Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Η ΦΕΑ διέλυσε τον Αίολο Ταύρου με 89-48 κι έκανε το 12/12 στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑ. Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου δεν έχουν αντίπαλο στην κατηγορία και κάνουν ήδη πρόβες για Α’ ΕΣΚΑ.

Τα αποτελέσματα:
Εθν. Ελληνορ.-Γαλάτσι 52-61
Ιρις Πετρούπολης-ΦΟ Τούφας 55-62
ΦΕΑ-Αίολος Ταύρος 89-48
ΓΣ Κηφισιάς-ΑΕΚ Περιστερίου 84-64
Παιανία-Αναγέννηση Πετραλώνων 58-54
Καρέας-ΓΑΟΚ 64-48
Θεμιστοκλής Αιγάλεω-Πολυνίκης 65-67

Εθν. Ελλ. 52
Γαλάτσι 61
Διαιτητές: Στρέμπας, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 9-12, 37-29, 40-49, 52-61.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Βιτζηλαίος 3 (1), Βελέντζας 5 (1), Αγόρης 11 (3), Πολυχρονόπουλος 11 (2), Σωρανίδης, Μπάρτζης 12 (1), Αναγνώστου, Κιούσης 3 Γλυκόπουλος 2, Δεληγιάννης 5 (1).
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Τσιούτσιας 2, Οικονομόπουλος, Μακρής, Γυφτοκώστας 5 (1), Κορκοσούρας 8, Παπαδόπουλος 12, Στράγκας 15, Παπαβλασόπουλος 9, Μπαλαμπάνης 4, Λυμπερόπουλος 6 (1).

Ιριδα 55
ΦΟΤ 62
Διαιτητές: Καλογριάς, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 16-21, 27-35, 39-49, 55-62.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κοντός, Σταματόπουλος): Πουρνάρας 13 (1), Λυσανδρόπουλος 8 (2), Τσιρίγκας 5 (1), Μπίλλης, Φανουργιάκης, Γονιδάκης 6, Κιούκης 4, Τσατσάνης Π., Καραδήμας 7, Σκρέμπος, Θωμαδάκης, Καλλιμάνης 12.
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος, Βόσικας): Πιαλόγλου 10, Καλλινίδης, Χαμηλός 12, Γαβριελάτος, Καζαντζιάν, Κουγιανός 22 (6), Κατσουλάρης 2, Ζερβολέας 3, Χατζημιχαήλ, Φύτρος 7, Χατζής, Πολίτης 6.

ΓΣ Κηφισιάς 84
ΑΕΚ Περιστερίου 64
Διαιτητές: Σκούτας, Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 31-11, 47-32, 64-42, 84-64.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 9, Μπαζίνης 7, Ζιώγας 3 (1), Τσολακόπουλος, Βογιατζόγλου 2, Πολυδώρου 14 (2), Λαμπρόπουλος 12 (2), Πολύζος 4, Τριποδάκης Φ. 15 (3), Παναγιώτου 2, Σελίτας 5, Μπιλάλης Κ. 11 (3).
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης 6 (2), Παλτόγλου 6 (2), Πάρνος 3 (1), Βιδάκης 23 (5), Δημητρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 8, Γεωργακόπουλος, Παπαδόπουλος, Μιχαλόπουλος, Κακολύρης 7 (1), Πέττας 3, Σιδέρης, Τζαγκαράκης.

Καρέας 64
ΓΑΟΚ 48
Διαιτητές: Γιακείμη, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 16-5, 33-18, 44-28, 64-48.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης 3, Μπότσας, Μαμαλάκης 14, Κοκοτσάκης Σ. 2, Μακρής 14 (1), Χατζημωράκης 6 (2), Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ. 3, Τσολάκος Κ. 5, Περγαντής 9, Παπαγιαννόπουλος, Δημητρίου 8.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 2, Χασαπόπουλος 3 (1), Τσιόρδας 2, Καρακατσάνης 6 (1), Μαζιάνης, Δρυμαλίτης 2, Σιαπατόρης 6, Καρακώστας 3 (1), Τσενές 2, Λαδικός 13 (1), Παπαγγελάκης 9.

ΦΕΑ 89
Αίολος 48
Διαιτητές: Χρηστίδης, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 27-12, 51-24, 72-42, 89-48.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης 16, Ρωμοσιός 6, Αναούνης 9 (2), Λουφόπουλος 3, Στεργιάκης 15 (1), Μπασέας 3, Δεληγιάννης 5, Μπάτσος 6, Γιαννουλάκος 8, Καρβέλης, Καραλευθέρης 18 (1).
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 3 (1), Ραδίτσας 19, Μπιτζηλής, Μαμουνής 5 (1), Χίνης 4, Δάφνης, Καντιώτης 2, Παντελής 3 (1), Χουσεΐν 8 (2), Κουντούρης, Κωστόπουλος 4, Γιτουράκης.

