Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Το αήττητο της ΦΕΑ “έσπασε” στην 14η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ. Έπειτα από 13 σερί νίκες, η πρωτοπόρος της βαθμολογίας ηττήθηκε εκτός έδρας από το Γαλάτσι με 95-91 στην παράταση. Το αποτέλεσμα αυτό εκμεταλλεύτηκε η ΑΕΚ Περιστερίου, η οποία νίκησε τον Καρέα και πλησίασε σε απόσταση αναπνοής την κορυφή.

Τα αποτελέσματα:
Ιρις Πετρούπολης-Θεμιστοκλής 48-70
Πολυνίκης-ΓΣ Κηφισιάς 93-87
ΦΟΤ Χαλανδρίου-Παιανία 70-63
Αίολος-ΓΑΟΚ 48-54
Γαλάτσι-ΦΕΑ 95-91 (76-76 κ.αγ)
ΑΕΚ Περιστερίου-Καρέας 72-67
Αναγέννηση Πετραλώνων-Εθν. Ελλην. 67-60

Πολυνίκης 93
Κηφισιά 87
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 26-21, 43-41, 64-66, 93-87.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 10, Βερβίτας 19, Λιβανός, Δημητρακούλης 8 (1), Κοντούλης 19, Δουρουντούς 15 (1), Παπαδόπουλος 6, Χιώτης 7, Βαμβακίδης 9 (1).
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης, Γιαννακάκης): Τριποδάκης 6, Ζιώγας 14 (2), Μπαζίνης 2, Σελίτας 19 (2), Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 31 (5), Πολύζος 8, Τσολακόπουλος 4, Παναγιώτου 3.

Ιριδα 48
Θεμιστοκλής 70
Διαιτητές: Χρηστίδης, Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 11-15, 19-30, 30-48, 48-70.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σταματόπουλος, Κοτσαύτης): Πουρνάρας 15 (1), Λυσανδρόπουλος 4 (1), Τσιρίγκας 3, Μπίλης 10 (1), Βούρτσας 2, Γονιδάκης 2, Κιούκης 2, Θωμαδάκης, Καραδήμας 4, Τσατσάνης Π., Χριστακόπουλος, Καλλιμάνης 6.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 8, Λαρεντζάκης 2, Ρώης 8 (2), Τσατσάνης Δ. 4, Σπανίδης, Διαμαντής 6, Σωτηρίου, Γαλάνης 2, Τασούλας 20, Βοϊδήλος 6 (2), Παπαπαναγιώτου 3 (1), Καρτσούνης 11.

ΦΟΤ 70
Παιανία 63
Διαιτητές: Μαραμής, Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-15, 28-30, 44-47, 70-63.
ΦΟΤ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Χατζημιχαήλ, Πιαλόγλου 11, Φύτρος, Χαμηλός 11, Καζαντζιάν 12 (3), Λυράκης 2, Χατζής 4, Ζερβολέας 12, Κατσουλάρης 2, Κατσίκερος, Πολίτης 12, Καράμπουλας.
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 2, Σκανδάλης 5, Παπακωνσταντίνου, Δουβλαντώνης 14 (2), Σπυρόπουλος 6 (2), Μιμάνι 4, Δεδούσης 9, Χύτας 9, Σιδέρης, Ορφανίδης, Τσόκας 3(1), Τσίγκανος 11(1).

Αίολος 48
ΓΑΟΚ 54
Διαιτητές: Πόντας, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-14, 25-27, 35-40, 48-54.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος, Κλήμης): Σκούρος 13, Καρδαράς, Μπιτζηλής, Μαμουνής 12 (3), Δάφνης, Καντιώτης, Παντελής 9 (3), Χουσεΐν 8, Κουντούρης 4, Κωστόπουλος, Θεοδώρου.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 7 (1), Χασαπόπουλος 9 (3), Δρυμαλίτης 4, Σιαπατόρης 2, Μαζιάνης 5, Τσιόδρας 4, Παπαγγελάκης 4, Καρακώστας, Καρακατσάνης 6, Λαδικός 13, Μπαρμπαρής.

ΑΕΚ Π. 72
Καρέας 67
Διαιτητές: Γρίβα, Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 16-18, 34-32, 53-51, 72-67.
ΑΕΚ Π. (Παπανδρέου, Σωμαράκης): Γκότσης 3 (1), Πάρνος, Βιδάκης 16 (2), Αναγνωστόπουλος 4, Πέττας 16 (2), Κακολύρης 17 (5), Ευθυμιόπουλος, Σιδέρης 2, Γεωργακόπουλος, Δημητρόπουλος, Τζαγκαράκης 14, Παπαδόπουλος.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης 3, Κοκοτσάκης Α. 18 (3), Μαμαλάκης 2, Κοκοτσάκης Σ., Μακρής 23 (2), Χατζημωράκης 5 (1), Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ., Τσολάκος Κ., Περγαντής 11, Παπαγιαννόπουλος 3, Δημητρίου 2.

