Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Στην κορυφή της βαθμολογίας με το απόλυτο των νικών παρέμεινε ο Άρης  μετά το πέρας και της τέταρτης αγωνιστικής ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας με 66-34 του Ναυάρχου Βότση για τον βόρειο όμιλο της Α2 Γυναικών εθνικής κατηγορίας.

Τα αποτελέσματα:
Πανσερραϊκός – ΑΕ Πυλαίας 51-64
Ολύμπια Λάρισας – Τιτάνες Δράμας 62-40
Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Καλαμαριάς 42-63
ΕΟ Σταυρούπολης – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 39-53
Ναύαρχος Βότσης – Άρης 34-66
Ηρακλής – Πιερικός Αρχέλαος 66-47

Ολυμπια Λάρισας – Τιτάνες Δράμας 62-40
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 38-20, 42-31, 62-40.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη 2, Σολωμού 11, Σουλιώτη 12, Ντριστέλα 7, Παπαστεργίου 2, Λιάσκου 2, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 14(1), Μπενέκη 8.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Τερλίδου, Μαραγκού 5 (1), Καριώτη 2, Τόγα 4, Γαϊτάνη Α. 5, Τζιαμπάζη 3 (1), Γαϊτάνη Ε. 13 (2), Γιαντσιώρη 8, Βαρσάμη, Αθανασιάδου, Αρσένογλου.

Ηρακλής – Πιερικός Αρχέλαος 66-47
Διαιτητές: Ιορδανίδης – Κουφούδης.
Τα δεκάλεπτα: 15-11, 27-19, 41-40, 66-47.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κακιούσης-Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 8, Παπαβασιλείου 5, Γιαννοπούλου, Καλογρίδου, Γιαννούδη, Μυγδαλιά 6, Σιδηροπούλου, Δημητριάδου 1, Τζιότζιου 6, Λογδανίδου 23, Τζέλου, Θωμά 17 (5).
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Γκρίτζαλη, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 17 (2), Φλώρου 15, Γκοτζαμάνη 7, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου, Παντζιάλα, Καρατάσιου, Μουστακίδου 7, Δημητριάδου.

ΕΟ Σταυρούπολης – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 39-53
Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Λαϊδης.
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 19-25, 28-35, 39-53.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριανοπούλου, Γρηγοριάδου, Χαλκίδου, Πεχλιβανίδου Δ. 11, Πεχλιβανίδου Σ. 5 (1), Βέκιου 9 (3), Κανέλλογλου 11, Δεληγιάννη, Αντωνιάδου 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 9 (3), Εμμανουηλίδου2 , Καλομιτσίνη 4, Κουλακιώτη 13 (1), Ψαρρά 4, Τζίκου 11, Παπαδάκη 10, Βασλαματζή.

Ναύαρχος Βότσης – Αρης 34-66
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Αγραφιώτης Γρ.
Τα δεκάλεπτα: 6-15, 11-33, 20-48, 34-66.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης-Μακροδημητρίου): Χρυσοστομίδου 11, Καζαντζή Σπ. 7, Αραμπατζή, Καζαντζή Στ. 11(1), Βαρδαλή, Τερεζή Ν., Παπανικολάου 2, Τσελεμπή 3.
ΆΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 7 (1), Κωστανάκη 5 (1), Γράψα 15 (1), Γιαννουσίου, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 11, Γκρίτζαλη 4, Βεντούρα 9, Γκομπετζίσβίλι 2, Πλατσά 2, Λαγκαδιώτου 3 (1), Μπουντούκα 8.

Πανσερραϊκός – ΑΕ Πυλαίας 51-64
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.
Τα δεκάλεπτα: 11-20, 17-26, 33-41, 51-64.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 15 (1), Πιτσιάβα, Τσάντα 11 (2), Πελτέκη 1, Κουτούση 15, Χύσα, Μπακιρτζίδου 9.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 2, Πετρίδου, Κατσαμούρη 1, Λάλου 19, Σταμπή 10 (2), Καραμπατζάκη 19 (1), Παπαρδέλα 7 (1), Τζήμου 6, Βατσιτσίδου.

Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Καλαμαριάς 42-63
Διαιτητές: 3-17, 15-39, 24-48, 42-63.
Τα δεκάλεπτα: Λαδάς, Καλέσης.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3 (1), Τσακίρη 9, Κουτρουβέλη, Καρακώστα, Σακουλάκη 7, Κάραλη 2, Σιγιώργη, Μαμαλίγκατζη 2, Βαρελτζή 3, Χατζή-Χαλίλ , Σουλιώτη 12, Καραλίδου Β. 3, Χαλκίδου 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 3 (1), Αντωνιάδου 19 (2), Οικονόμου 8, Αρσένογλου 6, Ευσταθίου, Σιφναίου 4, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 4, Παπαϊωάννου 4, Θωμάρεϊς 5 (1), Τσίτσου 5, Παλλάνη 5 (1).

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες): Άρης 8, Απόλλων Καλαμαριάς 7, Ηρακλής 7, ΑΕ Πυλαίας 7, Πανσερραϊκός 7, Ολύμπια Λάρισας 6, Τιτάνες Δράμας 6, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 6, Πιερικός Αρχέλαος 5, Ναύαρχος Βότσης 5, Ασπίδα Ξάνθης 4, EΟ Σταυρούπολης 4.

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 12/11): Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ηρακλής, Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης, Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας, Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός, Άρης-ΕΟ Σταυρούπολης, ΑΕ Πυλαίας-Ναύαρχος Βότσης.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Αυτοί “σφυρίζουν” την 9η αγωνιστική της Α1 γυναικών

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 9ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι: Σάββατο 14 Δεκε…