Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Ο Φίλιππος πέρασε αλώβητος κι από το Αιγάλεω, επικρατώντας του Νικηφόρου με 67-63 για την 10η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ, και παρέμεινε αήττητος.

Τα αποτελέσματα:
Πρωτέας
-Κυψελιακός 64-53
Κούρος Αναβύσσου-ΟΚΑΜ 40-56
Νικηφόρος-Φίλιππος 63-67
Νήαρ Ηστ-Αγ. Ανάργυροι 74-64
ΜΕΝ Ιλίου-Ολυμπιάδα Παπάγου 76-56
Κρόνος Γέρακα-Αμιλλα 54-71
Δάφνη-Γλυκά Νερά 61-62

Νικηφόρος Αγ. Βαρβάρας 63
Φίλιππος Περιστερίου 67
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 24-19, 39-36, 56-50, 63-67.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 20 (4), Μιχαηλίδης 2, Γεργεριτάκης 6 (1), Οικονόμου, Παπαναγόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Κούρτζας, Βαρνάβας 7, Κάππης 8, Μπουρβάνης 19, Ράπτης, Τζιώτης.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Τσίμπερης 4, Παπαδόπουλος 22 (2), Γεωργιάδης 6, Λότσιος, Μητρόπουλος 2, Κανελλόπουλος 8 (1), Μπότσας, Λιαπούρης 4, Παπαϊωάννου 6, Βεντούρης 15 (3), Κατσαρός, Ζεμπέρης.

Πρωτέας 64
Κυψελιακός 53
Διαιτητές: Πόντας, Σέλληνας
Δεκάλεπτα: 15-20, 29-32, 46-45, 64-53.
ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 4, Μέλλος 8 (1), Αναγνώστου Κ. 2, Σιράγας 2, Νταγιάννης, Γερασιμόπουλος 1, Πάτσιος 8, Δράκος 2, Ντάφλος 21 (5), Αναγνώστου Η. 16, Ξένος, Μαζαράκης.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Βουρδάνος 7 (1), Θάνος 16, Μπαρδάκος, Ράπτης 1, Σιλιτζήρης 13, Κουτρούλης, Σπυρόπουλος 1, Δήμας 2, Παναγόπουλος 2, Οουε 2, Χρόνης 7 (1), Ορλώφ 2

Κούρος Αναβύσσου 40
ΟΚΑ Μεσογείων 56
Διαιτητές: Τσαχάκης, Δράκος
Δεκάλεπτα: 10-17, 19-33, 29-40, 40-56.
ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος): Τσιούβας, Καπερώνης, Σπυρίδης 2, Κατσίκης, Μπίρμπας 8, Αντωνίου, Γεωργαντάς 7 (1), Παξινός 3 (1), Κονδύλης 3, Ζεκάκος, Ψωμαδέρης 17 (1), Αμπλιανίτης.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 3 (1), Φράγκος, Γιαννάκης 5 (1), Τσίρος 7 (2), Ατζαμόγλου 4, Πλέστης, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 16 (3), Βλάχος 5 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 13 (2), Νάσσου 3.

Νήαρ 74
Αγ. Ανάργ. 64
Διαιτητές: Στρέμπας, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 31-18, 48-33, 57-51, 74-64.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 6, Χατζηκωστής 22 (5), Θειακούλης 3 (1), Πανταζής 8 (2), Χατζηαναστασιάδης, Σκέντζος, Μάγκος 11 (1), Τσαντήλας, Σαρακασίδης 18 (4), Ζαλώνης 2, Αποστολίδης 4.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σολωμός): Λαγός 7 (1), Γκινούτσης 22 (2), Σφακιανάκης 2, Τουρλίδας, Αθανασιάδης, Κουτσούμπας 11 (1), Γούνης 12 (1), Ζήκας, Αθανασάκης 7, Σαμαράς 3 (1), Τσίκος, Αγγελογιαννάκης.

ΜΕΝ Ιλίου 76
Ολυμπιάδα 56
Διαιτητές: Αργυρούδης, Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα: -.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β., Καβούρης, Καρυάτης, Φίλιος, Αντωνόπουλος Ι. Β., Τριαντογιάννης, Κώτσιας, Τσερώνης, Μαντέλος, Παπαδάκης.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ., Μαντζούνης, Ρουμπέας, Λημνιός, Ζαχόπουλος, Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης, Οικονόμου, Διόλατζης, Τηλιόπουλος, Μπακόπουλος Α., Λούβαρης.

