Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Τη ξέφρενη πορεία της προς την Α’ ΕΣΚΑ συνέχισε η ΦΕΑ, η οποία συνέτριψε εντός έδρας την Παιανία με 77-52 κι ανέβηκε στο 20-1, με τη συμπλήρωση της 21ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ.

Τα αποτελέσματα:
ΦΕΑ-Παιανία 77-52
Γαλάτσι-Ιρις Πετρούπολης 81-59
ΓΑΟΚ-Θεμιστοκλής Αιγάλεω 49-50
Καρέας-ΓΣ Κηφισιάς 53-56
Αίολος Περιστερίου-Εθν. Ελλην. 69-56
ΑΕΚ Περιστερίου-ΦΟΤ 75-63
Αναγέννηση Πετραλώνων-Πολυνίκης 59-68

ΦΕΑ 77
Παιανία 52
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Μαγκουσάκης
Δεκάλεπτα: 21-13, 37-22, 59-31, 77-52.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Αλ.Καρατζάς, Σωτ.Κουτσούκος): Καραλευθέρης 6, Ρωμοσιός 15 (1), Αναούνης 2, Λουφόπουλος 4, Στεργιάκης 19, Τριχιάς 7 (1), Τσεκούρας, Μπασέας, Δεληγιάννης 8, Μπάτσος 4, Γιαννουλάκος 12, Λιναρίτης.
ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝΙΑΣ (Μπράμος): Στάμου 3 (1), Σκανδάλης 7 (1), Παπακωνσταντίνου, Δουβλαντώνης 2, Σπυρόπουλος 5 (1), Μιμάνι 4, Δεδούσης, Χύτας – Βιντιάδης 7 (1), Αγγελής 10, Ορφανίδης 5 (1), Τσόκας 5 (1), Τσίγκανος 4.

Γαλάτσι 81
Ιρις 59
Διαιτητές: Χρηστίδης, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 26-20, 49-43, 65-49, 81-59.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 11 (1), Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 2, Μακρής 11 (1), Κορκοσούρας 14 (1), Παπαδόπουλος 6, Γιάννης 6, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 12 (2), Μπαλαμπάνης 9 (1), Στράγκας 8, Γυφτοκώστας 2.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 10 (1), Λυσανδρόπουλος 6, Σκούρος, Μπίλης, Βούρτσας 2, Γονιδάκης 2, Κιούκης 9 (1), Καραδήμας 8, Κολτσίδας, Τσατσάνης 9 (3), Καλλιμάνης 5.

Καρέας 53
ΓΣΚ 56
Διαιτητές: Κάρδαρης, Αγγέλης
Δεκάλεπτα: 15-16, 29-32, 41-41, 53-56.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης, Μπότσας, Μακαριάδης, Κοκοτσάκης Α. 7 (1), Μαμαλάκης 20 (1), Κοκοτσάκης Σ. 2, Μακρής 3, Χατζημωράκης, Κοκοτσάκης Γ., Περγαντής 11, Παπαγιαννόπουλος 3 (1), Δημητρίου 7.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης 1, Ζιώγας 7 (1), Γερακίνης, Μπιλάλης Κ. 4, Μπαζίνης 2, Βαβελίδης 2, Πολυδώρου 2, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 25 (4), Πολύζος 11, Τσιάπας, Τσολακόπουλος 2.

Αίολος 69
Εθν. Ελλην. 56
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Χατζόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-10, 37-22, 52-40, 69-56.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 4, Ραδίτσας 19 (3), Κωστόπουλος, Μαμουνής 16 (4), Χίνης 10, Δάφνης, Μουχίμογλου 1, Παντελής 9 (2), Χουσεΐν 10, Καντιώτης, Κουντούρης, Θεοδώρου.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Σωρανίδης, Βιτζηλαίος 3 (1), Βελέντζας 13 (2), Πολυχρονόπουλος 4, Αγόρης 10 (1), Γιαννάτος, Αναγνώστου 7, Μπάρτζης 19 (1), Κιούσης, Κολλαΐτης, Παντελιδάκης, Λύκο.

ΓΑΟΚ 49
Θεμιστοκλής 50
Διαιτητές: Αργυρούδης, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 13-8, 28-25, 37-42, 49-50.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 6 (1), Χασαπόπουλος 3 (1), Δρυμαλίτης 5 (1), Τσιάπουλας 4, Καρακατσάνης 6, Σκουτέλης 8, Τσιόδρας 2, Παπαγγελάκης 9, Αγγελόπουλος 2, Καρακώστας, Καραΐσκος, Λαδικός 4 (1).
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 6, Λαρεντζάκης, Ρώης 4 (1), Τσατσάνης 5, Σπανίδης 4, Διαμαντής 1, Σωτηρίου 2, Γαλάνης, Τασούλας 13, Βοϊδήλος 14 (1), Παπαπαναγιώτου, Καρτσούνης 1.