Αναγέννηση 67
Εθνικ. Ελληνορ. 60
Διαιτητές: Κούλης Χ., Ζαγουρής
Δεκάλεπτα: 25-15, 38-34, 52-46, 67-60.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος, Mπραχιμάι): Αλεφαντινός 9, Πουλιανός 9 (1), Μπρακάι, Παυλίδης 2, Βαζούρας, Ιμπραημάκης 7, Σωτηρόπουλος 11 (1), Συριανός 7 (1), Ροκάς, Τσίτουρας 22 (5).
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Γουρνέλος, Βιτζηλαίος 11 (3), Bελέντζας 11 (1), Πολυχρονόπουλος 7, Αγόρης 2, Γιαννάτος 1, Αναγνώστου 7 (1), Μπάρτζης 17 (3), Κιούσης, Κολλαΐτης, Δεληγιάννης 1, Γλυκόπουλος.

Γαλάτσι 95
ΦΕΑ 91
Διαιτητές: Κάρδαρης, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-17, 45-41, 62-59, 76-76 (κ. δ.), 95-91 (α’ παρ.).
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 22 (3), Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 8 (1), Μακρής 15 (3), Κορκοσούρας 12 (2), Παπαδόπουλος 10, Γιάννης, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 17 (1), Γυφτοκώστας, Στράγκας 4, Μπαλαμπάνης 7 (1).
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Καραλευθέρης 11 (1), Ρωμοσιός 9, Λιναρίτης, Λουφόπουλος 2, Στεργιάκης 32 (4), Τριχιάς, Τσεκούρας, Μπασέας 10, Δεληγιάννης 22 (2), Μπάτσος, Γιαννουλάκος 5.

Η βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1.ΦΕΑ 27 (13-1)
2.ΑΕΚ Περιστερίου 26 (12-2)
3.ΓΣ Κηφισιάς 25 (11-3)
4.Γαλάτσι* 23 (10-3)
5.Πολυνίκης 22 (8-6)
6.Θεμιστοκλής 22 (8-6)
7.Κουκουβάουνες 20 (6-8)
8.Καρέας* 19 (6-7)
9.Αίολος Ταύρος 19 (5-9)
10.Ίρις Πετρ. 19 (5-9)
11.ΦΟΤ Χαλανδρίου 19 (5-9)
12.Παιανία 18 (4-10)
13.Αναγέννηση Πετρ. 17 (3-11)
14.Εθνικός Ελλην. 16 (2-12)

Τη ξέφρενη πορεία του προς την άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑ συνέχισε ο Φίλιππος, ο οποίος διέλυσε εντός έδρας την έτερη ομάδα του Περιστερίου, Άμιλλα, με 70-40, για τη 14η αγωνιστική δεύτερου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ.

Τα αποτελέσματα:
Κούρος Αναβύσσου
-Νήαρ Ηστ 72-61
Πρωτέας-ΜΕΝ Ιλίου 63-72
Φίλιππος Περιστερίου -Αμιλλα Περιστερίου 70-40
Ολυμπιάδα Παπάγου-Νικηφόρος 58-60
ΟΚΑ Μεσογείων-Κρόνος Γέρακα 68-49
Αγ. Ανάργυροι-Γλ. Νερά 75-67
Κυψελιακός-Δάφνη 82-91

Τα φύλλα αγώνα:

Κούρος Αναβύσσου 72
Νήαρ Ηστ 61
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 20-11, 34-25, 54-36, 72-61.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Σίμος, Μπέκιος): Τσόλας, Μανώλης, Σπυρίδης 3 (1), Κατσίκης, Μπίρμπας 12, Αντωνίου, Γεωργαντάς, Παξινός 18, Κονδύλης 5, Ζεκάκος 7, Ψωμαδέρης 27 (4), Αμπλιανίτης.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 5, Χατζηκωστής 10, Θειακούλης 3, Πανταζής 4, Χατζηαναστασιάδης, Σκέντζος 8 (2), Μάγκος 6, Τσαντήλας, Σαρακασίδης 20 (4), Ζαλώνης 5, Αντωνιάδης, Αποστολίδης.

