Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: “Παγίδες” για τους πρωτοπόρους!

Γ’ Εθνική: “Παγίδες” για τους πρωτοπόρους!

Ο Οίακας Ναυπλίου υποδέχεται τα Μελίσσια, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του Νότου της Γ’ Εθνικής και καλείται να υπερασπιστεί την έδρα του, προκειμένου να παραμείνει μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η δεύτερη Ένωση Ιλίου δοκιμάζεται στην έδρα της Νέας Ιωνίας, ενώ ο τρίτος Γλαύκος θα έχει την ευκαιρία να επιστρέψει στις νίκες, υποδεχόμενος τον Έσπερο. Η επίσης τρίτη Αχαγιά καλείται να περάσει από την έδρα του Κεραυνού Αιγίου.

Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής

Ναυπλίου 17:00 Οίαξ Ναυπλίου-ΚΑΟ Μελισσίων Καμήτσος-Λεκατσάς (Ελένης)

ΕΑΚ Ν. Ιωνίας 17:00 ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας-Ένωση Ιλίου Ζιώγας-Μελισσάρης (Κουλούρης)

ΕΑ Πατρών 17:00 ΕΑ Πατρών-ΑΣ Ολυμπιάδα Λεχ. Μαγκαφάς-Καββαδάς (Ρόζης)

ΔΚΓ Αιγίου 17:00 Κεραυνός Αιγίου-ΑΟ Αχαγιά 82 Δελαγραμμάτικας-Ισιγώνης (Κοκορδάτος)

Τέντα 17:00 Καλαμάτα 1980-Απόλλων Σμύρνης Λαμπίρης-Ελ Ανύ (Γιαλικάρης)

Γλαύκου 17:00 Γλαύκος-Έσπερος ΑΟΠΑ Παπαφωτίου-Κοτσώνης (Πίγκας)

Κοντόπευκου 17:00 ΚΑΠ- ΑΟ Ακράτα Χριστινάκης-Κατσαπρακάκης (Φαλούκας)

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Οίαξ Ναυπλίου 34 (16-2)
2. Ένωση Ιλίου 33 (15-3)
3. Αχαγιά ’82 32 (14-4)
4. Γλαύκος 32 (14-4)
5. Ακράτα 30 (12-6)
6. Μελίσσια 29 (12-5)*
7. Έσπερος Πατρών 28 (10-8)
8. ΚΑΠ 26 (8-10)
9. Νέα Ιωνία 25 (7-11)
10. Κεραυνός Αιγίου 24 (7-10)*
11. Απόλλων Σμύρνης 23 (5-13)
12. ΕΑΠ 21 (3-15)
13. Καλαμάτα ’80 19 (1-17)
14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 19 (1-17)

Εκτός έδρας αποστολή περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου του Νότου της Γ’ Εθνικής για τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Έσπερο Λαμίας, ο οποίος αντιμετωπίζει τον Άρη στη Νίκαια.

Το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής

Εσπέρου 17:00 ΠΟΚ Έσπερος-Άρης Πετρούπολης Τηγάνης-Ναστούλης (Ευστρατίου)

Κλαδισού 15:00 ΑΟΚ Χανιά-ΑΕΕ Παναγίτσας Ραχιώτης-Σιδέρης (Πετράκης Ν.)

Χίου 16:00 Βούρειος ΑΟΛ Χίου-Νίκη Αμαρουσίου Μαρίγλη-Ροδίτης (Τσαρδάκας)

Νέας Πεντέλης 17:00 ΑΕ Πεντέλης-ΟΦΗ Κουτσοδήμος-Ασλανίδης Ηλ. (Ζερβούδης)

ΔΑΚ Νίκαιας Πλάτων 15:00 Άρης Νίκαιας-Έσπερος Λαμίας Καρπάνος-Μαρινάκης (Τζουβάρας)

Αταλάντης 17:00 ΑΣ Λοκρός-Ερμής Σχηματαρίου Σκαλτσής-Χρηστίδης Ηλ. (Χριστοδούλου)

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Έσπερος Λαμίας 30 (13-4)
2. Έσπερος Καλλιθέας 29 (13-3)*
3. Πεντέλη 29 (12-5)
4. Ερμής Σχηματαρίου 28 (11-6)
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 28 (11-6)
6. Λοκρός Αταλάντης 26 (10-6)*
7. ΒΑΟΛ Χίου 25 (8-9)
8. ΟΦΗ 24 (7-10)
9. ΑΕΕ Παναγίτσας 22 (5-12)
10. Νίκη Αμαρουσίου 22 (6-10)*
11. ΑΟΚ Χανιά 21 (4-13)
12. Άρης Νικαίας 20 (4-12)*
13. Άρης Πετρούπολης 18 (3-13-1 μηδ.)

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

“Υπηρετούμε έναν τεράστιο σύλλογο, ο Απόλλων περιέχει δηλητήριο φοβερό…” (VID)

Μια ωραία αναδρομή στο παρελθόν, με ορισμένες φωτογραφίες, έκανε ο Απόλλων Καλαμαριάς χρησ…