Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Σπουδαία διπλά πανηγύρισαν ο Αίολος Ταύρου και η ΑΕΚ Περιστερίου κόντρα σε Κουκουβάουνες και Καρέα, αντίστοιχα, στην 1η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ, ενώ όλες οι υπόλοιπες ομάδες κατάφεραν να υπερασπιστούν την έδρα τους.

Τα αποτελέσματα:
Εθν. Ελληνορ. – Αναγέννηση Πετραλ. 71-68
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Γαλάτσι 70-57
Καρέας – ΑΕΚ Περιστ. 57-63
Παιανία Κτησιφ. – Φιλοπρόοδος Ομιλος Τούφας Χαλανδρίου 54-52
Κουκουβάουνες – Αίολος Ταύρος 58-71
Κηφισιά – Πολυνίκης Αγ. Βαρβ. 77-73
Θεμιστοκλής Αιγ. – Ιρις Πετρούπ. 68-50

Εθν. Ελλ. – Αναγέννηση 71- 68
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Κούλης
Δεκάλεπτα: 8-23, 27-34, 42-49, 71- 68.
ΕΘΝ. ΕΛΛ. (Διδάχος): Κολαΐτης 5, Αγόρης 17, Πολυχρονόπουλος 8, Σωρανίδης, Μπάρτζης 19, Δεληγιάννης 4, Αναγνώστου 11, Γλυκόπουλος 7.
ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ (Δρουμπούκης): Παρασκευόπουλος, Πουλέρης, Παυλίδης 9, Διονυσόπουλος 10, Μπορακάι 9, Αλεφαντινός, Συριανός 19, Ροκάς 3, Τσίτουρας 11, Τσουκαλάς 7.

ΦΕΑ – Γαλάτσι 70-57
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Σπυρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 19-21, 37-31, 61-46, 70-57.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Ρωμοσιός 4, Μαστρογιάννης, Λουφόπουλος, Στεργιάκης 27, Τριχιάς, Τσεκούρας, Μπασέας, Δεληγιάννης 11 (2), Μπάτσος 2, Γιαννουλάκος 2, Καραλευθέρης 24 (4).
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Αθανασόπουλος, Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 9 (1), Γυφτοκώστας 3, Κορκοσούρας 18 (3), Παπαδόπουλος 14, Στράγκας, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 11, Μπινετόπουλος, Γιάννης, Κανελλόπουλος 2.

Καρέας – ΑΕΚ Π. 57-63
Διαιτητές: Τσολάκος, Σέλληνας
Δεκάλεπτα: 11-14, 23-35, 42-49, 57-63.
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης 3, Κοκοτσάκης Α. 13 (1), Μαμαλάκης 6 (1), Τσολάκος Κ. 7, Χατζημωράκης 7 (1), Χριστόπουλος 8 (2), Κοκοτσάκης Σ. 2, Μπίκουλης, Τσολάκος Ε. 3, Περγαντής 8, Παπαγιαννόπουλος, Δημητρίου.
ΑΕΚ Π. (Σωμαράκης, Τόπακας): Γκότσης, Παλτόγλου 12 (3), Πάρνος, Βιδάκης 6 (1), Αναγνωστόπουλος, Πέττας 11, Κακολύρης 10 (3), Μιχαλόπουλος 2, Σιδέρης 2, Τζαγκαράκης 13, Δημητρόπουλος, Μητσόπουλος 7 (2).

Παιανία -ΦΟΤ 54-52
Διαιτητές: Φραγκούλη, Μακρής.
Δεκάλεπτα: 7-11, 24-24, 34-38, 54-52.
ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Στάμου 2, Σκανδάλης 9, Μίχας 6, Θεοδωρακόπουλος, Δανατζής, Μιμάνι 6, Δεδούσης 12 (1), Χύτας, Σιδέρης, Μίχας, Αγγελής, Σιδέρης, Τσόκας, Τσίγκανος 19 (2).
ΦΟΤ (Σπηλιωτόπουλος): Κοντογιάννης, Πιαλόγλου, Κουγιανός 11 (2), Χαμηλός 11, Καζαντζιάν 11 (3), Κατσίκερος, Κατσουλάρης, Λυράκης, Ζερβολέας, Βόσικας 6, Πολίτης 13, Φύτρος.