ΑΕΚ Π. 75
ΦΟΤ 63
Διαιτητές: Φασόλης, Τσόλη
Δεκάλεπτα: 27-15, 49-36, 64-48, 75-63.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης, Χίος 5 (1), Πάρνος 2, Βιδάκης 14 (2), Αναγνωστόπουλος 3 (1), Πέττας 20 (2), Μαρτζέλης, Τζαγκαράκης 16, Σιδέρης 6, Γεωργακόπουλος, Δημητρόπουλος, Μιχαλόπουλος 8.
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Πιαλόγλου 16 (2), Κατσίκερος 2, Χαμηλός, Βόσικας, Καζαντζιάν 9 (3), Καράμπουλας 2, Χατζής 4, Ζερβολέας 10, Κατσουλάρης, Φύτρος 3, Πολίτης 17 (1), Λυράκης.

Αναγέννηση 59
Πολυνίκης 68
Διαιτητές: Κομιανός, Τούσης
Δεκάλεπτα: 22-14, 32-36, 48-51, 59-68.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος): Βαζούρας, Αλεφαντινός 2, Παυλίδης 16, Ιμπραημάκης 8, Μπρακάι 2, Συριανός 14 (1), Ροκάς, Χότζα, Τσίτουρας 14 (2), Παρασκευόπουλος, Οικονόμου, Σίμος 3.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος, Πολίτης): Πατάτας 8 (2), Βερβίτας 1, Τσοχονελίτζε 14 (2), Δημητρακούλης 3 (1), Μόρφος 6, Κοντούλης 7, Δουρουντούς 11, Παπαδόπουλος, Χιώτης 11, Βαμβακίδης 7.

Η Βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

1.ΦΕΑ 41 (20-1)
2.Γαλάτσι 39 (18-3)
3.ΓΣ Κηφισιάς 38 (17-4)
4.ΑΕΚ Περιστερίου 38 (17-4)
5.Θεμιστοκλής 34 (13-8)
6.Πολυνίκης 33 (12-9)
7.Καρέας 32 (11-10)
8.Κουκουβάουνες 29 (8-13)
9.Αίολος Ταύρος 28 (7-14)
10.Παιανία 27 (6-15)
11.Ίρις Πετρ. 27 (6-15)
12.ΦΟΤ Χαλανδρίου 26 (5-16)
13.Αναγέννηση Πετρ. 25 (4-17)
14.Εθνικός Ελλην. 24 (3-18)

Ο Φίλιππος Περιστερίου επικράτησε εντός έδρας της Δάφνης με 63-54, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ κι έκανε ακόμα ένα βήμα για την άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑ.

Τα αποτελέσματα:
Νικηφόρος-Κρόνος Γέρακα 76-69
Φίλιππος Περιστερίου-Δάφνη 63-54
Αμιλλα-ΜΕΝ Ιλίου 72-53
Ολυμπιάδα Παπάγου-Κούρος Αναβύσσου 92-76
Αγ. Ανάργυροι-Πρωτέας 55-49
Γλ. Νερά-Νήαρ Ηστ 65-61
Κυψελιακός-ΟΚΑΜ 51-59

Νικηφόρος 76
Κρόνος 69
Διαιτητές: Καλαντζής, Κυβελίδης
Δεκάλεπτα: 26-9, 45-30, 59-43, 76-69.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Μιχελιουδάκης): Κρητικός, Γεργεριτάκης, Κατρίτσης, Οικονόμου, Παπαναγόπουλος, Παπαδόπουλος, Κούρτζας, Βαρνάβας, Κάππης, Μπουρβάνης, Τζιώτης, Σίμος.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 2, Φραγκούλης 2, Χατζόπουλος 14 (2), Πάσχος 7 (1), Τσουκαλάς 5 (1), Κώσταρης Δ. 2, Κώσταρης Β. 4, Κόρμπος, Γάκης, Γιαννακόπουλος 8, Μακρυδάκης 25 (4), Αϊντίνη.

Φίλιππος 63
Δάφνη 54
Διαιτητές: Τσαχάκης, Αγγέλης
Δεκάλεπτα: 13-15, 26-22, 47-38, 63-54.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας, Βεντούρης 10 (2), Λιαπούρης 4, Παπαδόπουλος 14 (2), Μητρόπουλος, Ζέμπερης, Τσίμπερης, Κανελλόπουλος 5, Κατσαρός 2, Ντάνας 17 (2), Παπαϊωάννου 5, Γεωργιάδης 7.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Καραγιάννης 5 (1), Βαλές, Γεωργόπουλος, Γκόλιας 12 (2), Ολύμπιος 1, Πίνης, Σαμαράς 6, Βίτσος 9, Αργυρίδης 3, Πασσάς 4, Μανιατόπουλος, Βούλγαρης 13.

