Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα του βορείου ομίλου για την Α2 γυναικών έκανε ο Άρης, ο οποίος έχασε εκτός έδρας από τον Ηρακλή με 58-49. Πλέον οι δυο τους έχουν από 11 βαθμούς και βρίσκονται στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Τα αποτελέσματα:
Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 64-55
Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς 53-44
Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 61-40
Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 47-65
Ηρακλής – Άρης 58-49
ΕΟ Σταυρούπολης – Ναύαρχος Βότσης 35-62

Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 64-55
Διαιτητές: Καλέσης, Χρυσάφης.
Τα δεκάλεπτα: 12-13, 21-29, 40-38, 64-55.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Μαραγκού 22 (2), Καριώτη, Τόγα, Σαμολαδά 10 (3), Γαϊτάνη Α. 13, Τζιαμπάζη 9 (2), Γιαντσιώρη 10.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά, Πετρίδου 7 (1), Κατσαμούρη 4, Λάλου 6, Σταμπή 5 (1), Καραμπατζάκη 8 (1), Παπαρδέλα 2, Τζήμου 15 (1), Βατσιτσίδου 8.

Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 47-65
Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Παπανικολάου.
Τα δεκάλεπτα: 5-18, 17-26, 35-45, 47-65.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τσακίρη 8, Βαρελτζή 9, Σακουλάκη 20 (2), Καρακώστα 2, Παυλάκη, Γκιργκίτζα, Σιγιώργη 2, Σουλιώτη 4, Καραλίδου, Χαλκίδου 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση, Εμμανουηλίδου 5 (1), Καλομιτσίνη 7 (1), Κουλακιώτη, Ψαρρά 14 (2), Τζίκου 18, Παπαδάκη 17, Κουλαρτσά 2, Βασλαματζή 2.

ΕΟ Σταυρούπολης – Ναύαρχος Βότσης 35-62
Διαιτητές: Πλατέλλα, Σελεβός.
Τα δεκάλεπτα: 9-10, 14-28, 23-36, 35-62.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6 (2), Γρηγοριάδου, Μουρατίδου, Χαλκίδου 4, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ. 13 (1), Βέκιου, Κανέλλογλου 2, Δεληγιάννη, Γούτη 6 (1), Χατζηστρατή 2.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 6, Καζαντζή Σπ. 17, Αραμπατζή 3, Κουκουτσάκη , Καζαντζή Στ. 14 (2), Γλάρου 2, Παπανικολάου 11 (1), Τσελεμπή 9.

Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς 53-44
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Λάλλα.
Τα δεκάλεπτα: 8-9, 21-26, 40-37, 53-44.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Τσάντα 15 (2), Μπακιρτζίδου 8, Κίναλη 2, Πελτέκη 2, Κουτούση 19, Πιτσιάβα 7 (1), Χύσα, Σιάκκα.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Ιγγλέζου 3 (1), Τσίτσου 6, Παλάνη 11 (2), Διαμαντίδου 9 (1), Καϊμακτσή 4, Παπαιωάννου 4, Θωμάρεϊς 4, Οικονόμου 3 (1), Σιφναίου.

Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 61-40
Διαιτητές: Μπάρδας,Τσάλας.
Τα δεκάλεπτα: 22-11, 27-25, 50-32, 61-40.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δοψαλάκη 4, Σολωμού 9 (2), Σουλιώτη 4, Ντριστέλλα 4, Μπαζούκη, Λιάσκου 8 (2), Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 12, Μπενέκη 18 (2), Κατρή.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 5, Καραλή 1, Αμβρακίδου 2, Ζουγκουρίδου 6, Φλώρου 17, Γκοτζαμάνη 4, Λεκάι, Μπαγκλαρίδου, Μουστακίδου 2, Δημητριάδου 3, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.

Ηρακλής – Άρης 58-49
Διαιτητές: Μαλτέσιος, Δέλλας.
Τα δεκάλεπτα: 10-17, 30-31, 42-33, 58-49.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 3, Τσουμπερλή 3 (1), Ελευθεριάδου 4, Θωμά 9 (1), Τζιότζιου 6, Γιαννούδη 8 (2), Μυγδαλιά, Δημητριάδου 9, Λογδανίδου 16.
ΆΡΗΣ (Κουλακιώτης): Γιαννουσίου 2, Καραβέλη 14 (2), Κωστανάκη 5 (1), Γράψα 14 (3), Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 2, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 4, Πλάτσα 6, Γκομπετζίσβίλι 2.

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες): Ηρακλής 11, Άρης 11, Απόλλων Καλαμαριάς 10, Τιτάνες Δράμας 10, ΑΕ Πυλαίας 10, Πανσερραϊκός 10, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 9, Ολύμπια Λάρισας 9, Πιερικός Αρχέλαος 8, Ναύαρχος Βότσης 8, Ασπίδα Ξάνθης 6, ΕΟ Σταυρούπολης 6.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11): Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας, Πιερικός Αρχέλαος-Πανσερραϊκός, Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας, Ναύαρχος Βότσης-Ηρακλής, Άρης-Ασπίδα Ξάνθης, ΑΕ Πυλαίας-ΕΟ Σταυρούπολης.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

“Το κλειδί για τη νίκη είναι η άμυνα”

Η Δόξα Λευκάδας αντιμετωπίζει εκτός έδρας των ΑΟΚ Χανίων (24/11, 12:00), για την 6η αγωνισ…