ΓΑΟΚ – Αίολος 58-71
Διαιτητές
: Σκαλτσής, Κομιανός.
Δεκάλεπτα: 22-12, 34-38, 49-52, 58-71.
ΓΑΟΚ (Καναρέλης, Μπαζιάνας): Λοΐζος 5, Χασαπόπουλος, Καραΐσκος, Τσιαπατώρης, Μαζιάνης 16, Δρυμαλίτης 4, Αγγελόπουλος, Κούτρας 2, Κονταρίνης 2, Τσιάτουλας 17, Τσενές 8, Παπαγγελάκης 4.
ΑΙΟΛΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 3, Ραδίτσας 25 (3), Σταμέλος 2, Μαμουνής 10 (1), Χίνης 3 (1), Δάφνης, Καντιώτης 2, Παντελής 7 (1), Χουσεΐν 9 (1), Θεοδώρου 2, Κωστόπουλος, Κουντούρης 8.

ΓΣΚ – Πολυνίκης 77-73
Διαιτητές
: Αντωνίου, Μελισσάρης.
Δεκάλεπτα: 15-22, 36-37, 54-50, 77-73.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν.): Τριποδάκης Π. 12, Μπαζίνης, Ζιώγας, Πολυδώρου 3, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 17 (3), Πολύζος 10 (1), Τριποδάκης Φ. 13 (2), Παναγιώτου 12, Σελίτας 8, Μπιλάλης Κ. 2, Τσολακόπουλος.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 17 (4), Μόρφος 2, Βερβίτας 2, Μένος 4, Κοντούλης 10, Δουρουντούς 15 (1), Παπαδόπουλος, Χιώτης 10 (1), Κώνστας 7, Βαμβακίδης 6 (1).

Θεμιστοκλής – Ιρις 68-50
Διαιτητές
: Πόντας, Καλαντζής.
Δεκάλεπτα: 14-16, 31-26, 51-40, 68-50.
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Σφυρής, Παππάς): Παπαπαναγιώτου, Λαρεντζάκης 3 (1), Ρώης 23 (6), Τσατσάνης Δ. 13 (2), Βοϊδήλος 3 (1), Σπυρλιδάκης 5, Οικονόμου 3, Γαλάνης, Τασούλας 8, Σωτηρίου, Κουρής 4, Καρτσούνης 6.
ΙΡΙΔΑ (Κοντός, Μανταλίκας): Πουρνάρας 7 (1), Λυσανδρόπουλος 3 (1), Τσιρίγκας 12 (2), Τσατσάνης Ι. 12 (2), Βούρτσας, Γονιδάκης, Πανουτσάκης, Τσατσάνης Π. 7, Κάρδαινας 2, Θωμαδάκης 6 (1), Σμάγκιν 1, Καλλιμάνης.

Η Νήαρ Ηστ ήταν σαρωτική στην 1η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ, συντρίβοντας τον Κούρο με 73-50. Σπουδαία διπλά πανηγύρισαν οι Ολυμπιάδα Παπάγου,  Φίλιππος Περιστ.,  Κυψελιακός,  Πρωτέας Αθ. και ΟΚΑ Μεσογείων

Τα αποτελέσματα:
Νικηφόρος Αγ. Βαρβ. – Ολυμπιάδα Παπάγου 59-62
Νήαρ Ηστ – Κούρος Αναβύσσου 73-50
Αμιλλα Περιστ. – Φίλιππος Περιστ. 49-54
Δάφνη – Κυψελιακός 60-66
Μορφωτική Εστία Νέων Ιλίου – Πρωτέας Αθ. 58-63
Κρόνος Γέρακα – ΟΚΑ Μεσογείων 41-74
Γλυκά Νερά – Αγ. Ανάργυροι 68-63

Νικηφόρος – Ολυμπιάδα 59-62
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Αυγερινός.
Δεκάλεπτα: 17-15, 32-27, 45-43, 59-62.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Γρυλλιωνάκης, Χατζηιωάννου): Κρητικός 5 (1), Μιχαηλίδης 9 (1), Γεργεριτάκης 16, Ευαγγελάτος 4, Μαράτος, Οικονόμου Α. 12 (2), Παπαναγόπουλος 5 (1), Κούρτζας 4, Βαρνάβας 4, Καππής, Μπούτσικος, Μπουρβάνης.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 3, Ματζούνης 16 (4), Ρουμπέας 14 (3), Λημνιός 3, Καραγεώργος, Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 8, Βλάχος 2, Οικονόμου Ζ. 12, Διόλατζης, Τηλιόπουλος, Μπακόπουλος Α. 4.

Αμιλλα – Φίλιππος 49-54
Διαιτητές: Γιακείμη, Ναστούλης.
Δεκάλεπτα: 3-13, 15-22, 33-39, 49-54.
ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 9 (1), Χύτας 1, Βαμβακάρης 6, Βλασερός 11 (1), Μήλης 2, Καμπίτης 10 (2), Τόλιος 7, Παριανόπουλος 3 (1), Σπηλιώτης, Βοσκάκης, Αδράμης.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας 12 (2), Παπαδόπουλος 17, Γεωργιάδης 4, Ντάνας 9, Κανελλόπουλος 1, Κατσαρός 3, Λιαπούρης 3, Παπαϊωάννου 5 (1), Βεντούρης, Λότσιος, Ζεμπέρης.

