Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα 1ου ομίλου Β’ ΕΣΚΑ:
Εθν. Ελλ.-Πολυνίκης 53-72
Παιανία-Ιρις Πετρούπολης 56-49
Καρέας-Αναγέννηση Πετραλώνων 81-77
ΓΑΟΚ-Γαλάτσι 50-57
ΦΕΑ-ΑΕΚ Περιστερίου 74-66
Θεμιστοκλής Αιγάλεω-Αίολος 79-65
ΓΣ Κηφισιάς-ΦΟΤ Χαλανδρίου 64-48

Τα φύλλα αγώνα:

Εθνικός Ελλην. 53
Πολυνίκης 72
Διαιτητές: Ισιγώνης, Γκανής
Δεκάλεπτα: 18-14, 34-35, 43-52, 53-72.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Βιτζηλαίος, Βελέντζας 3 (1), Πολυχρονόπουλος 2, Αγόρης 7, Γιαννάτος 3, Αναγνώστου, Μπάρτζης 23 (3), Κιούσης 2, Κολλαΐτης, Δεληγιάννης 9, Γλυκόπουλος 4.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 3, Βερβίτας 2, Λιβανός, Δημητρακούλης 4, Μόρφος, Κοντούλης 14, Δουρουντούς 17, Παπαδόπουλος, Χιώτης 5, Δημούλης, Βαμβακίδης 13 (2), Τσοχονελίτζε 14.

Παιανία 56
Ιρις 49
Διαιτητές: Αυγερινός, Τερζής
Δεκάλεπτα: 13-15, 24-27, 36-36, 56-49.
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 6, Σκανδάλης, Παπακωνσταντίνου, Δουβλαντώνης 10, Σπυρόπουλος 4, Μιμάνι 10 (2), Δεδούσης 6, Χύτας 14 (1), Πλαγιαννάκος 2, Ορφανίδης 2, Τσόκας, Τσίγκανος 2.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 17 (2), Λυσανδρόπουλος 4, Τσιρίγκας 7, Τσατσάνης, Βούρτσας 3, Γονιδάκης 6, Κιούκης, Θωμαδάκης 8 (1), Καραδήμας 2, Πάσχος, Χριστακόπουλος, Καλλιμάνης 2.

Καρέας 81
Αναγέννηση 77
Διαιτητές: Λαζόγκα, Τσουκαλάς
Δεκάλεπτα: 22-23, 40-47, 57-68, 81-77.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μπότσας, Κοκοτσάκης Α. 26 (4), Μαμαλάκης 4, Κοκοτσάκης Σ. 15 (3), Μακρής 13 (1), Χατζημωράκης 2, Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ., Τσολάκος Κ., Περγαντής 12, Παπαγιαννόπουλος 6, Δημητρίου 3.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος): Βαζούρας, Αλεφαντινός 7, Πουλιανός, Μπρακάι 13 (2), Παυλίδης 11, Ιμπραημάκης 7, Σωτηρόπουλος 8, Συριανός 15 (3), Ροκάς 2, Τσίτουρας 14 (4).

ΓΑΟΚ 50
Γαλάτσι 57
Διαιτητές: Φραγκούλη, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-16, 28-27, 34-42, 50-57.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης): Λουΐζος 9 (1), Χασαπόπουλος 15 (4), Καραΐσκος, Δρυμαλίτης 3, Μαζιάνης 4, Καρακατσάνης 11 (3), Παπαγγελάκης 7, Γεωργοπετρέας, Καρακώστας, Τσιόδρας 1, Λαδικός.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 5 (1), Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 3, Μακρής 13 (2), Κορκοσούρας 8 (2), Παπαδόπουλος 14, Γιάννης 4, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 8 (2), Μπαλαμπάνης, Στράγκας 2, Γυφτοκώστας.

ΦΕΑ 74
ΑΕΚ Π. 66
Διαιτητές: Καραβίτης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 14-21, 35-35, 49-57, 74-66.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Ρωμοσιός 6, Αναούνης, Λουφόπουλος, Στεργιάκης 18, Τριχιάς, Τσεκούρας, Μπασέας 2, Δεληγιάννης 12, Μπάτσος 15, Γιαννουλάκος 11, Ψαλτάκης, Καραλευθέρης 10 (1).
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης, Παλτόγλου 9 (2), Πάρνος, Βιδάκης 17 (1), Αναγνωστόπουλος, Πέττας 19 (2), Κακολύρης 6 (1), Τζαγκαράκης 15, Σιδέρης, Γεωργακόπουλος, Δημητρόπουλος, Παπαδόπουλος.