Φίλιππος 70
Αμιλλα 40
Διαιτητές: Ορφανός, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 14-7, 32-20, 54-33, 70-40.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Φιλόπουλος 2, Μπότσας 2, Βεντούρης 8 (2), Λιαπούρης 6, Παπαδόπουλος 14 (2), Μητρόπουλος, Ζέμπερης, Κανελλόπουλος 4, Κατσαρός 2, Ντάνας 26 (2), Παπαϊωάννου 2, Γεωργιάδης 3.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής): Καμπίτης 4, Μαρκομιχάλης 7 (1), Βαμβακάρης 2, Αγρέβης, Σπηλιώτης, Χύτας 9 (1), Γιάτσης 1, Αδράμης, Τόλιος 7, Βλασερός 10, Παριανόπουλος, Μήλης.

Πρωτέας 63
ΜΕΝ Ιλίου 72
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Ιασωνίδης
Δεκάλεπτα: 16-18, 32-29, 46-47, 63-72.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 9 (3), Μέλλος 3, Αναγνώστου Κ., Σιράγας 4 (1), Νικολόπουλος, Γερασιμόπουλος, Πάτσιος 15 (3), Ντάφλος 13 (3), Αναγνώστου Η. 19, Μαζαράκης.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 10 (2), Καβούρης 14 (1), Καρυάτης, Φίλιος 10, Αντωνόπουλος Ι. Β. 6 (1), Τριαντογιάννης 10, Κώτσιας, Τσερώνης 19 (2), Μαντέλος, Παπαδάκης 3.

Ολυμπιάδα 58
Νικηφόρος 60
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Μακρής
Δεκάλεπτα: 16-17, 31-37, 44-47, 58-60.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 15 (1), Μαντζούνης 7 (1), Ρουμπέας 6 (2), Κοτσολέτης 2, Ανδρουλάκης 8 (2), Οικονόμου, Διόλατζης 1, Τηλιόπουλος 12 (2), Μπακόπουλος Α. 7 (1).
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 9 (1), Μιχαηλίδης, Γεργεριτάκης 15, Οικονόμου, Παπαναγόπουλος 7 (1), Παπαδόπουλος 2, Βαρνάβας 9, Κάππης, Μπουρβάνης 12, Ράπτης, Τζιώτης 6 (1).

ΟΚΑΜ 68
Κρόνος 49
Διαιτητές: Αγγέλης, Καλαβρός
Δεκάλεπτα: 21-11, 35-20, 53-33, 68-49.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 9, Γιαννάκης 6, Τσίρος 2, Ατζαμόγλου, Πλέστης 6,  Κεσκινίδης 7, Παπαγιαννάκος 8, Παπακωνσταντίνου 15 (3), Βλάχος 3 (1), Χατζής 6, Μπαλόπητος, Νάσσου 6.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός):  Γκίνης 2, Χατζόπουλος 5 (1), Πάσχος 5 (1), Γάκης 6, Δουκέλης, Γιαννακόπουλος 6, Κόρμπος 2, Μυκονιάτης, Μακρυδάκης 5, Κώσταρης Δ. 5 (1), Κώσταρης Β 8, Χατζηδιάκος 3 (1).

Κυψελιακός 82
Δάφνη 91
Διαιτητές: Πλιάκας, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 18-14, 36-36, 50-66, 82-91.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος 5 (1), Τσέλο, Κουτρούλης, Ράπτης 10 (2), Σιλητζήρης 4, Καναβός 12 (1), Βουρδάνος 4, Ορλώφ 7 (1), Παπαδημητράκης 2, Σπυρόπουλος 25 (4), Οουε 2, Χρόνης 11 (1).
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Bίτσος 11, Βούλγαρης 4, Καραγιάννης 6 (2), Αργυρίδης 4, Πασσάς 9 (2), Γεωργόπουλος 8 (1), Βαλές 2, Γκόλιας 30 (3), Σαμαράς 15 (2), Ολύμπιος, Μηντζαριδης 2.

Η βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1.Φίλιππος 27 (13-1)
2.ΟΚΑΜ 25 (11-3)
3.Νήαρ Ήστ 24 (10-4)
4.ΜΕΝ Ιλίου 23 (9-5)
5.Γλυκά Νερά 22 (8-6)
6.Δάφνη 21 (7-7)
7.Άγιοι Ανάργυροι 21 (7-7)
8.Πρωτέας 20 (6-8)
9.Ολυμπιάδα Παπάγου 20 (6-8)
10.Κούρος 20 (6-8)
11.Κυψελιακός 19 (5-9)
12.Νικηφόρος 19 (5-9)
13.Άμιλλα 19 (5-9)
14.Κρόνος Γέρακα 14 (0-14)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι του 1ου και του 2ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ. Ο Φίλιππος Βέροιας…