Παιανία 58
Αναγέννηση 54
Διαιτητές: Φασόλης, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-20, 20-35, 38-40, 58-54.
ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Μίχας 4, Σπυρόπουλος 6 (2), Στάμου 2, Μιμάνι 2, Δουβλαντώνης 13 (1), Δεδούσης 11, Χύτας 4 (1), Παπακωνσταντίνου, Σιδερής, Ορφανίδης, Τσόκας, Τσίγκανος 16 (3).
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος, Καλαντζής): Παρασκευόπουλος, Παυλίδης 13, Ιμπραημάκης 1, Διονυσόπουλος, Μπορακάι, Πουλιανός 6, Αλεφαντινός 2, Σωτηρόπουλος, Ροκάς, Συριανός 18 (3), Τσίτουρας 14 (2), Βαζούρας.

Θεμιστοκλής 65
Πολυνίκης 67
Διαιτητές: Καραβίτης, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 16-15, 32-29, 47-40, 65-67.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Σφυρής, Παππάς): Δρακόπουλος 3, Λαρεντζάκης 6 (2), Ρώης 10 (1), Τσατσάνης Δ. 9, Παπαπαναγιώτου, Διαμαντής 2, Βοϊδήλος 11 (2), Τασούλας 22, Σωτηρίου, Μυρτέλι, Σπανίδης 2, Καρτσούνης.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 10 (2), Δημητρακούλης, Μόρφος 3, Τσοχονελίτζε 12 (1), Βερβίτας, Μένος, Κοντούλης 6, Δουρουντούς 15 (1), Παπαδόπουλος 5 (1), Γκερέκος, Δημούλης, Βαμβακίδης 16 (2).

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1.ΦΕΑ 24 (12-0)
2.ΓΣ Κηφισιάς 22 (10-2)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 22 (10-2)
4.Γαλάτσι 21 (9-3)
5.Πολυνίκης 18 (6-6)
6.Θεμιστοκλής 18 (6-6)
7.Καρέας 18 (6-6)
8.Κουκουβάουνες 17 (5-7)
9.Αίολος Ταύρος 17 (5-7)
10.Παιανία 16 (4-8)
11.Τούφα 16 (4-8)
12.Ίρις Πετρ. 16 (4-8)
13.Εθνικός Ελλην. 14 (2-10)
14.Αναγέννηση Πετρ. 14 (2-10)

Στον δεύτερο όμιλο, ο Φίλιππος Περιστερίου επικράτησε εκτός έδρας των Γλυκών Νερών με 74-72 και παρέμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα:
Πρωτέας
-Κούρος 74-68
Νικηφόρος-Αμιλλα Περιστερίου 74-70
Νήαρ Ηστ-Κυψελιακός 68-54
ΜΕΝ Ιλίου-ΟΚΑ Μεσογείων 68-66
Κρόνος Γέρακα-Ολυμπιάδα Παπάγου 70-90
Γλ. Νερά-Φίλιππος Περιστερίου 72-74
Δάφνη-Αγ. Ανάργυροι 68-59

Πρωτέας 74
Κούρος 68
Διαιτητές: Τεφτίκης, Ισιγώνης
Δεκάλεπτα: 21-21, 35-34, 53-45, 74-68.
ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 8 (2), Μέλλος 5, Αναγνώστου Κ., Σιράγας 12 (1), Νικολόπουλος, Νταγιάννης 2, Γερασιμόπουλος 4, Πάτσιος 23 (3), Δράκος, Ντάφλος 2, Αναγνώστου Η. 18, Μαζαράκης.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Σίμος, Κομματάς): Τσόλας, Καπερώνης, Σπυρίδης, Κατσίκης, Μπίρμπας 17, Αντωνίου 2, Γεωργαντάς 6 (1), Παξινός 25 (1), Κονδύλης 6, Ζεκάκος 6, Ψωμαδέρης 6, Αμπλιανίτης.

Νικηφόρος 74
Αμιλλα 70
Διαιτητές: Αργυρούδης, Ζαγουρής
Δεκάλεπτα: 22-18, 46-33, 55-52, 74-70.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 7, Μιχαηλίδης 14 (1), Γεργεριτάκης 11 (1), Οικονόμου 8 (2), Παπαναγόπουλος 8 (2), Παπαδόπουλος, Κούρτζας 4, Βαρνάβας 7, Καππής 2, Μπουρβάνης 7, Ράπτης, Τζιώτης 6 (1).
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 18 (3), Χύτας 2, Βαμβακάρης 8, Βλασερός 10, Μήλης, Κούνας, Καμπίτης, Τόλιος 13 (1), Παριανόπουλος 3 (1), Αγρέβης, Σπηλιώτης 8, Βοσκάκης, Αδράμης 8 (2).