Θεμιστοκλής 79
Αίολος 65
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Καλαϊτζάκης
Δεκάλεπτα: 25-8, 48-28, 61-48, 79-65.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 10, Λαρεντζάκης 9 (3), Ρώης 14 (4), Τσατσάνης Δ. 5 (1), Κόκκαλης 4, Διαμαντής 8 (1), Σωτηρίου 2, Γαλάνης 6, Τασούλας 10, Βοϊδήλος 5 (1), Παπαπαναγιώτου, Καρτσούνης 6.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 2, Καρδάρας 2, Μπιτζηλής, Μαμουνής, Χίνης 14 (2), Δάφνης, Καντιώτης 1, Παντελής, Χουσεΐν 13 (1), Κωστόπουλος 15 (1), Κουντούρης 18 (1), Θεοδώρου.

ΓΣΚ 64
ΦΟΤ 48
Διαιτητές: Καλογριάς, Δράκος
Δεκάλεπτα: 18-18, 28-23, 42-38, 64-48.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης, Γιαννακάκης): Τριποδάκης 9, Ζιώγας 10 (1), Μπαζίνης 4, Βαβελίδης 3, Πολυδώρου, Σελίτας 16 (2), Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 12 (3), Πολύζος 9, Τσιάπας, Τσολακόπουλος, Παναγιώτου 1.
ΦΟΤ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Πιαλόγλου 4, Φραγκούλης, Κατσίκερος, Χαμηλός 6, Καζαντζιάν 5 (1), Λυράκης 6, Χατζής 5, Ζερβολέας 2, Κατσουλάρης, Φύτρος 8 (1), Πολίτης 12, Καράμπουλας.

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες)

1.ΦΕΑ 29 (14-1)
2.ΓΣ Κηφισιάς 27 (12-3)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 27 (12-3)
4.Γαλάτσι* 25 (11-3)
5.Πολυνίκης 24 (9-6)
6.Θεμιστοκλής 24 (9-6)
7.Καρέας* 21 (7-7)
8.Κουκουβάουνες 21 (6-9)
9.Αίολος Ταύρος 20 (5-10)
10.Ίρις Πετρ. 20 (5-10)
11.ΦΟΤ Χαλανδρίου 20 (5-10)
12.Παιανία 20 (5-10)
13.Αναγέννηση Πετρ. 18 (3-12)
14.Εθνικός Ελλην. 17 (2-13)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Τα αποτελέσματα του 2ου ομίλου Β’ ΕΣΚΑ
Νικηφόρος
-Κυψελιακός 56-49
Νήαρ Ηστ-Πρωτέας 72-63
ΜΕΝ Ιλίου-Φίλιππος Περιστερίου 65-66
Αμιλλα-Αγ. Ανάργυροι 71-65 (αλλαγή έδρας)
Γλ. Νερά-Ολυμπιάδα Παπάγου 84-62
Δάφνη-ΟΚΑΜ 59-62
Κρόνος Γέρακα-Κούρος Αναβύσσου 64-61

Τα φύλλα αγώνα:

Νικηφόρος 56
Κυψελιακός 49
Διαιτητές: Σκούτας, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 16-12, 37-20, 44-37, 56-49.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 10 (1), Μιχαηλίδης 15 (1), Γεργεριτάκης 6, Οικονόμου, Παπαναγόπουλος 2, Παπαδόπουλος 7 (1), Κούρτζας 2, Βαρνάβας 3, Κάππης, Μπουρβάνης 7, Ράπτης Α., Τζιώτης 4 (1).
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος 5, Τσέλο 2, Κουτρούλης 4, Ράπτης Ε. 8 (1), Σιλητζήρης 16 (2), Χρόνης 5 (1), Βουρδάνος 4, Ορλώφ, Παπαδημητράκης 4, Σπυρόπουλος, Τσεκούρας, Οουε 1.

Νήαρ Ηστ 72
Πρωτέας 63
Διαιτητές: Στρέμπας, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 16-13, 38-27, 47-42, 72-63.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 8, Χατζηκωστής 16 (3), Θειακούλης 1, Πανταζής 2, Χατζηαναστασιάδης, Σκέντζος, Μάγκος 18 (2), Σαρακασίδης 11 (2), Ζαλώνης 6, Παπανικολάου, Αποστολίδης 10.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Ανδριώτης 5 (1), Μέλλος 4, Αναγνώστου Κ. 1, Σιράγας 2, Νικολόπουλος, Γερασιμόπουλος 9 (1), Πάτσιος 20 (1), Δράκος, Ντάφλος 4, Αναγνώστου Η. 18, Μαζαράκης, Ξένος.

