσιας 13, Τσερώνης 22, Μαντέλος, Παπαδάκης 6.

ΟΚΑΜ 81
Κούρος 66
Διαιτητές: Στρέμπας, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 23-13, 37-26, 54-45, 81-66.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης, Τσίρος, Ατζαμόγλου 22 (2), Πλέστης 4, Κεσκινίδης 9, Παπαγιαννάκος 15 (2), Παπακωνσταντίνου 18 (4), Βλάχος, Χατζής 4, Μπαλόπητος, Νάσσου, Καλούδας 9 (1).
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Παλαιοχωρίτης, Μπέκιος): Τσόλας, Σπυρίδης 2, Κατσίκης 2, Μπίρμπας 18, Αντωνίου, Γεωργαντάς, Παξινός 27 (2), Τσιούβας, Ψωμαδέρης 17 (2), Αμπλιανίτης.

Αγ. Ανάργ. 72
Νήαρ 66
Διαιτητές: Χρηστίδης, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 13-15, 30-35, 44-50, 61-61 (κ. δ.), 72-66 (α’ παρ.).
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Λαγός 5, Γκινούτσης 10, Σφακιανάκης, Τουρλίδας, Κουτσούμπας 1, Αναστασόπουλος, Γούνης 19 (2), Ζήκας 3, Αθανασάκης 14, Τσιαμίτας, Μπαμπάκος 4, Παπαηλιού 16 (1).
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 9, Βαρουκτσής, Χατζηκωστής 8, Πανταζής 4, Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 20 (2), Τσαντήλας 1, Αποστολίδης 9, Σαρακασίδης 11 (1), Ζαλώνης 4, Αλέρτας.

Γλ. Νερά 79
Δάφνη 62
Διαιτητές: Μαραμής, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 15-16, 36-37, 59-51, 79-62.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Σαρήμπαλης 14 (3), Σταφυλάς, Αγγέλης 3 (1), Γαϊτανάκης 15 (3), Κατσαμπέκης 11, Σακελλαρίδης 9, Χανιώτης 6, Γάσπαρης 9 (3), Νταούντ 9 (1), Σταφυλάς 3, Βρακατσελης, Μαθιουδάκης.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Καραγιάννης, Πατεράκης, Γεωργόπουλος 5 (1), Γκόλιας 5, Ολύμπιος 5 (1), Πίνης, Σαμαράς 18 (2), Βίτσος 12, Αργυρίδης 9, Πασσάς 3 (1), Μανιατόπουλος, Βούλγαρης 5 (1).

Κυψελιακός 60
Πρωτέας 66
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-13, 28-28, 41-41, 60-66.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Τσέλο 9 (1), Κουτρούλης 3, Ράπτης 16 (4), Χρόνης 14 (4), Βουρδάνος 11, Ορλώφ, Τσεκούρας, Σπυρόπουλος 4, Παναγόπουλος 3 (1), Οουε.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Κεφαλάς, Μέλλος 11 (1), Αναγνώστου Κ., Σιράγας, Νικολόπουλος 4, Γερασιμόπουλος 10, Πάτσιος 22 (3), Δράκος, Ντάφλος 6 (2), Αναγνώστου Η. 11, Μαζαράκης 2, Ξένος.

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες)

1.Φίλιππος* 41 (19-3)
2.ΟΚΑΜ* 41 (19-3)
3.Νήαρ Ήστ 38 (15-8)
4.ΜΕΝ Ιλίου 38 (15-8)
5.Γλυκά Νερά 37 (14-9)
6.Δάφνη 34 (11-12)
7.Άγιοι Ανάργυροι* 34 (12-10)
8.Κούρος 33 (10-13)
9.Ολυμπιάδα Παπάγου 33 (10-13)
10.’Αμιλλα 33 (10-13)
11.Πρωτέας 32 (9-14)
12.Νικηφόρος 32 (9-14)
13.Κυψελιακός* 27 (5-16)
14.Κρόνος Γέρακα 24 (1-22)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική το Κουκάκι, το οπο…