Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Αήττητη στην κορυφή της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ παρέμεινε η ΦΕΑ, η οποία πέρασε από την έδρα των Κουκουβάουνων, επικρατώντας με 65-59. Με νίκες συνέχισαν οι ΑΕΚ Περιστερίου και ΓΣ Κηφισιάς.

Τα αποτελέσματα:
Πολυνίκης
-Παιανία 60-48
ΦΟ Τούφας-Θεμιστοκλής 51-68
ΓΑΟ Κουκουβάουνες-ΦΕΑ 59-65
Αίολος-Ιρις Πετρούπολης 56-66
Γαλάτσι-Καρέας αναβολή
ΑΕΚ Περιστερίου-Εθν. Ελλ. 72-49
Αναγέννηση Πετραλώνων-ΓΣ Κηφισιάς 57-68

Τα φύλλα αγώνα:

Πολυνίκης 60
Παιανία 48
Διαιτητές: Αργυρούδης, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-11, 32-29, 52-35, 60-48.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 2, Βερβίτας 1, Λιβανός, Δημητρακούλης 6, Μόρφος 4, Κοντούλης 18, Δουρουντούς 16, Παπαδόπουλος 2, Τζεμπελίκος, Χιώτης 2, Δημούλης, Βαμβακίδης 9 (2).
ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Στάμου 4 (1), Σκανδάλης 8, Παπακωνσταντίνου, Δουβλαντώνης, Σπυρόπουλος, Μιμάνι 5, Δεδούσης 7, Χύτας 9 (1), Δανατζής 6 (2), Ορφανίδης, Τσόκας, Τσίγκανος 9.

ΦΟΤ 51
Θεμιστοκλής 68
Διαιτητές: Ζιώγας, Αντωνόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-18, 26-33, 32-56, 51-68.
ΦΟΤ (Σπηλιωτόπουλος): Χατζημιχαήλ 3 (1), Πιαλόγλου 12 (1), Φραγκούλης, Χαμηλός 7, Καζαντζιάν 5 (1), Λυράκης 5 (1), Χατζής 7, Ζερβολέας 6, Κατσουλάρης 4, Βόσικας, Πολίτης 2, Καράμπουλας.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 12 (1), Λαρεντζάκης, Ρώης 18 (4), Τσατσάνης Δ. 3, Κόκκαλης 4, Διαμαντής 3 (1), Σωτηρίου 1, Γαλάνης, Τασούλας 13, Βοϊδήλος 8 (2), Παπαπαναγιώτου, Καρτσούνης 6.

ΓΑΟΚ 59
ΦΕΑ 65
Διαιτητές: Αποστολίδης, Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 14-19, 34-35, 48-55, 59-65.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 11 (3), Χασαπόπουλος 6 (2), Δρυμαλίτης, Σιαπατόρης, Μαζιάνης, Τσιόρδας 4, Παπαγγελάκης 3, Σκουτέλης 2, Καρακώστας 5 (1), Τσενές, Καρακατσάνης 16 (4), Λαδικός 12 (2).
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Καραλευθέρης 11 (1), Ρωμοσιός 5, Αναούνης, Λουφόπουλος 1, Στεργιάκης 24 (1), Παπαδόπουλος, Τσεκούρας, Μπασέας, Δεληγιάννης 15 (5), Μπάτσος, Γιαννουλάκος 9.

Αίολος 56
Ιρις 66
Διαιτητές: Πλιάκας, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 17-18, 28-39, 49-52, 56-66.
ΑΙΟΛΟΣ (Τσίρος, Κλήμης): Σκούρος 5, Ραδίτσας 8 (1), Μαμουνής 18 (2), Χίνης 8, Δάφνης, Καντιώτης, Παντελής 5 (1), Χουσεΐν 10, Κωστόπουλος 2, Γιγουρτάκης.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠ. (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 14 (2), Λυσανδρόπουλος, Τσιρίγκας 4, Μπίλλης 6, Βούρτσας, Γονιδάκης 11, Κιούκης 4, Θωμαδάκης 6 (2), Καραδήμας 14,  Σκρέμπος, Χριστακόπουλος, Καλλιμάνης 7.

