Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Νότου

Αποτελέσματα ομίλου Νότου

Το αήττητο σερί της απολαμβάνει η Ελευθερία Μοσχάτου, η οποία επικράτησε των Καλυβίων με 66-59, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Τα αποτελέσματα:
Άρης Πετρούπολης-Ανταγόρας Κω 83-44
ΓΣ Ηλιούπολης-Προφήτης Ηλίας  89-61
Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΑΣ Καλυβίων  66-59
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 55-46
Αγία Παρασκευή-Σπόρτιγκ 56-43
ΟΑ Χανίων-Μελίσσια  44-58

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ηλιούπολη – Προφήτης Ηλίας 89-61
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Βελέντζας.
Τα δεκάλεπτα: 22-5, 43-20, 63-43, 89-61.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α., Κουταλιανού 4, Μηνά, Θεοδωρου 26 (1), Πράπα 8, Πετράκη 4, Στεφάνου 15, Βιντζηλαίου 7, Οικονομίδου 6, Φρίμα 2, Ντάνου17 (3), Καλοπίτα.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ  (Χλιαουτάκης): Αρχοντάκη 8, Δροσοτάκη 13 (3), Σπύρη,  Τζάρου, Νεαρχάκου 17 (4), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ. 9, Οικονομάκη Ζ. 6, Νεστορίδη, Τσελεπίδου, Πούλη 3, Γιαννοπούλου 5.

Άρης Πετρούπολης – Ανταγόρας Κω 83-44
Διαιτητές: Ντάνος-Καραμπιτσάκος.
Τα δεκάλεπτα: 22-3, 35-17, 65-26, 83-44.
ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλακης – Τσουμάνη): Γούλα Φ., Ναυροζίδου 27 (5), Γούκα Π., Μαρίνη13 (1), Βιντσιλαίου 15, Καββαδία, Πλούμπη 8, Αρβανίτη 2, Ανωγειανάκη 8, Λίγκρη 2, Φάσουρα 8, Κομματά.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ (Καπλανίδης – Τάγκαλος): Κουζούκα,  Γαλαχουσίδη, Κασάπογλου 22 (2), Σαράγια, Πατμίου, Βελούδου 13 (1), Τόσκα 5, Σβήνου 2, Στάκου, Δρεττάκη 2, Φρατζή , Χατζηνικολάου.

Ελευθερία Μοσχάτου –  ΓΑΣ Καλυβίων 66-59
Διαιτητές: Μελισσάρης, Αγγελής.
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 31-26, 43-35, 66-59.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα 1, Τζουγκράκη 10, Χελιώτη 9, Μίχου 13, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 16 (4), Ξεπαπαδέα  12, Καρανάσιου 3 (1), Κρίτσαλου 2.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου, Κωτσάκη ): Παζαρίδη 9 (1), Σταμάτη , Καμμένου 9 (1), Ρεντζεπέρη  6, Αξιοπούλου 3, Πολίτη 1, Μαστρογιαννίδου 4, Αυτζή 13 (3), Καλημέρη 5, Τσουκαλά 9 .

ΕΦΑO Ζωγράφου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 55-46
Διαιτητές: Τζίμης-Τούσης.
Τα δεκάλεπτα: 14-8, 27-27, 37-34, 55-46
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βεροιόπουλος): Γραμματικού, Βυζεντίνη 2, Ζουμπεράκη, Ισκίογλου 7, Ζουρνή 16, Πατέρα 12, Κελλάρη 18 (4).
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσά, Νικολαϊδου ): Δασκαλοπούλου 6 (2), Κυριακοπούλου 9 (1), Χόντο, Κωνσταντίνου, Σιγάλα 2, Πανταζή 14, Γκέργκι, Ξάνθου 6, Γασπαράτου 2, Ζουρτσάνου 2, Μήτση 5.

Αγία Παρασκευή – Σπόρτιγκ 56-43
Διαιτητές: Κομιανός-Μαρτινάκος.
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 35-22, 52-32, 56-43.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος –Στρατάκος): Πεσκατζιού 4, Γκάνια 3 (1),  Γρίσπου 7 (1), Βαμβακά 9, Κλείτσα 12 (2), Πολιτοπούλου 18 (3), Σαπαλίδου, Πετυχάκη, Αμίτση 3 (1).
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης – Διαμαντής): Τσαφαρά, Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 4, Δανδουλάκη Α. 3, Σιαλάι 4 (1), Ιωαννίδου 3 (1), Δανδουλάκη Μ. 3, Νίξινα 6, Σιδέρη 2, Κάραλη 1, Φουράκη Στ. 17.

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Ελευθερία Μοσχάτου 16, Σπόρτιγκ 15, Αγία Παρασκευή 14, ΓΣ Ηλιούπολης 13, Άρης Πετρούπολης 13, Μελίσσια 13, ΓΑΣ Καλυβίων  12, ΕΦΑΟ Ζωγράφου 11, ΟΑ Χανίων 10, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 10, Ανταγόρας Κω 9, Προφήτης Ηλίας 8.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 10/12): Ανταγόρας Κω-ΟΑ Χανίων, Μελίσσια-Αγία Παρασκευή, ΓΑΣ Καλυβίων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου, Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΓΣ Ηλιούπολης, Προφήτης Ηλίας-Άρης Πετρούπολης, Σπόρτιγκ-Ελευθερία Μοσχάτου.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Κυπελλούχος η Γκντίνια με ΜVP τη Σπανού

Κυπελλούχος Πολωνίας στέφθηκε η Γκντίνια της Άρτεμις Σπανού, επικρατώντας με 69-65 της Πολ…