Κεντρική Γυναίκες Γκορζόβ – Ολυμπιακός 56-85

Γκορζόβ – Ολυμπιακός 56-85

olympiakos

Ο Ολυμπιακός πήρε μία άνετη νίκη με 85-56 απέναντι στην Γκορζόβ , για την 4η αγωνιστική του Eurocup και πλέον ο στόχος της πρόκρισης στις “24” της διοργάνωσης είναι ακόμη πιο κοντά για την ελληνική ομάδα. Το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα του ομίλου δίνει το δικαίωμα στις “ερυθρόλευκες” να προκριθούν ακόμη και με δύο ήττες στις υπόλοιπες αγωνιστικές.

Η ομάδα της Ελένης Καπογιάννη μπήκε αγχωμένη στο παρκέ και στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκε πίσω με 23-21, όμως στη δεύτερη περίοδο και με ένα επιμέρους 19-2 από το 10′ έως το 16′, έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με προβάδισμα έξι πόντων (40-34). Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενες συνέχισαν να είναι εξαιρετικές και με σερί 12-0, στο τελευταίο δεκάλεπτο ξέφυγαν ακόμα και με 32 πόντους διαφορά στο 39′ (83-50).

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 34-40, 44-60, 56-85.

Α1 γυναικών: Αλλαγή ημέρας στον τέταρτο τελικό

Την Πέμπτη και όχι την Τετάρτη θα διεξαχθεί ο τέταρτος τελικός της Α1 γυναικών. Ο Παναθηνα…