Αναγέννηση 57
ΓΣΚ 68
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Πηλοΐδης
Δεκάλεπτα: 10-10, 33-30, 46-46, 57-68.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ (Βασιλόπουλος): Βαζούρας 2, Αλεφαντινός 4, Πουλιανός, Μπρακάι, Παυλίδης 9, Ιμπραημάκης 8, Σωτηρόπουλος 9 (3), Συριανός 12 (1), Τσίτουρας 13 (1), Τσουκαλάς.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 2, Ζιώγας 2, Μπαζίνης 2, Πολυδώρου 10 (2), Σελίτας 21 (1), Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 18 (3), Πολύζος 4, Τσολακόπουλος 5, Παναγιώτου 4.

ΑΕΚ Π. 72
Εθν. Ελλ. 49
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Κυβελίδης
Δεκάλεπτα: 26-6, 47-17, 60-34, 72-49.
ΑΕΚ Π. (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης 8 (2), Παλτόγλου, Πάρνος, Βιδάκης 13 (2), Αναγνωστόπουλος 7 (1), Πέττας 4 (1), Κακολύρης 19 (5), Ευθυμιόπουλος, Σιδέρης 4, Γεωργακόπουλος, Τζαγκαράκης 17, Παπαδόπουλος.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Γουρνέλος, Βιτζηλαίος 5 (1), Βελέντζας 7, Πολυχρονόπουλος, Αγόρης 1, Γιαννάτος, Αναγνώστου 12 (2), Μπάρτζης 15 (1), Κιούσης 2, Κολλαΐτης 3 (1), Δεληγιάννης, Γλυκόπουλος 4.

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
1.ΦΕΑ 26 (13-0)
2.ΓΣ Κηφισιάς 24 (11-2)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 24 (11-2)
4.Γαλάτσι* 21 (9-3)
5.Πολυνίκης 20 (7-6)
6.Θεμιστοκλής 20 (7-6)
7.Καρέας* 18 (6-6)
8.Κουκουβάουνες 18 (5-8)
9.Αίολος Ταύρος 18 (5-8)
10.Ίρις Πετρ. 18 (5-8)
11.Παιανία 17 (4-9)
12.Τούφα 17 (4-9)
13.Εθνικός Ελλην. 15 (2-11)
14.Αναγέννηση Πετρ. 15 (2-11)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Με δύο νίκες ξέφυγε ο Φίλιππος Περιστερίου στον Β’ όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Επικράτησε του Πρωτέα με 62-45 κι εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Νήαρ Ηστ από την ΟΚΑ Μεσογείων.

Τα αποτελέσματα:
Κούρος-ΜΕΝ Ιλίου 74-79
Αμιλλα Περιστερίου-Γλ. Νερά 76-77
Φίλιππος Περιστερίου-Πρωτέας 62-45
Ολυμπιάδα Παπάγου-Δάφνη 62-59
ΟΚΑ Μεσογείων-Νήαρ Ηστ 72-68
Αγ. Ανάργ.-Νικηφόρος 70-49
Κυψελιακός-Κρόνος 82-55

Κούρος 74
ΜΕΝ Ιλίου 79
Διαιτητές: Κονταράτος, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 21-25, 41-46, 61-64, 74-79.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Σίμος): Τσόλας 2, Τσιούβας, Σπυρίδης 2, Κατσίκης 1, Μπίρμπας 12 (1), Αντωνίου 2, Γεωργαντάς 3, Παξινός 23 (1), Κονδύλης 6, Ζεκάκος 11, Ψωμαδέρης 12 (2), Αμπλιανίτης.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 6 (2), Καρυάτης 8 (2), Φίλιος 21 (2), Αντωνόπουλος Ι. Β. 5, Τριαντογιάννης 5, Κώτσιας 13, Τσερώνης 17 (2), Μαντέλος, Παπαδάκης 4.

Αμιλλα 76
Γλ. Νερά 77
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 28-15, 37-42, 56-58, 76-77.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής): Καμπίτης 3 (1), Μαρκομιχάλης 24 (5), Βαμβακάρης 16, Σπηλιώτης 2, Χύτας 13 (1), Αδράμης 6 (2), Τόλιος 3, Βλασερός 9, Παριανόπουλος, Μήλης.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γαϊτανάκης 17 (1), Σακελλαρίδης 11, Χανιώτης 10, Γάσπαρης 3 (1), Κατσαμπέκης 16, Νταούντ 12 (2), Σταφυλάς 2, Μεγαλοοικονόμου 3 (1), Αγγελής 3 (1), Καρακώστας, Καρκανίδης.

