Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Tα αποτελέσματα:
Εθνικός Ελλ.-Ιρις Πετρούπολης 54-64
ΦΕΑ-Πολυνίκης 84-63
ΓΑΟΚ-Αναγέννηση Πετραλώνων 72-67
Γαλάτσι-ΑΕΚ Περιστερίου 73-63
Καρέας-ΦΟΤ 72-42
Αίολος-Παιανία 63-51
ΓΣ Κηφισιάς-Θεμιστοκλής 52-56

Εθν. Ελλην. 54
Ιρις 64
Διαιτητές: Αργυρούδης, Καλαβρός
Δεκάλεπτα: 13 -16, 30-36, 41- 49, 54-64.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Βιτζηλαίος 7 (1), Βελέντζας, Πολυχρονόπουλος 15, Αγόρης 18 (2), Γιαννάτος, Αναγνώστου 6, Μπάρτζης 2, Κιούσης 6, Σωρανίδης.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 10 (1), Λυσανδρόπουλος 11 (2), Τσιρίγκας 4, Χριστακόπουλος, Βούρτσας 10, Γονιδάκης 6, Κιούκης 12, Καραδήμας 4, , Τσατσάνης Π., Καλλιμάνης 7.

ΦΕΑ 84
Πολυνίκης 63
Διαιτητές: Γρίβα, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 30-24, 42-36, 74-47, 84-63.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Καραλευθέρης 16 (2), Ρωμοσιός 5, Αναούνης 5 (1), Λουφόπουλος 7, Στεργιάκης 15 (1), Τριχιάς 2, Τσεκούρας, Μπασέας 2, Δεληγιάννης 26 (6), Μπάτσος 6, Λουπέτης.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 10 (2), Βερβίτας, Τσοχονελίτζε 7, Δημητρακούλης, Μόρφος 2, Δημούλης, Δουρουντούς 12, Παπαδόπουλος, Λιβανός, Χιώτης 4, Κοντούλης 21, Βαμβακίδης 7 (1).

ΓΑΟΚ 72
Αναγέννηση 67
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 25-14, 34-40, 49-55, 72-67.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 15, Χασαπόπουλος 12 (3), Δρυμαλίτης 6 (2), Μαζιάνης, Καραΐσκος, Τσιόδρας 4, Παπαγγελάκης 8, Μπαρμπαρής, Καρακώστας, Καρακατσάνης, Λαδικός 19 (2), Σκουτέλης 8 (1).
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος): Βαζούρας, Αλεφαντινός, Πουλιανός 22 (1), Μπρακάι, Παυλίδης 2, Ιμπραημάκης 4, Σωτηρόπουλος, Συριανός 18 (1), Ροκάς, Σίμος 3, Τσίτουρας 18 (4), Δρακόπουλος.

Γαλάτσι 73
ΑΕΚ Π. 63
Διαιτητές: Μαραμής, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 19-15, 39-29, 55-49, 73-63.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 15 (3), Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 4, Μακρής 12 (2), Κορκοσούρας 5 (1), Παπαδόπουλος 11, Γιάννης 5, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 7 (1), Μπαλαμπάνης 6 (1), Στράγκας 2, Γυφτοκώστας 6 (2).
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Σωμαράκης): Γκότσης, Παλτόγλου 2, Πάρνος, Βιδάκης 12 (3), Αναγνωστόπουλος, Πέττας 10 (1), Κακολύρης 17 (1), Μιχαλόπουλος, Σιδέρης, Γεωργακόπουλος, Δημητρόπουλος 5, Τζαγκαράκης 17.

Καρέας 72
ΦΟΤ 42
Διαιτητές: Μελισσάρης, Ζαγουρής
Δεκάλεπτα: 23-11, 39-30, 52-38, 72-42.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης, Κοκοτσάκης Α. 9 (3), Μαμαλάκης 15 (3), Κοκοτσάκης Σ. 2, Μακρής 14 (2), Χατζημωράκης 4, Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ. 2, Τσολάκος Κ. 4, Περγαντής 10, Παπαγιαννόπουλος 6 (1), Δημητρίου 6.
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Κατσουλάρης, Χατζημιχαήλ, Κατσίκερος 3 (1), Χαμηλός 3 (1), Καζαντζιάν 3 (1), Χατζής 3, Φύτρος, Ζερβολέας 7, Κατσουλάρης 2, Βόσικας 8, Πολίτης 6, Λυράκης 7 (1), Καράμπουλας.

