Κεντρική Διεθνή Μπάγερν Μονάχου – Λιέτουβος Ρίτας 81-68

Μπάγερν Μονάχου – Λιέτουβος Ρίτας 81-68

bayern lietouvos

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν εμφανώς καλύτερη ομάδα μέσα στο παρκέ και έφτασε εύκολα στη νίκη με 81-68 απέναντι στην Λιέτουβος Ρίτας, για την 2η αγωνιστική του Top 16 του Eurocup.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο και καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πάρει διαφορά ασφαλείας, όμως στη δεύτερη περίοδο το σκηνικό άλλαξε και οι παίκτες του Τζόρτζεβιτς κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, το οποίο δεν έχασαν μέχρι το τέλος του αγώνα και έφτασαν στο πρώτο ροζ φύλλο αγώνα του Top 16.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Κάνιγχαμ και Μάτσβαν με 18 είχε 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισε ο Γιεντράιτις με 14 πόντους, ενώ ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης είχε 9 πόντους , 4 ριμπάουντ, 1 τάπα και 1 λάθος.

Τα δεκάλεπτα: 23-22, 42-35, 62-48, 81-68.