Νήαρ Ηστ 62
Κυψελιακός 48
Διαιτητές: Θεονάς, Δράκος
Δεκάλεπτα: 13-14, 27-29, 50-36, 62-48.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 4, Χατζηκωστής 20 (5), Θειακούλης 6 (1), Πανταζής, Χατζηαναστασιάδης, Σκέντζος 2, Μάγκος 10 (1), Τσαντήλας, Παπανικολάου, Ζαλώνης 14, Αντωνιάδης 6, Αποστολίδης.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος 6, Τσέλο 5 (1), Τσεκούρας 3 (1), Βουρδάνος 4, Θάνος, Ράπτης 6, Καναβός, Ορλώφ 4, Κουτρούλης 8, Παναγόπουλος, Οουε 4, Χρόνης 8 (1).

Γλ. Νερά 72
Φίλιππος 74
Διαιτητές: Φραγκούλη, Κομιανός
Δεκάλεπτα: 14-27, 31-38, 50-52, 72-74.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 16 (4), Αγγελής 2, Σαρήμπαλης 3 (1), Γαϊτανάκης, Κατσαμπέκης 13 (1), Νταούντ, Καρκανίδης, Σταφυλάς, Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας, Σακελλαρίδης 14, Χανιώτης 14 (2).
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Τσίμπερης 2, Παπαδόπουλος 19 (1), Γεωργιάδης, Ντάνας 10 (2), Λότσιος, Μητρόπουλος, Κατσαρός 11 (1), Κανελλόπουλος 6, Μπότσας, Λιαπούρης 5 (1), Φιλόπουλος, Βεντούρης 21 (5).

Δάφνη 68
Αγ. Ανάργ. 59
Διαιτητές: Τσαχάκης, Τούσης
Δεκάλεπτα: 17-17, 31-38, 49-47, 68-59.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Μηντζαρίδης 2, Bίτσος 2, Βούλγαρης, Καραγιάννης, Γεωργακόπουλος 16, Αργυρίδης 8, Πασσάς 11 (2), Γεωργόπουλος 17 (3), Βαλές, Γκόλιας 7, Σαμαράς 5 (1).
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Λαγός 7 (2), Τουρλίδας, Σφακιανάκης 4, Κουτσούμπας 3, Γούνης 4 (1), Ζήκας 4, Αθανασάκης 14, Αγγελογιαννάκης, Μπαμπάκος, Παπαηλιού 14 (2), Χασαπης 9 (1), Τσίγκος.

Κρόνος 70
Ολυμπιάδα 90
Διαιτητές: Ορφανός, Σακκής
Δεκάλεπτα: 16-18, 37-46, 56-74, 70-90.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης, Φραγκούλης, Χατζόπουλος 8 (1), Πάσχος 20 (6), Τσουκαλάς, Δημητρόπουλος, Γιαννακόπουλος, Κόρμπος 2, Χατζηδιάκος, Μακρυδάκης 24 (4), Κώσταρης Δ. 3, Κώσταρης Β. 13.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 9 (1), Μαντζούνης 2, Ρουμπέας 19 (4), Ζαχόπουλος 11, Κοτσολέτης 5 (1), Ανδρουλάκης 9 (1), Οικονόμου 13 (3), Διόλατζης 5, Τηλιόπουλος 12 (3), Μπακόπουλος Α. 5, Βλάχος, Λούβαρης.

ΜΕΝ Ιλίου 68
ΟΚΑΜ 66
Διαιτητές: Αναστασίου, Καλαντζής
Δεκάλεπτα: 13-12, 30-26, 50-43, 68-66.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 8 (2), Καβούρης 9, Καρυάτης 3 (1), Φίλιος 9, Αντωνόπουλος Ι. Β., Τριαντογιάννης 6, Κώτσιας 5, Τσερώνης 24 (3), Μαντέλος, Παπαδάκης 4.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 2, Γιαννάκης, Τσίρος 16 (2), Ατζαμόγλου 4, Πλέστης 6, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 10 (1), Παπακωνσταντίνου 8 (2), Βλάχος 14 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 4, Νάσσου 2.

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1.Φίλιππος 23 (11-1)
2.Νήαρ Ήστ 22 (10-2)
3.ΟΚΑΜ 21 (9-3)
4.Γλυκά Νερά 19 (7-5)
5.ΜΕΝ Ιλίου 19 (7-5)
6.Πρωτέας 18 (6-6)
7.Δάφνη 18 (6-6)
8.Άμιλλα 17 (5-7)
9.Άγιοι Ανάργυροι 16 (5-7)
10.Κούρος 17 (5-7)
11.Ολυμπιάδα Παπάγου 17 (5-7)
12.Κυψελιακός 16 (4-8)
13.Νικηφόρος 16 (4-8)
14.Κρόνος Γέρακα 12 (0-12)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…