Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Το αήττητο του στις πέντε νίκες διεύρυνε ο Άρης νίκησε, ο οποίος νίκησε άνετα με 54-21 τη Σταυρούπολη και είναι πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα.

Τα αποτελέσματα:
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ηρακλής 57-65
Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης 74-48
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας 61-41
Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός 56-44
Άρης-ΕΟ Σταυρούπολης 54-21
ΑΕ Πυλαίας-Ναύαρχος Βότσης 65-46

Άρης – ΕΟ Σταυρούπολης 54-21
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Θρασυβουλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 8-7, 27-8, 39-18, 54-21.
ΆΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Μπερμπέρη 3 (1), Καραβέλη 3 (1), Κωστανάκη 2, Γράψα 10, Κωφοκώτσιου 4, Βαντσιούρη 8, Γκρίτζαλη 4, Βεντούρα 10, Πλατσά 6, Λαγκαδιώτου 2, Γκομπετζίσβίλι 2, Αβρονιδάκη.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Γρηγοριάδου 2, Μουρατίδου, Χαλκίδου 3, Χατζηστρατή, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ., Βέκιου 3 (1), Κανέλλογλου, Δεληγιάννη, Γούτη 11 (3), Αντωνιάδου.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ηρακλής 57-65
Διαιτητές: Δέλλας, Τσάνταλη Ειρ.
Τα δεκάλεπτα: 16-13, 29-29, 38-50, 57-65.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Εμμανουηλίδου 7 (2), Καλομιτσίνη 11 (1), Κουλακιώτη 8, Τζίκου 12, Παπαδάκη 16, Βασλαματζή 3.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 6, Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου 6 (2), Θωμά 14 (4), Τζιότζιου 9 (1), Γιαννούδη 4, Μυγδαλιά 15, Δημητριάδου, Λογδανίδου 9.

Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης 74-48
Διαιτητές: Αθανασιάδης, Δικταπανίδη.
Τα δεκάλεπτα: 19-4, 32-17, 54-30, 74-48.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 4, Λεκάι, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 26 (1), Φλώρου 19, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου 1, Μουστακίδου 14, Δημητριάδου 2, Γκρίτζαλη 2.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Βαρελτζή 4, Τσακίρη 8, Βασιλειάδου, Σακουλάκη 18 (2), Καραλή 1, Σιγιώργη 2, Σουλιώτη 13, Καρακώστα 2.

ΑΕ Πυλαίας – Ναύαρχος Βότσης 65-46
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Ηλιόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 25-14, 36-21, 48-30, 65-46
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 3, Πετρίδου 4, Κατσαμούρη 6, Λάλου 4, Σταμπή 11 (1), Καραμπατζάκη 17 (1), Παπαρδέλα 3, Τζήμου 6, Πλουμπή 1, Βατσιτσίδου 10 (1), Σακκά.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης-Μακροδημητρίου): Χρυσοστομίδου 5, Καζαντζή Σπ. 6, Αραμπατζή 4, Κουκουτσάκη 1, Καζαντζή Στ. 13, Γλάρου, Τερεζή Ν., Παπανικολάου 9 (1), Τσελεμπή 8.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολύμπια Λάρισας 61-41
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου.
Τα δεκάλεπτα: 22-14, 38-23, 53-29, 61-41.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 24 (4), Τσίτσου 13 (2), Παλάνη, Οικονόμου 2, Αρσένογλου, Ακσεχέρογλου, Σιφναίου 6, Διαμαντίδου 6, Καϊμακτσή 8 (1), Παπαϊωάννου 2.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δολαψάκη 2, Σολωμού 2, Σουλιώτη 12 (1), Ντριστέλα, Παπαστεργίου 1, Λιάσκου, Κουτσουνούρη 8, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 2, Μπενέκη 14.

Τιτάνες Δράμας – Πανσερραϊκός 56-64
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης.
Τα δεκάλεπτα: 11-12, 29-20, 50-27, 56-44.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Τερπλίδου, Μαραγκού 8, Καριώτη, Σαμολαδά 10 (2), Γαϊτάνη Α. 10, Τζιαμπάζη 14 (4), Γαϊτάνη Ε. 5 (1), Γιαντσιώρη 9, Αθανασιάδου, Βαρσάμη, Αρσένογλου Μ.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 6, Πιτσιάβα 9 (1), Τσάντα 13 (3), Πελτέκη 3, Χύσα 2, Μπακιρτζίδου 8, Κίναλη, Γκανάτσιου 1, Νασιάκου 2.

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες): Άρης 10, Απόλλων Καλαμαριάς 9, ΑΕ Πυλαίας 9, Ηρακλής 9, Τιτάνες Δράμας 8, Πανσερραϊκός 8, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 7, Ολύμπια Λάρισας 7, Πιερικός Αρχέλαος 7, Ναύαρχος Βότσης 6, Ασπίδα Ξάνθης 5, ΕΟ Σταυρούπολης 5.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11): Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Πυλαίας, Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς, Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος, Ασπίδα Ξάνθης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου, Ηρακλής-Αρης, ΕΟ Σταυρούπολης-Ναύαρχος Βότσης.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Αλλαγές ώρας σε αγώνες της Α1 και της Α2 γυναικών!

Αλλαγές στις ώρες διεξαγωγής των αγώνων του Ολυμπιακού – Ελευθερίας Μοσχάτου και ΠΑΟ…