Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Μενίκη συνέχισαν οι δύο πρωτοπόροι της βαθμολογίας, Ηρακλής και Άρης, οι οποίοι επκράτησαν της Σταυρούπολης (66-34) και της Ολύμπιας Λάρισας (58-55) στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου του πρωταθλήματος της Α2 γυναικών.

Οι Τιτάνες Δράμας επίσης διέλυσαν εντός έδρας τον Πιερικό Αρχέλαο, του οποίου και επικράτησαν με 61-29 και παρέμειναν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα:
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 67-70
Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος 61-29
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 53-52
Ολύμπια Λάρισας-Αρης 55-58
Ασπίδα Ξάνθης-Ναύαρχος Βότσης 43-49
Ηρακλής-ΕΟ Σταυρούπολης 66-34

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Τιτάνες Δράμας – Πιερικός Αρχέλαος 61-29
Διαιτητές: Τσαρδούλιας – Παπαδοπούλου Κ.
Τα δεκάλεπτα: 19-6, 25-15, 46-21, 61-29.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Μαραγκού, Τερλίδου 2, Σαμουλαδά 24 (5), Γαϊτάνη 12, Τζιαμπάζη 15 (5), Γιαντσιώρη 8, Βαρσάμη, Αρσένογλου, Αθανασιάδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 6, Φλώρου 7, Γκοτζαμάνη 5, Λάππα 4, Λεκάι, Καρατάσιου, Μουστακίδου 3, Δημητριάδου 4, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.

Ασπίδα Ξάνθης – Ναύαρχος Βότσης 43-49
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου.
Τα δεκάλεπτα: 6-9, 14-18, 28-39, 43-49.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 9 (3), Τσακίρη 2, Κουτρουβέλη, Σακουλάκη 16, Καρακώστα 2, Σιγιώργη 4, Μαμαλίγκατζη 3, Πετρίδου, Σουλιώτη 7, Καραλίδου, Γκιργκίζα.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 10, Καζαντζή Σπ. 7, Αραμπατζή 2, Καζαντζή Στ. 11, Παρδάλη, Παπανικολάου 5 (1), Τσελεμπή 6, Αβραμίδου 8, Τερεζή Χ.

Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 53-52
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλλα.
Τα δεκάλεπτα: 10-21, 27-35, 39-42, 53-52.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Χύσα 4, Τσάντα 15 (3), Μπακιρτζίδου 2, Πελτέκη 8 (1), Κουτούση 18, Πιτσιάβα 6 (2), Κίναλη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 3 (1), Εμμανουηλίδου 13 (3), Καλομιτσίνη 11, Κουλακιώτη 10, Ψαρρά 5 (1), Τζίκου 4, Παπαδάκη 6, Βασλαματζή.

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Πυλαίας 67-70
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας.
Τα δεκάλεπτα: 15-17, 31-36, 49-57, 67-70.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 18 (6), Αντωνιάδου 14 (2), Οικονόμου 6 (2), Τσίτσου 7, Παλλάνη 2, Ακσεχέρογλου 13, Σιφναίου, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 5 (1), Παπαϊωάννου 2, Θωμάρεϊς.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 2, Πετρίδου 17 (3), Κατσαμούρη 4, Λάλου, Σταμπή 10, Καραμπατζάκη 12, Παπαρδέλα 10 (1), Τζήμου 10, Βατσιτσίδου 5.

Ηρακλής – Σταυρούπολη 66-34
Διαιτητές: Τσούλης-Δικταπανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 27-6, 42-15, 50-21, 66-34.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 8, Ελευθεριάδου 12 (2), Θωμά 2, Τζιότζιου 2, Τζέλλου, Πάππα Ρ., Δημητριάδου 9, Γιαννούδη 10, Λογδανίδου 4, Κλιματσάκη 3 (1), Καλογρίδου 10 (2), Σιδηροπούλου 6 .
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου, Γρηγοριάδου 2, Χαλκίδου 3, Πεχλιβανίδου Δ. 11 (2), Πεχλιβανίδου Σ. 2, Βέκιου 3 (1), Δεληγιάννη 1, Κανέλλογλου 9, Γούτη, Αντωνιάδου 3.

Ολύμπια Λάρισας – Αρης 55-58
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Τα δεκάλεπτα: 15-11, 28-31, 39-45, 55-58
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 6, Δολαψάκη, Σολωμού 17 (1), Σουλιώτη 11, Λιάσκου, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 19.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 10 (2), Βαντσιούρη 6 (2), Κωστανάκη 5 (1), Γράψα 9, Αντωνιάδου 11 (1), Βεντούρα 5, Πλατσά 10, Γκομπετζίσβίλι 2.

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Ηρακλής 15, Άρης 15, Τιτάνες Δράμας 14, ΑΕ Πυλαίας 14, Πανσερραϊκός 14, Απόλλων Καλαμαριάς 12, Ολύμπια Λάρισας 12, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 11, Πιερικός Αρχέλαος 10, Ναύαρχος Βότσης 9, Ασπίδα Ξάνθης 8, ΕΟ Σταυρούπολης 8.

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 10/12): Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας, Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς, ΕΟ Σταυρούπολης-Ασπίδα Ξάνθης, Ναύαρχος Βότσης-Ολύμπια Λάρισας, Άρης-Πανσερραϊκός, ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

OA Χανίων: Τα ηνία στον Θεοδωράκη!

Ενώ μετράμε αντίστροφή για την επανέναρξη του πρωταθλήματος στην Α1 Γυναικών, ο ΟΑ Χανίων …