Κεντρική Διεθνή Μακάμπι Τελ Αβίβ – Χάποελ Εϊλάτ 82-63

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Χάποελ Εϊλάτ 82-63

maccabi 1

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ δεν βρήκε αντίσταση από την Χάποελ Εϊλάτ και πήρε εύκολα τη νίκη με 82-63, για την Winner League και επέστρεψε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από τις πρώτες κιόλας στιγμές του παιχνιδιού και κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (22-18), ενώ στη δεύτερη περίοδο ανέβασαν την απόδοσή τους και πήραν διαφορά ασφαλείας στη λήξη του ημιχρόνου (42-26). Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν τους παίκτες του Νέβεν Σπάχια που έφτασαν ξεκούραστα στην επικράτηση.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Ντιμπαρτολομέο και Μπόλντεν με 13 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισε ο Λόιντ με 24 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 42-26, 62-44, 82-63.