Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Τη ξέφρενη πορεία του στον δεύτερο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ συνέχισε ο Φίλιππος Περιστερίου, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας της ΟΚΑ Μεσογείων με 51-43, κάνοντας το 8/8 κι αφήνοντας την στο -2 από την κορυφή.

Τα αποτελέσματα:
Νικηφόρος-Δάφνη 53-59
Φίλιππος-ΟΚΑΜ 51-43
Αμιλλα-Νήαρ 73-67
Ολυμπιάδα-Πρωτέας 65-73
Αγ. Ανάργυροι-ΜΕΝ Ιλίου 47-46
Γλ. Νερά-Κρόνος Γ. 70-63
Κυψελιακός-Κούρος 79-75

Τα φύλλα αγώνα:

Νικηφόρος 53
Δάφνη 59
Διαιτητές: Φασόλης, Ευαγγελίδης
Δεκάλεπτα: 17-12, 27-32, 37-51, 53-59.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒ. (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 4, Σίμος, Παπαδόπουλος 2, Μιχαηλίδης, Γεργεριτάκης 5, Μαράτος, Οικονόμου, Παπαναγόπουλος 3 (1), Κούρτζας 2, Βαρνάβας 11, Μπουρβάνης 12, Ράπτης, Τζιώτης 7 (1).
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Μιντζαρίδης 3, Βούλγαρης 14, Καραγιάννης, Γεωργακόπουλος 2, Αργυρίδης 2, Πασσάς 3, Γεωργόπουλος 10 (3), Βαλές 10 (1), Γκολιάς 2, Χλέπος, Σαμαράς 6 (2), Βίτσος 7, Μανιατόπουλος.

Φίλιππος 51
ΟΚΑΜ 43
Διαιτητές: Καραβίτης, Καλαντζής
Δεκάλεπτα: 11-, 25-18, 36-37, 51-43.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Τσίμπερης, Παπαδόπουλος 19, Γεωργιάδης, Ντάνας 16 (2), Λότσιος, Μητρόπουλος 2, Κανελλόπουλος 5 (1), Φιλόπουλος, Λιαπούρης 2, Παπαϊωάννου 5, Βεντούρης, Ζεμπέρης.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Λαγουδάκης, Οικονόμου 2, Γιαννάκης 2, Τσίρος 10 (1), Ατζαμόγλου, Πλέστης, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 9 (1), Παπακωνσταντίνου 9 (1), Βλάχος 8, Χατζής, Μπαλόπητος 1, Νάσσου.

Αμιλλα 73
Νήαρ Ηστ 67
Διαιτητές: Γιακείμη, Ιασωνίδης
Δεκάλεπτα: 21-16, 31-30, 50-49, 73-67.
ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 19 (4), Χύτας 6, Βαμβακάρης, Βλασερός 15, Αγρέβης, Μήλης 2, Καμπίτης, Τόλιος 5, Παριανόπουλος 5 (1), Σπηλιώτης, Βοσκάκης 3 (1), Αδράμης 16 (3).
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 7, Χατζηκωστής 14 (2), Θειακούλης 3 (1), Πανταζής 7 (1), Σκέντζος, Μάγκος 20 (1), Τσαντήλας 3 (1), Χατζηαναστασιάδης, Δημητριάδης, Σαρακασίδης 5, Ζαλώνης 8, Αποστολίδης.

Γλ. Νερά 70
Κρόνος 63
Διαιτητές: Αγγέλης, Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 16-9, 35-25, 52-41, 70-63.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 13 (1), Αγγελής, Σαρήμπαλης 13 (2), Γαϊτανάκης 4, Κατσαμπέκης 13, Καρκανίδης 2, Σταφυλάς 8 (2), Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας, Σακελλαρίδης 9, Χανιώτης 8.
ΚΡΟΝΟΣ (Λιγνός): Γκίνης 5, Φραγκούλης, Χατζόπουλος 11 (1), Πάσχος 3, Ευθυμίου 10, Τσουκαλάς 2, Μυκονιάτης, Γιαννακόπουλος, Κόρμπος 4, Φραγκούλης, Μακρυδάκης 8 (2), Κώσταρης Δ. 4, Κώσταρης Β. 16.

Ολυμπιάδα 65
Πρωτέας 73
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 14-13, 23-28, 45-53, 65-73.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 6, Μαντζούνης 9 (2), Λημνιός, Ζαχόπουλος 12 (1), Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 11 (1), Οικονόμου, Λούβαρης 2, Διόλατζης 9, Τηλιόπουλος 3, Μπακόπουλος Α. 13.
ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης): Ανδριώτης 10 (3), Μέλλος 13, Αναγνώστου Κ., Σιράγας, Νταγιάννης, Γερασιμόπουλος 19 (2), Πάτσιος 16 (3), Δράκος 2, Ντάφλος 4, Αναγνώστου Η. 9, Ξένος, Λιάπης.

