Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Το 11/11 στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ έκανε η ΦΕΑ, η οποία επικράτησε εντός έδρας του Καρέα με 62-52 και παρέμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα:
ΦΕΑ
-Καρέας 62-52
Πολυνίκης-Ιριδα Πετρούπολης 73-44
ΓΑΟΚ-Εθν. Ελλην. 64-48
Αίολος-ΦΟΤ 67-56
Γαλάτσι-ΓΣ Κηφισιάς 70-59
ΑΕΚ Περιστερίου-Παιανία 71-52
Αναγέννηση Πετραλώνων-Θεμιστοκλής 70-79

Τα φύλλα αγώνα:

ΦΕΑ 62
Καρέας 52
Διαιτητές: Μπούκας, Αμπελίδης
Δεκάλεπτα: 16-10, 21-27, 46-33, 62-52.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης, Καραλευθέρης 6, Ρωμοσιός 12 (1), Αναούνης, Λουφόπουλος 7, Στεργιάκης 18, Τσεκούρας, Μπασέας, Δεληγιάννης 9 (1), Μπάτσος 6, Γιαννουλάκος 4, Καρβέλης.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης, Κοκοτσάκης Α. 2, Μαμαλάκης 3, Κοκοτσάκης Σ. 6, Μακρής 17 (1), Χατζημωράκης 2, Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ. 5, Τσολάκος Κ. 4, Περγαντής 6 (1), Παπαγιαννόπουλος 5 (1), Δημητρίου 2.

Πολυνίκης 73
Ιριδα 44
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 30-11, 41-23, 58-36, 73-44.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 14 (2), Δημητρακούλης 4 (1), Μόρφος 6, Τσοχονελίτζε 5, Βερβίτας 2, Κοντούλης 6, Δουρουντούς 17, Παπαδόπουλος 5 (1), Χιώτης 2, Δημούλης 1, Λίβανος 2, Βαμβακίδης 9 (1).
ΙΡΙΔΑ Π. (Κοντός, Κοτσάφτης): Πουρνάρας 2, Λυσανδρόπουλος, Τσιρίγκας 8, Μπίλης, Βούρτσας 4, Γονιδάκης, Κιούκης 4, Τσατσάνης Π. 2, Καραδήμας 14, Φανουργιάκης 2, Τσατσάνης Ι. 4, Καλλιμάνης 4.

ΓΑΟΚ 64
Εθν. Ελλ. 48
Διαιτητές: Ορφανός, Παπαχρήστου
Δεκάλεπτα: 20-11, 39-15, 49-27, 64-48.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 7, Χασαπόπουλος 3 (1), Καρακώστας, Σιαπατόρης 5 (1), Κονταρίνης, Σκουτέλης, Κούτρας, Καρακατσάνης 6 (2), Μαζιάνης, Δρυμαλίτης 9 (3), Τσενές 9 (1), Τσιόρδας 2, Λαδικός 10 (1), Παπαγγελάκης 13.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡ. (Διδάχος): Γουρνέλος 2, Βιτζηλαίος 4, Βελέντζας 5, Αγόρης 3, Πολυχρονόπουλος 5 (1), Κιούσης 5, Σωρανίδης 2, Μπάρτζης 4, Αναγνώστου 2, Γλυκόπουλος 8 (1), Γιανναλέτσος 2, Δεληγιάννης 6 (1).

Αίολος 67
ΦΟΤ 56
Διαιτητές: Τσολάκος, Σιαμίδης
Δεκάλεπτα: 22-11, 40-28, 56-42, 67-56.
ΑΙΟΛΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 4, Ραδίτσας 21 (2), Μπιτζηλής, Μαμουνής 13 (2), Χίνης 2, Δάφνης, Καντιώτης 2, Παντελής 8 (2), Χουσεΐν 6, Θεοδώρου 2, Κωστόπουλος, Κουντούρης 9 (1).
ΦΟΤ (Σπηλιωτόπουλος): Φραγκούλης, Πιαλόγλου 11, Κατσίκερος, Χαμηλός 12 (2), Καζαντζιάν 8 (2), Χατζημιχαήλ, Χζτζής, Ζερβολέας 6, Λυράκης, Κουγιανός 9 (3), Πολίτης 6, Φύτρος 4.

Γαλάτσι 70
ΓΣΚ 59
Διαιτητές: Μαραμής, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 15-13, 31-26, 44-43, 70-59.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος, Τσιούτσιας 2, Οικονομόπουλος 3 (1), Μακρής 14 (2), Κορκοσούρας 14 (2), Παπαδόπουλος 9, Γυφτοκώστας 2, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 14 (1), Μπινετόπουλος, Στράγκας 2, Μπαλαμπάνης 10 (1).
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 4, Ζιώγας 4, Μπαζίνης, Μπιλάλης Κ. 2, Πολυδώρου 12 (2), Τριποδάκης Φ. 10, Βογιατζόγλου 12 (2), Λαμπρόπουλος 14 (2), Πολύζος, Τσιάπας, Τσολακόπουλος, Παναγιώτου 1.