Φίλιππος 62
Πρωτέας 45
Διαιτητές: Διμπινούδης, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 30-18, 39-33, 53-35, 62-45.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας, Βεντούρης 12 (2), Λιαπούρης 11 (1), Παπαδόπουλος 12 (1), Μητρόπουλος, Ζέμπερης, Λότσιος, Κανελλόπουλος, Κατσαρός 7 (1), Ντάνας 6, Παπαϊωάννου 4, Γεωργιάδης 10.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 8 (2), Μέλλος, Αναγνώστου Κ., Σιράγας 6 (1), Νικολόπουλος, Γερασιμόπουλος 2, Πάτσιος 8 (2), Δράκος, Ντάφλος 3 (1), Αναγνώστου Η. 14, Μαζαράκης 4, Ξένος.

Ολυμπιάδα 62
Δάφνη 59
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Τερζής
Δεκάλεπτα: 18-10, 28-29, 51-38, 62-59.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 9, Μαντζούνης 11 (1), Ρουμπέας 3 (1), Ζαχόπουλος, Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 17 (2), Οικονόμου, Διόλατζης 6, Τηλιόπουλος 3 (1), Μπακόπουλος Α. 13 (1), Λούβαρης.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Bίτσος 20 (1), Βούλγαρης 8, Καραγιάννης, Γεωργακόπουλος 2, Αργυρίδης, Πασσάς, Γεωργόπουλος 3 (1), Βαλές 2, Γκόλιας 5, Σαμαράς 19 (2), Ολύμπιος.

ΟΚΑΜ 72
Νήαρ 68
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 16-13, 35-30, 56-41, 72-68.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 4, Γιαννάκης 2, Τσίρος 12 (2), Ατζαμόγλου 17 (2), Πλέστης, Κεσκινίδης 5, Παπαγιαννάκος 12, Παπακωνσταντίνου 14 (2), Βλάχος 6, Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 2, Χατζηκωστής 21 (3), Θειακούλης 4, Πανταζής, Χατζηαναστασιάδης, Σκέντζος, Μάγκος 12, Τσαντήλας, Δημητριάδης, Σαρακασίδης 15 (3), Ζαλώνης 6, Αποστολίδης 8.

Αγ. Ανάργ. 70
Νικηφόρος 49
Διαιτητές: Ραχιώτης, Σιαμίδης
Δεκάλεπτα: 15-14, 30-25, 49-32, 70-49.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Λαγός 11 (2), Τσίγκος 2, Σφακιανάκης 1, Τουρλίδας 2, Κουτσούμπας 4 (1), Γούνης 4, Ζήκας 2, Αθανασάκης 17, Αγγελογιαννάκης, Χασάπης 4, Μπαμπάκος 9, Παπαηλιού 14 (1).
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 2, Μιχαηλίδης 2, Γεργεριτάκης 13 (1), Παπαδόπουλος, Οικονόμου 8 (1), Τζιώτης 8, Παπαναγόπουλος 1, Κούρτζας 1, Βαρνάβας 8, Καππής, Μπουρβάνης 6, Ράπτης.

Κυψελιακός 82
Κρόνος 55
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Γιαλαμάς
Δεκάλεπτα: 27-19, 48-32, 70-47, 82-55.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος 2, Τσέλο 8 (2), Κουτρούλης, Ράπτης 7 (1), Σιλητζήρης 21 (1), Καναβός 21 (4), Βουρδάνος 1, Ορλώφ 5 (1), Παπαδημητράκης 2, Σπυρόπουλος 5 (1), Παναγόπουλος, Οουε 10.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 10 (1), Τσουκαλάς, Χατζόπουλος 13 (3), Πάσχος, Γάκης 2, Δουκέλης, Γιαννακόπουλος 4, Κόρμπος 6, Μυκονιάτης, Μακρυδάκης 16 (3), Κώσταρης Δ. 1, Κώσταρης Β. 3.

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
1.Φίλιππος 25 (12-1)
2.ΟΚΑΜ 23 (10-3)
3.Νήαρ Ήστ 23 (10-3)
4.Γλυκά Νερά 21 (8-5)
5.ΜΕΝ Ιλίου 21 (8-5)
6.Πρωτέας 19 (6-7)
7.Ολυμπιάδα Παπάγου 19 (6-7)
8.Δάφνη 19 (6-7)
9.Άγιοι Ανάργυροι 19 (6-7)
10.Κυψελιακός 18 (5-8)
11.Κούρος 18 (5-8)
12.Άμιλλα 18 (5-8)
13.Νικηφόρος 17 (4-9)
14.Κρόνος Γέρακα 13 (0-13)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη ο Φίλιππος Περιστερίου, ο οποίος ηττήθηκε από τον…