Κρόνος 54
Αμιλλα Περιστερίου 71
Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Καλαβρός
Δεκάλεπτα: 11-13, 24-29, 36-47, 54-71.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 2, Χατζηδιάκος 5, Φραγκούλης, Χατζόπουλος 5 (1), Πάσχος 14 (4), Λουκάς, Τσουκαλάς, Κόρμπος 4, Μακρυδάκης 7 (1), Ευθυμίου 4, Κώσταρης Δ. 5, Κώσταρης Β. 8.
ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 12 (2), Χύτας 10, Βαμβακάρης, Βλασερός 14, Μήλης 4, Κούνας, Καμπίτης 2, Τόλιος 12, Παριανόπουλος, Αγρέβης, Σπηλιώτης 3, Βοσκάκης 7 (2), Αδράμης 7.

Δάφνη 61
Γλ. Νερά 62
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Ζαγουρής
Δεκάλεπτα: 20-19. 33-25, 50-43, 61-62.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Μηντζαρίδης, Bίτσος 11, Βούλγαρης 1, Ολύμπιος 2, Γεωργακόπουλος 2, Αργυρίδης 13, Πασσάς 6 (2), Γεωργόπουλος 8 (2), Βαλές, Γκόλιας 11, Σαμαράς, Καραγιάννης 7.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 4, Αγγέλης, Σαρημπάλης 9, Γαϊτανάκης 10, Κατσαμπέκης 15, Νταούντ 2, Καρκανίδης 6 (2), Σταφυλάς 4, Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας, Σακελλαρίδης 5, Χανιώτης 8 .

Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)

1.Φίλιππος * 18 (9-0)
2.Νήαρ Ήστ 18 (8-2)
3.ΟΚΑΜ 18 (8-2)
4.Γλυκά Νερά 17 (7-3)
5.Πρωτέας 15 (5-5)
6.Άμιλλα 15 (5-5)
7.ΜΕΝ Ιλίου 15 (5-5)
8.Άγιοι Ανάργυροι 14 (4-6)
9.Κούρος 14 (4-6)
10.Ολυμπιάδα Παπάγου 14 (4-6)
11.Δάφνη 14 (4-6)
12.Κυψελιακός* 13 (4-5)
13.Νικηφόρος 12 (2-8)
14.Κρόνος Γέρακα 10 (0-10)

Αήττητη στην κορυφή παρέμεινε και η ΦΕΑ στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ, επικρατώντας του Εθνικού Ελληνορώσων με 83-80, για τη 10η αγωνιστική.

Εθν. Ελλην.-ΦΕΑ 80-83
Ιρις Πετρούπολης-Αναγέννηση Πετραλώνων 73-63
ΦΟΤ-Πολυνίκης 72-65
Καρέας-Αίολος 78-66
Παιανία-Γαλάτσι 61-69
Θεμιστοκλής-ΑΕΚ Περιστερίου 70-74
Κηφισιά-ΓΑΟΚ 66-34

Εθνικός Ελληνορώσων 80
ΦΕΑ 83
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Σακκής
Δεκάλεπτα: 25-21, 43-46, 62-60, 80-83.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡ. (Διδάχος): Κιούσης, Βιτζηλαίος 7 (1), Βελέντζας 8 (2), Αγόρης 14 (3), Πολυχρονόπουλος 6, Μπάρτζης 31 (3), Αναγνώστου 10 (1), Γλυκόπουλος 2, Δεληγιάννης 2.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Καραλευθέρης 16 (4), Ρωμοσιός 4, Καρβέλης, Λουφόπουλος 11, Στεργιάκης 29 (2), Αφαλίδης 1, Δεληγιάννης 11 (2), Μπάτσος 5, Γιαννουλάκος 6.

Ιριδα 73
Αναγέννηση Πετραλώνων 63
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ανανίδης
Δεκάλεπτα: 21-28, 33-40, 57-50, 73-63.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠ. (Κοντός, Κοτσαύτης): Πουρνάρας, Λυσανδρόπουλος 18 (3), Τσιρίγκας 10 (1), Φανουργιάκης, Βούρτσας 17 (4), Γονιδάκης 7, Τσατσάνης Π. 13 (3), Καραδήμας 8, Θωμαδάκης, Κιούκης, Καλλιμάνης.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ (Βασιλόπουλος, Μπραχιμάι): Παρασκευόπουλος, Παυλίδης 5, Μπορακάι 9, Πουλιανός 2, Αλεφαντινός 4, Σωτηρόπουλος 5, Συριανός 16 (4), Μπράκας, Τσίτουρας 16 (4), Βαζούρας 4, Τσουκαλάς 2.

