Κεντρική Διεθνή Νταρουσάφακα – Ανδόρα 85-77

Νταρουσάφακα – Ανδόρα 85-77

darussafaka andorra

Ο Γιάνκοβιτς ήταν εξαιρετικός, όμως ο Ουίλμπεκιν με 24 πόντους πήρε την ομάδα του από το χέρι και την οδήγησε στη νίκη με 85-77 κόντρα στην Ανδόρα, για την 5η αγωνιστική του Eurocup και συνέχισε το αήττητο σερί της.

Οι Τούρκοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα από το πρώτο λεπτό και έδειξαν στους φιλοξενούμενους πως δεν έχουν διάθεση για να σπάσουν το αήττητο που είχαν δημιουργήσει. Έτσι στο πρώτο μέρος προηγήθηκαν με 48-37, όντας σε πολύ καλή κατάσταση και στις δύο πλευρές του παρκέ. Στην επανάληψη δεν άλλαξαν πολλά, οι Ισπανοί πίεσαν για να μειώσουν, κάτι τέτοιο δεν έγινε αποδεκτό από τους γηπεδούχους, οι οποίοι κράτησαν το προβάδισμα και έφτασαν μέχρι το ροζ φύλλο αγώνα και την πέμπτη διαδοχική νίκη τους.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Ουίλμπεκιν και Μπελ με 24 και 22 πόντους αντίστοιχα, ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισαν οι Γιάνκοβιτς και Καρνόφσκι με 14 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 48-37, 66-52, 85-77.