Αγ. Ανάργ. 49
ΜΕΝ Ιλίου 47
Διαιτητές: Καλογριλάς, Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 16-14, 25-24, 39-34, 49-47.
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σολωμός): Λαγός, Γκινούτσης 10 (1), Σφακιανάκης, Τουρλίδας, Κουτσούμπας 1, Γουνής 10, Ζήκας 4, Αθανασιάδης 7, Αγγελογιαννάκης 1, Ζουλινάκης, Μπαμπάκος 3, Παπαηλιού 13.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 2, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 6 (2), Καβούρης 7 (1), Καρυάτης, Φίλιος 3 (1), Αντωνόπουλος Ι. Β. 4 (1), Τριαντογιάννης 10, Κώτσιας 2, Τσερώνης 13, Μαντέλος, Παπαδάκης.

Κυψελιακός 79
Κούρος 75
Διαιτητές: Σκούτας, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 44-27 (ημ.).
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Βουρδάνος, Τσέλο 6 (2), Θάνος 19 (2), Ράπτης, Σιλιτζήρης 26 (2), Χρόνης 8 (2), Ορλώφ 5, Κουτρούλης, Σπυρόπουλος 7, Δήμας 7, Οϊε 1, Τσεκούρας.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Σίμος): Τσόλας, Καπερώνης, Σπυρίδης 6 (1), Κατσίκης, Μπίρμπας 20, Αντωνίου, Γεωργαντάς, Παξινός 13, Κονδύλης 13, Ζεκάκος, Ψωμαδέρης 23 (2), Αμπλιανίτης.

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1.Φίλιππος * 16 (8-0)
2.Νήαρ Ήστ 16 (7-2)
3.ΟΚΑΜ 16 (7-2)
4.Γλυκά Νερά 15 (6-3)
5.Άγιοι Ανάργυροι 13 (4-5)
6.Πρωτέας 13 (4-5)
7.Άμιλλα 13 (4-5)
8.Κούρος 13 (4-5)
9.ΜΕΝ Ιλίου 13 (4-5)
10.Ολυμπιάδα Παπάγου 13 (4-5)
11.Δάφνη 13 (4-5)
12.Κυψελιακός* 12 (4-4)
13.Νικηφόρος 11 (2-7)
14.Κρόνος Γέρακα 9 (0-9)

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η ΦΕΑ είναι πλέον η μοναδική αήττητη ομάδα του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ, καθώς συνέτριψε την Κηφισιά με 65-46, στο ντέρμπι κορυφής της 9ης αγωνιστικής.

Τα αποτελέσματα:
ΦΕΑ
-ΓΣ Κηφισιάς 65-46
ΓΑΟΚ-Παιανία 65-66
Καρέας-Εθν. Ελλην. 66-49
Αίολος-Πολυνίκης 80-73
Γαλάτσι-Θεμιστοκλής 70-35
ΑΕΚ Π.-Ιρις Π. 74-56
Αναγέννηση Πετρ.-ΦΟ Τούφας 62-45

ΦΕΑ 65
Κηφισιά 46
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Τούσης
Δεκάλεπτα: 24-11, 36-22, 50-33, 65-46.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης 6, Ρωμοσιός 4, Αναούνης, Λουφόπουλος 7 (1), Στεργιάκης 20, Τσεκούρας, Παπαδόπουλος Κ. 2, Δεληγιάννης 8 (1), Μπάτσος, Γιαννουλάκος 8, Καρβέλης, Καραλευθέρης 10 (1).
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Λ. 4, Ζιώγας 2, Μπαζίνης, Μπιλάλης Κ. 9, Πολυδώρου 2, Σελίτας 1, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 9 (1), Πολύζος, Τριποδάκης Φ. 18 (4), Τσολακόπουλος 1, Παναγιώτου.

Καρέας 66
Εθν. Ελληνορ. 49
Διαιτητές: Αναστασίου, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 25-13, 40-28, 51-43, 66-49.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης, Κοκοτσάκης Α. 12 (1), Μαμαλάκης 15 (2), Κοκοτσάκης Σ. 6 (1), Μακρής 17, Χατζημωράκης, Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ. 2, Τσολάκος Κ. 8, Περγαντής 4, Μπότσας, Παπαγιαννόπουλος 2, Δημητρίου.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡ. (Διδάχος): Βιτζηλαίος 1, Βελέντζας, Δεληγιάννης 11 (2), Γιαννάτος, Κιούσης 2, Αγόρης, Πολυχρονόπουλος 5, Σωρανίδης 8, Μπάρτζης 13 (1), Αναγνώστου 8 (2), Γλυκόπουλος 1.