Αναγέννηση 70
Θεμιστοκλής 79
Διαιτητές: Αγγέλης, Τσουκαλάς
Δεκάλεπτα: 22-18, 12-19, 14-19, 70-79.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ (Βασιλόπουλος, Καλαντζής): Παρασκευόπουλος 5 (1), Ιμπραημάκης 4, Παυλίδης 13, Μπορακάι 3, Πουλιανός 15 (1), Αλεφαντινός 3, Σωτηρόπουλος 3 (1), Συριανός 11 (3), Μπρακάι, Τσίτουρας 7 (1), Βαζούρας 2, Τσουκαλάς 4.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Σφυρής, Παππάς): Δρακόπουλος 13 (1), Παπαπαναγιώτου, Λαρεντζάκης 18 (3), Ρώης 8, Τσατσάνης Δ. 2, Οικονόμου, Κόκκαλης, Τασούλας 19, Βοϊδήλος 10 (1), Σωτηρίου, Διαμαντής 4, Καρτσούνης 5.

ΑΕΚ Π. 71
Παιανία 52
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Γκανής
Δεκάλεπτα: 16-16, 29-27, 47-41, 71-52.
ΑΕΚ Π. (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης, Παλτόγλου 5 (1), Πάρνος 2, Βιδάκης 16 (2), Δημητρόπουλος, Κακολύρης, Αναγνωστόπουλος 10 (2), Ευθυμιόπουλος 2, Μιχαλόπουλος 1, Πέττας 14, Σιδέρης 4, Μητσόπουλος 4, Τζαγκαράκης 13.
ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Μίχας 4, Σκανδάλης, Σπυρόπουλος, Στάμου, Ορφανίδης 4, Μιμάνι 3, Δουβλαντώνης 7 (1), Δεδούσης 2, Χύτας 14 (2), Αγγελής 4, Σιδερής, Τσόκας 5 (1), Τσίγκανος 9 (1).

Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)

1.ΦΕΑ 22 (11-0)
2.ΑΕΚ Περιστερίου 21 (10-1)
3.ΓΣ Κηφισιάς 20 (9-2)
4.Γαλάτσι 19 (8-3)
5.Θεμιστοκλής 17 (6-5)
6.Καρέας 16 (5-6)
7.Πολυνίκης 16 (5-6)
8.Κουκουβάουνες 16 (5-6)
9.Αίολος Ταύρος 16 (5-6)
10.Παιανία 14 (3-8)
11.Ίρις Πετρ. 14 (3-8)
12.Τούφα 14 (3-8)
13.Εθνικός Ελλην. 13 (2-9)
14.Αναγέννηση Πετρ. 13 (2-9)

Καμία ομάδα δεν είναι πλέον αήττητη στον δεύτερο όμιλο. Ο Κούρος Αναβύσου σταμάτησε την ξέφρενη πορεία του Φίλιππου Περιστερίου, νικώντας τον με 68-62 στην έδρα του.

Τα αποτελέσματα:
Αμιλλα-Δάφνη 61-71
Φίλιππος-Κούρος 62-68
Ολυμπιάδα Παπάγου-Νήαρ Ήστ 58-63
ΟΚΑΜ-Πρωτέας 56-55
Αγ. Ανάργυροι-Κρόνος  Γέρακα 73-50
Γλ. Νερά-Νικηφόρος 68-73
Κυψελιακός-ΜΕΝ Ιλίου 49-55

Αμιλλα 61
Δάφνη 71
Διαιτητές: Διμπινούδης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 10-18, 28-39, 46-53, 61-71.
ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 7 (1), Χύτας 5, Βαμβακάρης, Βλασερός 12 (2), Μήλης, Κούνας, Καμπίτης, Τόλιος 15 (1), Παριανόπουλος 5 (1), Αγρέβης, Σπηλιώτης, Βοσκάκης 3 (1), Αδράμης 14 (2).
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Μηντζαρίδης, Bίτσος 15 (1), Βούλγαρης, Καραγιάννης 4, Γεωργακόπουλος 7, Αργυρίδης 2, Πασσάς 5 (1), Ολύμπιος 2, Σαμαράς 4, Γεωργόπουλος 3 (1), Βαλές 2, Γκόλιας 10 (3).

Φίλιππος 62
Κούρος 68
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Καταγάς
Δεκάλεπτα: 15-11, 39-28, 49-46, 62-68.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Τσίμπερης, Παπαδόπουλος 14, Γεωργιάδης 12 (1), Ντάνας 15 (1), Λότσιος, Κατσαρός 2, Μητρόπουλος, Κανελλόπουλος, Μπότσας, Λιαπούρης 4, Βεντούρης 15 (3), Φιλόπουλος.
ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος): Τσόλας, Καπερώνης, Σπυρίδης 3 (1), Κατσίκης 3, Μπίρμπας 13 (1), Αντωνίου, Γεωργαντάς 3 (1), Παξινός 16 (1), Κονδύλης 10, Ζεκάκος 2, Ψωμαδέρης 18 (2), Αμπλιανίτης.

