Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα (Βορράς)

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα (Βορράς)

Την πρώτη του νίκη στον φετινό όμιλο του Βορρά της Β’ Εθνικής πανηγύρισε το Αγρίνιο. Η ομάδα του Χρήστου Μυριούνη επικράτησε εντός έδρας του Στρατωνίου με 64-51, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής.

Αντίθετα, ο “Χαρίλαος Τρικούπης” και οι Ίκαροι Σερρών δεν τα κατάφεραν στις έδρες των Καβάλα και Μαχητών Δόξας Πεύκων αντίστοιχα και υπέστησαν την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής. Πλέον, καμία ομάδα στον Όμιλο δεν παραμένει αήττητη.

Τα αποτελέσματα:
Καβάλα-Χαρίλαος Τρικούπης 72-70
Ασπίς Ξάνθης-ΓΑΣ Χαλκηδόνας 74-70
Αγρίνιο-Στρατώνι 64-51
Ανατόλια-Φάρσαλα 86-77
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ίκαροι Σερρών 78-76
Ερμής Λαγκαδά-Γέφυρα 63-54
Ελίμεια-Ευρώπη 87 Πευκοχώρι 66-73

Ελίμεια-Ευρώπη Πευκοχωρίου 66-73

Διαιτητές: Γερακίνης – Φακίτσας

Δεκάλεπτα: 18-14,31-38, 45-59, 66-73

Ελίμεια (Καραγιαννίδης): Τσούκας 3(1), Μαλούτας 19(2), Κούβελας 3(1), Αντωνιάδης 11, Νικολάου 9, Μάλλιουρας 7, Μακρής 12(2), Τσιμίδης 2

Ευρώπη (Πλατής): Αμπατζίδης 6(2), Τσιμπής 13(1), Τζουβάρας 6, Καραμπέκης 6, Μυλωνίδης 15(1), Κιγμέτογλου 9(1), Σικαλίδης 2, Θεοδωρίδης 11, Δανάκης 5

Καβάλα-Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου 72-70

Διαιτητές:Τζίμα-Τζιοπάνος Ν.

Δεκάλεπτα:17-22 19-18 22-12 14-18

Καβάλα (Καραπιπερίδης) : Ερεβμπενάζιε 15(3), Μιχάλογλου 14(1), Καπινιάρης 3, Τάγαρης 5, Πλιούκας 13, Αθανασιάδης 8(1), Κουμλέλης 14, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Παππάς.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Βουρνάς 7, Ντόβας 11(3), Ξηρός 2, Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος 11, Περρωτής 5, Καραγκιολίδης 6, Αδαμόπουλος 4, Πολίτης 18(3).

Μαχητές/Πειραματικό-Ίκαροι Σερρών 78-76

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Παριανόπουλος

Δεκάλεπτα: 13-24, 39-41, 62-56, 78-76

Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 20(6), Δήμας 9(1), Χατζημιχαηλίδης 14(1), Κωνσταντινίδης 12, Μπάκος 6, Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης 5, Βελισσαρίου 10(2),

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γριψιός 10(2), Γεωραγιάνος 2, Τράκας 6, Γκατζιάς 23(3), Φώτογλου 11, Θολιώτης 4, Κακιούζης 20.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ-Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 64-51

Διαιτητές: Δημόπουλος – Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 18-15, 37-29, 49-42, 64-51.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Μυριούνης): Τασόπουλος 8, Μπερερής 12(1), Κυριλής Θ., Μουρατίδης 11(2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Γκρέκας 4, Μήτσου 6, Σταύρου 17(3), Κασαμπαλής 6, Τάγκας.

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Χατζούλης): Σπείρας 3(1), Μητσάκης 8(1), Σερέτης, Καραμανώλης, Δελίδης 5(1), Πονόπουλος, Σαμαράς, Φλιάτης Ι. 5, Λευκαδίτης 11(1), Φλιάτης Γ. 4, Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 13.

Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΦΑΡΣΑΛΑ ΓΣ 86-77

Δεκάλεπτα : 20-18, 44-38, 67-61, 86-77

Διαιτητές : Παπαδόπουλος Θ.-Παπαγεριδης (Τζιοπάνος)

Σ.Α.Α.Κ. Ανατόλια (Γκαιτατζής):Πουλιανίτης, Πρωτούλης 7, Βλάχος 4, Λεμονάκης 6, Γαλανίδης 13(3), Ζαφειρούδης 6 , Συμεωνίδης , Σταματογιαννης 15, Ζώτος 6, Βεργίνης 6, Καραποστόλου 29(7).

ΦΑΡΣΑΛΑ ΓΣ (Πέρκος): Νικολόπουλος 15(2), Ντίνος 2, Σαββίδης 16(2), Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 6(2), Σιόλογκας 15, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 17(1), Λούτας, Λούπης, Μακρής 6, Τέλιος

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ- ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 74-70

Δεκάλεπτα: 15-15, 44-34, 59-48, 74-70

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Σαββίδης 6, Παπαδάκης 3, Γρούδος 1, Τσιόγκας 10(2), Κλωνάρας 10, Κουτσογιάννης 20(2), Γκέλιος 22, Απιδόπουλος, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης 2

Χαλκηδόνα (Κλαλιώτης): Πετρίδης 6(2), Μαρκίδης 6, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης, Παπαδόπουλος, Κουλάδης 17(3), Πεταλωτής 12(2), Σεφερίδης 1, Μάντσος 7, Μπαλτακός 8, Κοτζαγιάννης 13, Παναγιώτου

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΓΕΦΥΡΑ 63-54

Δεκάλεπτα: 19-15, 34-27, 50-42, 63-54

Ερμής Λ. (Τσούρμας): Καΐκλής, Μέλιος 4, Μήνου 10 (2), Ελευθεριάδης 9 (1), Τοπουζίδης 14 (2), Μάρουσιτς 2, Παρίτσης 1, Πηλικούδης 1, Δημητρακάς 2, Γκαμούρας 14, Αβοκάτο, Κοτσάνος 6.

Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας, Νικολαΐδης 3, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 4, Γαρέζος 6 (1), Παπαδόπουλος 10 (2), Σιώπης 13 (1), Ταουσάνης 7, Σιώμος 6, Αζίζης 3.

Βαθμολογία:

1. Ίκαροι Σερρών 7 (3-1)
2. Χαρίλαος Τρικούπης  7 (3-1)
3. Ερμής Λαγκαδά 7 (3-1)
4. Μαχητές Δόξας Πεύκων 7 (3-1)
5. Ασπίδα Ξάνθης 7 (3-1)
6. Χαλκηδόνα 6 (2-2)
7. Στρατώνι 6 (2-2)
8. Φάρσαλα 6 (2-2)
9. Ανατόλια 6 (2-2)
10. Καβάλα 6 (2-2)
11. Ευρώπη Πευκοχωρίου 5 (2-1)
12. Αγρίνιο 5 (1-3)
13. Τιτάνες Παλαμά 3 (0-3)
14. Γέφυρα 3 (0-3)
15. Ελίμεια 3 (0-3)

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής (5/11):

  • “Χαρίλαος Τρικούπης”-Ασπίς Ξάνθης
  • ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Αγρίνιο
  • Στρατώνι-Ανατόλια
  • Φάρσαλα-Μαχητές Δόξας Πεύκων
  • Ίκαροι Σερρών-Ερμής Λαγκαδά
  • Γέφυρα-Ελίμεια
  • Ευρώπη Πευκοχωρίου-Τιτάνες Παλαμά
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/10)

Πολλά και σημαντικά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα. Το ελληνικό ε…