Γαλάτσι 70
Θεμιστοκλής 35
Διαιτητές: Θεονάς, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-6, 35-13, 54-24, 70-35.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Αθανασόπουλος, Τσιούτσιας 2, Οικονομόπουλος 10 (2), Μακρής, Γυφτοκώστας 2, Κορκοσούρας 15 (3), Παπαδόπουλος 11, Στράγκας 8, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 2, Μπαλαμπάνης 18 (4), Γιάννης 2, Μπινετόπουλος.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Σφυρής, Παππάς): Δρακόπουλος 2, Παπαπαναγιώτου, Λαρεντζάκης, Ρώης 2, Τσατσάνης Δ. 8, Κόκκαλης, Σωτηρίου, Παπαπαναγιώτου, Μυρτέλι, Τασούλας 9, Βοϊδήλος 10 (1), Κουρής 2, Καρτσούνης 2.

Αναγέννηση 62
ΦΟΤ 45
Διαιτητές: Χρηστίδης, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 14-14, 26-21, 43-29, 62-45.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛ. (Βασιλόπουλος, Καλαντζής): Βαζούρας 5 (1), Παρασκευόπουλος, Πουλιανός 17 (1), Παυλίδης 4, Διονυσόπουλος, Μπορακάι 2, Μπράκας, Αλεφαντινός 1, Σωτηρόπουλος 1, Συριανός 13 (1), Ροκάς 8, Τσίτουρας 11 (2).
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛ. (Σπηλιωτόπουλος): Πιαλόγλου, Χατζημιχαήλ 6, Χατζής 4, Χαμηλός 2, Καζαντζιάν, Κατσίκερος, Φύτρος, Κουγιανός 16 (2), Λυράκης 2, Καράμπουλας, Πολίτης 7, Βόσικας 8.

Κουκουβάουνες 65
Παιανία 66
Διαιτητές: Ισιγώνης, Σιαμίδης
Δεκάλεπτα: 17-15, 35-33, 54-49, 65-66.
ΚΟΥΚΟΥΒ/ΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 3, Χασαπόπουλος, Τσιόρδας, Σιαπατόρης 5, Καρακατσάνης 10, Μαζιάνης 7 (1), Δρυμαλίτης 11 (3), Αγγελόπουλος 2, Τσιάπουλας 16 (2), Κονταρίνης, Τσενές 2, Παπαγγελάκης 9.
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 1, Σκανδάλης 5, Μίχας 2, Μιμάνι, Σπυρόπουλος 3 (1), Δουβλαντώνης 17 (2), Δεδούσης 8, Χύτας 3, Σιδέρης, Αγγελής 2, Τσόκας, Τσίγκανος 25 (5).

Αίολος 80
Πολυνίκης 73
Διαιτητές: Αποστολίδης, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-17, 41-30, 57-55, 80-73.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος, Κλήμης): Σκούρος, Ραδίτσας 22 (3), Μαμουνής 17 (3), Μπιτζηλής, Καντιώτης 5, Παντελής 5 (1), Χουσεΐν 18 (1), Θεοδώρου, Κωστόπουλος 3 (1), Κουντούρης 10, Γιγουρτάκης.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 9 (3), Δημητρακούλης, Μόρφος 3, Τσοχονελίτζε 2, Γκερέκος, Βερβίτας 8, Μένος, Κοντούλης 11, Δουρουντούς 11, Χιώτης 4, Δημούλης, Βαμβακίδης 25 (4).

ΑΕΚ Π. 74
Ιρις Π. 56
Διαιτητές: Φραγκούλη, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 18-17, 35-30, 55-48, 74-56.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης 2, Παλτόγλου 4, Πάρνος 2, Βιδάκης 23 (2), Δημητρόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Πέττας 15, Σιδέρης 6, Μιχαλόπουλος, Ευθυμιόπουλος, Μητσόπουλος 2, Τζαγκαράκης 20.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κοντός): Πουρνάρας, Λυσανδρόπουλος 10 (2), Τσιρίγκας 2, Μπίλης 3 (1), Βούρτσας 6 (2), Γονιδάκης 4, Τσατσάνης Π. 7 (2), Καραδήμας 8, Θωμαδάκης 3 (1), Σμάγκιν, Τσατσάνης Ι. 9, Καλλιμάνης 4.
Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1.ΦΕΑ 18 (9-0)
2.ΓΣ Κηφισιάς 17 (8-1)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 17 (8-1)
4.Θεμιστοκλής 14 (5-4)
5.Πολυνίκης 13 (4-5)
6.Γαλάτσι* 13 (5-3)
7.Κουκουβάουνες 13 (4-5)
8.Καρέας 13 (4-5)
9.Αίολος Ταύρος* 12 (4-4)
10.Παιανία 12 (3-6)
11.Ίρις Πετρ. 11 (2-7)
12.Εθνικός Ελλην. 11 (2-7)
13.Τούφα* 10 (2-6)
14.Αναγέννηση Πετρ.* 9 (1-7)

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…