Αίολος 63
Παιανία 51
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Δράκος
Δεκάλεπτα: 12-17, 33-28, 46-40, 63-51.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 5, Καρδάρας, Μπιτζηλής, Μαμουνής 16 (1), Χίνης 5, Δάφνης, Μουχίμογλου 3 (1), Παντελής 10 (2), Χουσεΐν 20, Καντιώτης 5, Κωστόπουλος, Γιγουρτάκης.
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 1, Σκανδάλης 9 (1), Παπακωνσταντίνου, Δουβλαντώνης 6 (1), Σπυρόπουλος 5, Μιμάνι 3, Δεδούσης 4, Χύτας 5, Ορφανίδης, Πλαγιαννάκος 2, Τσόκας, Τσίγκανος 16.

ΓΣΚ 52
Θεμιστοκλής 56
Διαιτητές: Πλιάκας, Δαβιδέλης
Δεκάλεπτα: 16-19, 32-24, 43-31, 52-56.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης, Γιαννακάκης): Τριποδάκης 14, Ζιώγας 5 (1), Μπαζίνης 2, Βαβελίδης, Πολυδώρου 12, Σελίτας 6, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 10 (2), Πολύζος 3, Τσιάπας, Τσολακόπουλος, Παναγιώτου.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 7 (1), Λαρεντζάκης 6 (1), Ρώης 21 (4), Τσατσάνης Δ., Σπανίδης, Διαμαντής 3 (1), Σωτηρίου 1, Γαλάνης, Τασούλας 6, Βοϊδήλος 3 (1), Παπαπαναγιώτου, Καρτσούνης 9.

Η Βαθμολογία (σε 17 αγώνες)

1.ΦΕΑ 33 (16-1)
2.ΓΣ Κηφισιάς 30 (13-4)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 30 (13-4)
4.Γαλάτσι* 29 (13-3)
5.Θεμιστοκλής 28 (11-6)
6.Πολυνίκης 27 (10-7)
7.Καρέας* 24 (8-8)
8.Κουκουβάουνες 24 (7-10)
9.Αίολος Ταύρος 23 (6-11)
10.Παιανία 22 (5-12)
11.ΦΟΤ Χαλανδρίου 22 (5-12)
12.Ίρις Πετρ. 22 (5-12)
13.Αναγέννηση Πετρ. 20 (3-14)
14.Εθνικός Ελλην. 20 (3-14)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Β’ ΕΣΚΑ

Τα αποτελέσματα:
Νικηφόρος-Κούρος 59-73
Αμιλλα-Κυψελιακός 64-62
Φίλιππος-Νήαρ Ηστ 57-56
Γλ. Νερά-ΟΚΑΜ 76-79
Δάφνη-Πρωτέας 64-53
Κρόνος-ΜΕΝ Ιλίου 55-67
Αγ. Ανάργ.-Ολυμπιάδα (διακοπή, ζημιά στο παρκέ με το σκορ στο 60-52 στο 36′)

Τα φύλλα αγώνα:

Νικηφόρος 59
Κούρος 73
Διαιτητές: Κονταράτος, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 23-13, 34-30, 49-48, 59-73.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 22 (3), Μιχαηλίδης 4, Γεργεριτάκης 6, Οικονόμου, Παπαδόπουλος, Κούρτζας, Βαρνάβας 11, Κάππης, Μπουρβάνης 6, Παπαναγόπουλος 7, Ράπτης, Τζιώτης 3 (1).
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Παλαιοχωρίτης): Τσόλας, Τσιούβας, Σπυρίδης 2, Αντωνίου 2, Μπίρμπας 16, Γεωργαντάς 4, Παξινός 26 (2), Κονδύλης 2, Ζεκάκος 2, Ψωμαδέρης 19 (1).