Καρέας 78
Αίολος Ταύρος 66
Διαιτητές: Αντωνίου, Κούλης
Δεκάλεπτα: 27-23, 50-34, 69-53, 78-66.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Κοκοτσάκης Α. 19 (3), Μαμαλάκης 8, Κοκοτσάκης Σ. 10, Μακρής 15 (1), Χατζημωράκης, Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ. 2, Τσολάκος Κ. 8, Περγαντής 12 (1), Παπαγιαννόπουλος 2, Δημητρίου 2.
ΑΙΟΛΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 4, Ραδίτσας 24 (3), Μαμουνής 4, Μπιτζηλής, Χίνης, Γιγουρτάκης, Καντιώτης 1, Παντελής 11 (3), Χουσεΐν 8 (1), Θεοδώρου, Κωστόπουλος 10 (1), Κουντούρης 4.

ΦΟ Τούφας Χαλανδρίου 72
Πολυνίκης Αγ. Βαρβάρας 65
Διαιτητές: Ορφανός, Μάιτου
Δεκάλεπτα: 10-19, 25-27, 56-50, 72-65.
ΦΟΤ (Σπηλιωτόπουλος): Πιαλόγλου 2, Χαμηλός 21 (3), Καζαντζιάν 18 (6), Κατσίκερος, Κουγιανός 10, Ζερβολέας 15, Λυράκης 2, Καράμπουλας, Χατζημιχαήλ, Πολίτης 2, Χατζής 2, Φύτρος.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 13 (1), Μόρφος, Τσοχονελίτζε 11, Γκερέκος, Βερβίτας 6, Κοντούλης 11, Δουρουντούς 9, Παπαδόπουλος 5 (1), Λίβανος, Χιώτης, Δημούλης, Βαμβακίδης 10 (3).

Παιανία Κτησιφών 61
Γαλάτσι 69
Διαιτητές: Πλιάκας, Αδαμόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-15, 34-38, 47-50, 61-69.
ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Στάμου, Σκανδάλης 5 (1), Μίχας 6, Δουβλαντώνης 9 (2), Σπυρόπουλος, Μιμάνι 11 (1), Δεδούσης 6, Χύτας 8 (2), Αγγελής, Σιδερής, Ορφανίδης, Τσόκας, Τσίγκανος 16 (1).
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Γυφτοκώστας, Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 2, Μακρής 15 (3), Κορκοσούρας 11 (2), Παπαδόπουλος 8, Γιάννης, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 10, Λυμπερόπουλος, Στράγκας 11, Μπαλαμπάνης 12 (1).

ΓΣΚ 66
ΓΑΟΚ 34
Διαιτητές: Δαβιδέλης, Μακρής
Δεκάλεπτα: 18-0, 28-16, 44-23, 66-34.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 2, Μπαζίνης 2, Ζιώγας 5 (1), Πολυδώρου 2, Τσιάπας 3 (1), Τσολακόπουλος 3, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 24 (4), Πολύζος 5, Τριποδάκης Φ. 16 (3), Παναγιώτου 4, Μπιλάλης Κ..
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Κρίκης): Λουΐζος 4, Χασαπόπουλος 6 (2), Σκουτέλης, Καρακατσάνης 6, Μαζιάνης, Δρυμαλίτης, Σιαπατόρης, Τσιάπουλας, Τσενές 5 (1), Λαδικός 7 (1), Τσιόδρας 6, Παπαγγελάκης.

Θεμιστοκλής Αιγάλεω 70
ΑΕΚ Περιστερίου 74
Διαιτητές: Ραχιώτης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 25-17, 48-35, 58-57, 70-74.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Σφυρής, Παππάς): Δρακόπουλος, Παπαπαναγιώτου, Λαρεντζάκης, Ρώης, Τσατσάνης Δ., Σπυρλιδάκης, Οικονόμου, Κόκκαλης, Τασούλας, Σωτηρίου, Κουρής, Καρτσούνης.
ΑΕΚ Π. (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης, Παλτόγλου 10(2), Πάρνος, Βιδάκης 18 (4), Δημητρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 3, Μιχαλόπουλος, Πέττας 11 (1), Κακολύρης 17 (2), Σιδέρης, Μητσόπουλος, Τζαγκαράκης 15.

Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες)

1.ΦΕΑ 20 (10-0)
2.ΓΣ Κηφισιάς 19 (9-1)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 19 (9-1)
4.Γαλάτσι 17 (7-3)
5.Θεμιστοκλής 15 (5-5)
6.Καρέας 15 (5-5)
7.Πολυνίκης 14 (4-6)
8.Κουκουβάουνες 14 (4-6)
9.Αίολος Ταύρος 14 (4-6)
10.Παιανία 13 (3-7)
11.Ίρις Πετρ. 13 (3-7)
12.Τούφα 13 (3-7)
13.Εθνικός Ελλην. 12 (2-8)
14.Αναγέννηση Πετρ. 12 (2-8)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…