Ολυμπιάδα 58
Νήαρ Ηστ 63
Διαιτητές: Μπίκας, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 13-13, 33-27, 47-45, 58-63.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 3, Μαντζούνης 11 (1), Ρουμπέας 9 (2), Ζαχόπουλος, Ανδρουλάκης 6 (1), Διόλατζης 5, Οικονόμου 7 (1), Τηλιόπουλος 8 (2), Λούβαρης, Μπακόπουλος Α. 9.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 6, Χατζηκωστής 12 (1), Θειακούλης 7, Πανταζής 9 (1), Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 15 (1), Τσαντήλας, Ζαλώνης 2, Αντωνιάδης 2, Αποστολίδης 8.

Γλ. Νερά 68
Νικηφόρος 73
Διαιτητές: Ζιώγας, Δαλέκος
Δεκάλεπτα: 14-15, 32-32, 54-57, 68-73.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 2, Καρκανίδης, Αγγελής 3 (1), Σαρήμπαλης 14 (1), Γαϊτανάκης 4, Κατσαμπέκης 6, Νταούντ 4, Σταφυλάς 2, Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας 2, Σακελλαρίδης 19, Χανιώτης 12 (1).
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 18 (3), Μιχαηλίδης 5, Γεργεριτάκης 23, Οικονόμου, Παπαναγόπουλος, Παπαδόπουλος, Κούρτζας 4, Βαρνάβας 7 (1), Καππής 4, Μπουρβάνης 10, Ράπτης, Τζιώτης 2.

Αγ. Ανάργυροι 73
Κρόνος 50
Διαιτητές: Μαρτινάκος, Ευαγγελίδης
Δεκάλεπτα: 22-15, 40-22, 51-35, 73-50.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σολωμός): Τσίγκος 2, Λαγός 3 (1), Γκινούτσης, Κουτσούμπας, Γούνης 8, Ζήκας 3 (1), Αθανασάκης 19, Αγγελογιαννάκης 7 (1), Μπαμπάκος 5, Σφακιανάκης 15, Τουρλίδας, Παπαηλιού 11 (1).
ΚΡΟΝΟΣ Γ. (Λιγνός): Γκίνης, Χατζηδιάκος 9, Φραγκούλης, Πάσχος 8 (2), Γάκης 2, Τσουκαλάς 3 (1), Γιαννακόπουλος, Κόρμπος, Μυκονιάτης, Μακρυδάκης 9, Κώσταρης Δ. 8 (2), Κώσταρης Β. 11.

ΟΚΑΜ 56
Πρωτέας 56
Διαιτητές: Κάρδαρης, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 11-10, 26-25, 41-43, 56-55.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 2, Γιαννάκης 5, Τσίρος 8 (2), Ατζαμόγλου 2, Πλέστης, Κεσκινίδης 13, Παπαγιαννάκος 9, Παπακωνσταντίνου 2, Βλάχος 5 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 10, Νάσσου.
ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 3 (1), Μέλλος 9, Αναγνώστου Κ., Νικολόπουλος, Σιράγας, Νταγιάννης, Γερασιμόπουλος 11 (2), Πάτσιος 16 (3), Δράκος, Ντάφλος 5 (1), Αναγνώστου Η. 11., Μαζαράκης.

Κυψελιακός 49
ΜΕΝ Ιλίου 55
Διαιτητές: Κοτσώνης, Ιασωνίδης
Δεκάλεπτα: 9-14, 24-35, 40-45, 49-55.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Βουρδάνος 7 (1), Θάνος 18 (1), Ράπτης 10 (1), Σιλιτζήρης 3, Καναβός, Ορλώφ, Κουτρούλης, Τσέλο 7 (1), Δήμας, Παναγόπουλος, Οουε, Χρόνης 4.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 3 (1), Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 14 (4), Καβούρης, Καρυάτης 2, Φίλιος 6, Αντωνόπουλος Ι. Β. 2, Τριαντογιάννης 2, Κώτσιας 10, Τσερώνης 16 (1), Μαντέλος Μ., Παπαδάκης.

Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)

1.Φίλιππος 21 (10-1)
2.Νήαρ Ήστ 20 (9-2)
3.ΟΚΑΜ 20 (9-2)
4.Γλυκά Νερά 18 (7-4)
5.ΜΕΝ Ιλίου 17 (6-5)
6.Πρωτέας 16 (5-6)
7.Άμιλλα 16 (5-6)
8.Άγιοι Ανάργυροι 16 (5-6)
9.Κούρος 16 (5-6)
10.Δάφνη 16 (5-6)
11.Ολυμπιάδα Παπάγου 15 (4-7)
12.Κυψελιακός 15 (4-7)
13.Νικηφόρος 14 (3-8)
14.Κρόνος Γέρακα 11 (0-11)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…