ΜΕΝ Ιλίου 65
Φίλιππος 66
Διαιτητές: Αποστολίδης, Βουγιουκλάκης
Δεκάλεπτα: 19-14, 26-34, 44-49, 65-66.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 2, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 13 (3), Καβούρης 5 (1), Καρυάτης, Φίλιος 6, Αντωνόπουλος Ι. Β. 6, Τριαντογιάννης 2, Κώτσιας 10 (2), Τσερώνης 19 (1), Μαντέλος, Παπαδάκης 2.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας, Βεντούρης 9 (1), Τσίμπερης, Λιαπούρης 10 (2), Παπαδόπουλος 6 (1), Μητρόπουλος 1, Ζέμπερης, Κατσαρός 2, Ντάνας 13, Κανελλόπουλος 9 (2), Παπαϊωάννου 10 (1), Γεωργιάδης 6.

Αμιλλα 71
Αγ. Ανάργυροι 65
Διαιτητές: Μπίκας, Κομιανός
Δεκάλεπτα: 17-24, 44-36, 54-54, 71-65.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής): Καμπίτης 8 (2), Μαρκομιχάλης 19 (3), Βαμβακάρης 4, Σπηλιώτης 4, Χύτας 11 (1), Αδράμης, Τόλιος 18 (2), Βλασερός 6, Παριανόπουλος, Μήλης 1.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Λαγός 6, Ζουλινάκης, Σφακιανάκης 2, Τουρλίδας, Κουτσούμπας 10 (2), Γούνης 10 (2), Ζήκας, Αθανασάκης 18, Αγγελογιαννάκης, Χασάπης 4, Μπαμπάκος 7, Παπαηλιού 8.

Γλ. Νερά 84
Ολυμπιάδα 62
Διαιτητές: Αναστασίου, Δημητρακόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-17, 47-27, 64-52, 84-62.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γαϊτανάκης, 20 (4) Σακελλαρίδης 22, Μαθιουδάκης, Χανιώτης 17 (1), Γάσπαρης, Κατσαμπέκης, Νταούντ 15 (2), Σταφυλάς 2, Σαρημπάλης 2, Αγγελής 2, Καρακώστας 4, Καρκανίδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ., Μαντζούνης, Ρουμπέας, Λημνιός, Ζαχόπουλος, Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης, Οικονόμου, Διόλατζης, Τηλιόπουλος, Μπακόπουλος Α., Λούβαρης.

Δάφνη 59
ΟΚΑΜ 62
Διαιτητές: Θεονάς, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 16-18, 33-35, 41-45, 59-62.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Bίτσος 12, Βούλγαρης, Καραγιάννης 4, Αργυρίδης 6, Πασσάς 10 (2), Γεωργόπουλος 7 (1), Βαλές 3, Γκόλιας 8 (1), Ολύμπιος 7 (1), Μηντζαριδης 2.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Γιαννάκης 13 (1), Τσίρος 3, Ατζαμόγλου 7 (1), Πλέστης 2, Κεσκινίδης 2, Παπαγιαννάκος 14 (1), Παπακωνσταντίνου 10 (2), Βλάχος 8 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 3, Νάσσου.

Κρόνος 64
Κούρος 61
Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Πηλοΐδης
Δεκάλεπτα: 16-14, 32-27, 52-44, 64-61.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης, Τσουκαλάς, Χατζόπουλος 9 (1), Πάσχος 3 (1), Γάκης 8, Δημητρόπουλος, Χατζηδιάκος 5, Γιαννακόπουλος, Κόρμπος 2, Μακρυδάκης 22 (4), Κώσταρης Δ. 4, Κώσταρης Β. 11.
ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος): Τσόλας, Τσιούβας, Καπερώνης, Σπυρίδης, Κατσίκης, Μπίρμπας 10, Αντωνίου, Γεωργαντάς, Παξινός 24, Κονδύλης 6, Ζεκάκος 7, Ψωμαδέρης 14, Αμπλιανίτης.

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες)

1.Φίλιππος 29 (14-1)
2.ΟΚΑΜ 27 (12-3)
3.Νήαρ Ήστ 26 (12-4)
4.Γλυκά Νερά 24 (9-6)
5.ΜΕΝ Ιλίου 24 (9-6)
6.Δάφνη 22 (7-8)
7.Άγιοι Ανάργυροι 22 (7-8)
8.Πρωτέας 21 (6-9)
9.Ολυμπιάδα Παπάγου 21 (6-9)
10.Κούρος 21 (6-9)
11.Νικηφόρος 21 (6-9)
12.Άμιλλα 21 (6-9)
13.Κυψελιακός 20 (5-10)
14.Κρόνος Γέρακα 16 (1-14)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι του 1ου και του 2ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ. Ο Φίλιππος Βέροιας…