Αμιλλα 72
ΜΕΝ Ιλίου 53
Διαιτητές: Αυγερινός, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 16-11, 29-22, 51-42, 72-53.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής, Μπαλτά): Τόλιος 12, Βλασερός 9, Γκότση, Μήλης, Δάφνος, Μαρκομιχάλης 27 (5), Χύτας 11, Καμπίτης, Βαμβακάρης 5, Κούνας 2, Παριανόπουλος 6 (2), Αγρέβης.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 2, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 8 (2), Καβούρης 12, Καρυάτης 8 (2), Φίλιος 4, Τριαντογιάννης 7, Κώτσιας 2, Τσερώνης 4, Μαντέλος 1, Παπαδάκης 5 .

Ολυμπιάδα 92
Κούρος 76
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 15-11, 37-40, 70-59, 92-76.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Καλάης 5, Ρουμπέας 31 (6), Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 14 (2), Οικονόμου 27 (7), Διόλατζης 2, Τηλιόπουλος 4, Μπακόπουλος Α. 9 (1), Λούβαρης, Δαβουλάρης.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Παλαιοχωρίτης, Μπέκιος): Τσόλας, Σπυρίδης 3, Κατσίκης, Μπίρμπας 26 (1), Αντωνίου 2, Γεωργαντάς 2, Παξινός 16 (2), Τσιούβας, Ζεκάκος 14, Ψωμαδέρης 13 (1).

Γλ. Νερά 65
Νήαρ 61
Διαιτητές: Τσολάκος, Σέλληνας
Δεκάλεπτα: 21-9, 40-21, 50-38, 65-61.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Βρακατσέλης, Σταφυλάς, Μεγαλοοικονόμου, Γαϊτανάκης 20 (2), Κατσαμπέκης, Σαρήμπαλης 4 (1), Σακελλαρίδης 12, Χανιώτης 4 (1), Γάσπαρης 5 (1), Νταούντ 7 (1), Καρακώστας 5 (1), Καρκανίδης 8 (2).
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 1, Βαρουκτσής, Χατζηκωστής 4 (1), Πανταζής 1, Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 19 (1), Τσαντήλας 3, Αποστολίδης 17, Σαρακασίδης 16 (4), Ζαλώνης, Αλέρτας.

Κυψελιακός 51
ΟΚΑΜ 59
Διαιτητές: Γρίβα, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-20, 29-38, 41-50, 51-59.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Τσεκούτας 1, Δέμπη, Καναβός, Κουτρούλης 5, Ράπτης 7 (1), Σιλητζήρης, Χρόνης 6 (2), Βουρδάνος 12, Ορλώφ 1, Σπυρόπουλος 6, Παναγόπουλος 4, Οουε 9.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Γιαννάκης 9 (1), Τσίρος, Ατζαμόγλου 14 (1), Πλέστης 5 (1), Κεσκινίδης 4, Παπαγιαννάκος 16 (3), Παπακωνσταντίνου 11 (2), Βλάχος, Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου.

Αγ. Ανάργυροι 55
Πρωτέας 49
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 14-10, 30-22, 44-34, 55-49.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Λαγός, Γκινούτσης 6, Ζουλινάκης, Τουρλίδας 3 (1), Αναστασόπουλος, Γούνης 5 (1), Ζήκας 4, Αθανασάκης 9, Αγγελογιαννάκης, Σφακιανάκης, Μπαμπάκος 9, Παπαηλιού 19 (1).
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Ανδριώτης, Μέλλος 9, Αναγνώστου Κ., Σιράγας 4, Νικολόπουλος 2, Γερασιμόπουλος 3 (1), Πάτσιος 14 (1), Δράκος, Ντάφλος, Αναγνώστου Η. 17, Μαζαράκης, Ξένος.

Η Βαθμολογία (σε 21 αγώνες)

1.Φίλιππος* 39 (19-1)
2.ΟΚΑΜ* 37 (17-3)
3.Νήαρ Ήστ 35 (14-7)
4.ΜΕΝ Ιλίου 34 (13-8)
5.Γλυκά Νερά 33 (12-9)
6.Δάφνη 32 (11-10)
7.Κούρος 30 (9-12)
8.Άμιλλα 30 (9-12)
9.Άγιοι Ανάργυροι** 29 (10-9)
10.Ολυμπιάδα Παπάγου* 29 (8-12)
11.Πρωτέας 29 (8-13)
12.Νικηφόρος 28 (7-14)
13.Κυψελιακός* 25 (5-14)
14.Κρόνος Γέρακα 22 (1-20)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο
**Έχει δυο αγώνες λιγότερους

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική το Κουκάκι, το οπο…