Αμιλλα 64
Κυψελιακός 62
Διαιτητές: Ραχιώτης, Ιασωνίδης
Δεκάλεπτα: 17-19, 30-33, 45-50, 64-62.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής, Μπαλτά): Καμπίτης 8 (1), Μαρκομιχάλης 8 (2), Βαμβακάρης, Σπηλιώτης 5, Χύτας 6, Τόλιος 13 (1), Βλασερός 18 (2), Παριανόπουλος 6 (2), Μήλης.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος, Τσέλο 8, Κουτρούλης 10 (1), Ράπτης 7 (1), Σιλητζήρης, Χρόνης 6 (2), Βουρδάνος, Ορλώφ, Σπυρόπουλος 24 (4), Παναγόπουλος, Τσεκούρας 5, Οουε 2.

Φίλιππος 57
Νήαρ Ηστ 56
Διαιτητές: Κάρδαρης, Τούσης
Δεκάλεπτα: 10-17, 29-32, 48-43, 57-56.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Βεντούρης 5, Λιαπούρης 5, Παπαδόπουλος 17 (2), Μητρόπουλος, Ζέμπερης 2, Τσίμπερης, Κανελλόπουλος 6, Κατσαρός, Ντάνας 13 (1), Παπαϊωάννου 2, Λότσιος, Γεωργιάδης 7.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 2, Χατζηκωστής 10 (2), Θειακούλης, Πανταζής 2, Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 19 (3), Τσαντήλας 2, Αποστολίδης 5, Σαρακασίδης 7 (1), Ζαλώνης 2, Βαρουκτσής.

Δάφνη 64
Πρωτέας 53
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 19-5, 37-20, 45-41, 64-53.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Bίτσος 9 (1), Βούλγαρης 13, Καραγιάννης 2, Αργυρίδης 5, Πασσάς 17 (5), Γεωργόπουλος, Βαλές, Γκόλιας 11, Σαμαράς 5, Ολύμπιος, Πίνης 2.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Ανδριώτης 11 (3), Μέλλος 1, Αναγνώστου Κ. 10 (1), Σιράγας 3, Νικολόπουλος, Πάτσιος 4, Δράκος, Ντάφλος 6, Αναγνώστου Η. 18, Μαζαράκης.

Κρόνος 55
ΜΕΝ Ιλίου 67
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 13-19, 38-34, 51-52, 55-67.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 5, Μυκωνιάτης, Χατζόπουλος 3 (1), Πάσχος 12 (4), Δουκέλης,Φραγκούλης, Γιαννακόπουλος 3 (1), Κόρμπος, Γάκης 4, Μακρυδάκης 15 (5), Κώσταρης Δ.8, Κώσταρης Β. 5.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 8 (2), Καβούρης 17, Καρυάτης 6 (2), Φίλιος 7, Αντωνόπουλος Β. Ι. 4 (1), Τριαντογιάννης 2, Κώτσιας 7, Τσερώνης 16 (1), Μαντέλος, Παπαδάκης.

Η Βαθμολογία (σε 17 αγώνες)

1.Φίλιππος 33 (16-1)
2.ΟΚΑΜ 31 (14-3)
3.Νήαρ Ήστ 29 (13-5)
4.Γλυκά Νερά 27 (10-7)
5.ΜΕΝ Ιλίου 27 (10-7)
6.Δάφνη 26 (9-8)
7.Πρωτέας 24 (7-10)
8.Κούρος 24 (7-10)
9.Άμιλλα 24 (7-10)
10.Ολυμπιάδα Παπάγου* 23 (7-9)
11.Νικηφόρος 23 (6-11)
12.Άγιοι Ανάργυροι& 23 (7-9)
13.Κυψελιακός 22 (5-12)
14.Κρόνος Γέρακα 18 (1-16)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική το Κουκάκι, το οπο…