Κεντρική Ελλάδα ΣΕΠΚ ΣΕΠΚ: Η κοπή πίτας στην Αθήνα

ΣΕΠΚ: Η κοπή πίτας στην Αθήνα

Έρχεται η σειρά της Αθήνας! Μετά την επιτυχημένη εκδήλωση στη Θεσσαλονίκη η σκυτάλη περνάει στην πρωτεύουσα όπου την Κυριακή (4/2/2018,ώρα 20:00) ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης θα κόψει την πρωτοχρονιάτικη πίτα του. Το… τζάμπολ της εκδήλωσης και το προπονητικό ραντεβού δίνεται στο ξενοδοχείο “Athens Avenue Hotel” (Λεωφ. Συγγρού 182).

Στην εκδήλωση θα τιμηθούν για την μεγάλη προσφορά τους στο άθλημα οι Θανάσης ΘεοδωρόπουλοςΑργύρης ΚαμπούρηςΚίμων ΚοκορόγιαννηςΚώστας Μπρούσταςκαι Ανδρέας Χαϊκάλης. Η βραδιά θα περιλαμβάνει και τη βράβευση των προπονητών που σημείωσαν επιτυχίες με τις ομάδες τους μέσα στο 2017.

Αναλυτικά οι προπονητές που θα βραβευτούν
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
Τσάβι Πασκουάλ ΚΑΕ Παναθηναϊκός
ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ VTB
Δημήτρης Ιτούδης ΤΣΣΚΑ Μόσχας
ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ
Ηλίας Ζούρος Μπουντούτσνοστ
4η ΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΣΤΟ ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ & ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α2
Κώστας Κεραμιδάς (ΓΣ Αμαρουσίου)
ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΟΥΣ ΘΕΡΙΝΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΩΦΩΝ “DEAFLYMPICS”
Αθηνά Ζέρβα (Εθνική Κωφών γυναικών)
1η ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ & ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΦΗΒΩΝ
Κώστας Παπαδόπουλος (ΑΣΕ Δούκας)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
Ελένη Καπογιάννη (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Α2 ΑΝΔΡΩΝ
Νίκος Οικονόμου (Πρωτάθλημα – Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.)
Σάββας Συμεωνίδης (Άνοδος -ΑΟ Φάρος Κερατσινίου)

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
Νίκος Καραγιάννης (Πρωτάθλημα – ΓΣ Περιστερίου)
Κώστας Σορώτος (Άνοδος – ΑΣ Παπάγου)
Κώστας Ρουμελιώτης (Άνοδος – ΑΣ Καρδίτσας)

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
Μάριος Δεσποτάκης (Πρωτάθλημα 1ος Νότου – ΓΣ Δάφνη Δαφνίου)
Αλέξης Παπαδάτος (Άνοδος – ΑΟ Ίκαρος Ν. Σμύρνης)
Τάσος Νικητόπουλος (Άνοδος – ΚΑΟ Κορίνθου)
Σπύρος Σαμόλης (Πρωτάθλημα 2ος Νότου & Κύπελλο ΕΣΚΑ – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γιώργος Λειβάδης (Πρωτάθλημα Α2 & Πρωτάθλημα ΕΣΚΑΝΑ Κορασίδων – ΑΟ Φάρος Κερατσινίου)
Γιώργος Ρουμπελάκης (Άνοδος – ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Γιώργος Τσεμπέρης (Πανελλήνιο Νεανίδων – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας)
Γιώργος Καντζιλιέρης (Πανελλήνιο Κορασίδων & πρωτάθλημα ΕΣΚΑ με νεάνιδες – Παναθηναϊκός ΑΟ)

ΑΝΟΔΟΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ
Στέλιος Σταϊκόπουλος (Πρωτάθλημα Α’ ΕΣΚΑ – ΚΑΟ Μελισσίων)
Γιάννης Γράψας (Πρωτάθλημα Α’ ΕΣΚΑΝΑ & Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ – ΠΟΚ Έσπερος)
Σπύρος Δεράος (Πρωτάθλημα Α1 ΕΣΚΑ-Η – Ε.Α. Πατρών)
Παντελής Βούλικας (Πρωτάθλημα Α΄ Ανδρών ΤΕ Χίου – Βούρειος ΑΟΛ Χίου)
Γιάννης Τσαούσης (Πρωτάθλημα Α’ ΕΣΚΑΣΕ – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου)
Αλέξης Κορογώνας (Πρωτάθλημα Α’ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ – ΑΟ Καλαμάτα 1980)
Παύλος Νώντας (Πρωτάθλημα Α1 ΕΣΚΑΚ – Οίαξ Ναυπλίου Α.Ο.)
Αναστάσιος Σταμάτης (Άνοδο από Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ – ΓΕ Αγρινίου)
Δημήτρης Δαμιανίδης (Άνοδο από Α’ ΕΣΚΑ – ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας)
Στέφανος Παπαμιχαήλ (Άνοδο από Α1 ΕΣΚΑΚ – ΑΣ Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαιού)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Δημήτρης Αναγνώστου (Πρωτάθλημα Α’ ΕΣΚΑ – ΓΑΣ Καλυβίων Θορικού)
Νίκος Βερροιόπουλος (Άνοδο από Α’ ΕΣΚΑ σε Α2 γυναικών – ΕΦΑΟΖ)
Α΄ ΕΣΚΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Πάτροκλος Χλιαουτάκης (Πρωτάθλημα Α’ ΕΣΚΑΝΑ γυναικών – Α.Ο. Προφήτη Ηλία)
Παπούλης Γιάννης (Πρωτάθλημα ΤΕ Δωδεκανήσου και άνοδο στην Α2 γυναικών – ΠΑΣ Ανταγόρας Κω)
Κασικτσόγλου Μιχάλης (Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΚ και άνοδο Α2 – ΟΑ Χανίων)

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών
Γιώργος Γιαννακόπουλος (Υπερπρωταθλητης – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας)
Κυριάκος Κοσμίδης (Πρωταθλητής 1ου ομίλου – ΟΦΗ Ηρακλείου)
Β΄ ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών
Γρηγόρης Τασιόπουλος (Πρωταθλητής – Α.Γ.Ο.Γ.Η Ευρυάλη)
Γ΄ ΕΣΚΑ Ανδρών
Νίκος Χασιώτης (Υπερπρωταθλητής – ΟΚΑ Μεσογείων)
Βασίλης Κωστόπουλος (Πρωταθλητής 4ου ομίλου – ΑΟ Μαίανδρος)
Δ΄ ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών
Δημήτρης Ζαχαρίας (Πρωταθλητής – Α.Ο. Κυρίαρχοι Παλ. Κοκκινιάς)
Β΄ ΕΣΚΑ γυναικών
Σπύρος Γεωργουδάκης (Πρωτάθλημα – ΑΚΟ Άρης Χολαργού)
Γ΄ ΕΣΚΑ γυναικών
Νίκος Τόλιας (Υπερπρωταθλητής – ΠΑΟ Θρίαμβος Αθ. Δάφνης)
Ελένη Καλαϊτζάκη (Πρωταθλήτρια 1ου ομίλου – ΑΟΝ Παλατιανής)

ΕΦΗΒΟΙ – ΠΑΙΔΕΣ – ΝΕΑΝΙΔΕΣ – ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (ΕΣΚΑ – ΕΣΚΑΝΑ)
Γιάννης Χρυσανθόπουλος (Πρωταθλητής ΕΣΚΑΝΑ εφήβων – Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Αλέξης Φαλέκας (Πρωταθλητής ΕΣΚΑ U21 – Α.Ε.Κ.

ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ “ΤΖΑΜΠΟΛ ΑΓΑΠΗΣ” που αφορά παιδιά / αθλητές με αυτισμό
Τσιομπάνης Λάζαρος (Άρης Σύρου)
Καραγάνης Παναγιώτης (Ατρόμητος Πειραιά)
Καλοΐδης Γιώργος (Ερμής Πειραιά)
Γιαννικάκης Άρης (Πήγασος Κορυδαλλού)
Θανάσης Καλλιπολίτης (ΔΑΣ Δραπετσώνας)
Γιώργος Λειβάδης (Φάρος Κερατσινίου, ΑΠΟΕΛ Μολάων)
Έφη Κοιλάκου (ΑΟΦ Πορφύρας)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΣΕΠΚ

Δειτε επισης

Στη Γιούτα Παπαχατζής και Κετσελίδης

Ο Θανάσης Παπαχατζής και ο Γιώργος Κετσελίδης είναι οι δύο επόμενοι προπονητές (μετά τον Α…