Νήαρ Ηστ – Κούρος 73-50
Διαιτητές
: Θεοδωρόπουλος, Αγγέλης.
Δεκάλεπτα: 22-19, 38-29, 50-46, 73-50.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Τουρλής): Νικολόης 13, Χατζηκωστής 30 (8), Θειακούλης, Πανταζής 2, Σκέντζος, Βαρουξής, Μάγκος 5 (1), Τσαντήλας, Αποστολίδης 2, Σαρακασίδης 8 (2), Ζαλώνης 5, Αντωνιάδης 8.
ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος): Τσόλας, Καπερώνης, Σπυρίδης, Κατσίκης, Μπίρμπας 17 (1), Αντωνίου 1, Γεωργαντάς 5 (1), Παξινός 21 (2), Κονδύλης, Ζεκάκος, Ψωμαδέρης 6, Αμπλιανίτης.

ΜΕΝ Ιλίου – Πρωτέας 58-63
Διαιτητές
: Αργυρούδης, Μαρτινάκος.
Δεκάλεπτα: 16-10, 25-26, 38-41, 58-63.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 3 (1), Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 4 (1), Καβούρης 5, Καρυάτης 3, Φίλιος 8, Αντωνόπουλος Ι. Β. 13, Τριαντογιάννης, Κώτσιας 4, Τσερώνης 9, Μαντέλος, Καλαντωνέας 9.
ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 3 (1), Μέλλος, Αναγνώστου Κ., Σιράγας 9, Μαζαράκης 2, Νταγιάννης 6, Γερασιμόπουλος 5 (1), Πάτσιος 14 (2), Δράκος, Ντάφλος 9 (1), Αναγνώστου Η. 15, Θάνος.

Κρόνος – ΟΚΑΜ 41-74
Διαιτητές: Ορφανός, Ισιγώνης.
Δεκάλεπτα: 6-11, 12-30, 25-51, 41-74.
ΚΡΟΝΟΣ (Λιγνός): Γκίνης, Χατζηδιάκος 2, Χατζόπουλος 3, Πάσχος 1, Τσουκαλάς 3 (1), Γιαννακόπουλος 8, Ευθυμίου, Κόρμπος 6, Γιασαφάκης, Μακρυδάκης 12 (2), Κώσταρης Δ. 1, Κώσταρης Β. 5.
ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 4, Λαγουδάκης 2, Γιαννάκης, Τσίρος 16 (4), Ατζαμόγλου 6, Πλέστης 4, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 14, Παπακωνσταντίνου 14 (2), Χατζής 4, Μπαλόπητος 5, Μαργαρώνης 5.

Δάφνη – Κυψελιακός 60-66
Διαιτητές
: Πλιάκας, Τούσης
Δεκάλεπτα: 5-11, 13-34, 38-49, 60-66.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Μηντζαρίδης 2, Πίνης 3 (1), Καραγιάννης 9, Γεωργακόπουλος 3, Αργυρίδης 4, Πασσάς 9 (2), Γεωργόπουλος 8 (2), Βαλές 16 (2), Γκόλιας 2, Μανιατόπουλος 4, Χλέπος, Αποστολόπουλος.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Παπαδημητράκης 4, Σιλητζήρης 13, Καναβός 16 (2), Χρόνης 7, Θάνος 7, Ράλλης 8, Μπεμπέτσος 3 (1), Μπαρδάκος 6, Οβε 2, Ορλώφ, Σπυρόπουλος, Βουρδάνος.

Γλ. Νερά – Αγ. Ανάργ. 68-63
Διαιτητές
: Τεφτίκης, Δαβιδέλης.
Δεκάλεπτα: 11-21, 31-33, 53-47, 68-63.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 6 (2), Μαθιουδάκης, Γαϊτανάκης 18 (4), Κατσαμπέκης 11 (1), Νταούντ 17 (2), Αγγέλης 2, Καρκανίδης 1, Σταφυλάς 1, Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας, Σακελλαρίδης 7, Χανιώτης 5.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓ. (Σολωμός): Λαγός, Γκινούτσης 12 (1), Σφακιανάκης, Τουρλίδας, Κουτσούμπας 8 (2), Γούνης 3 (1), Ζήκας, Αθανασάκης 23, Αγγελογιαννάκης, Ζουλινάκης, Μπαμπάκος 4, Παπαηλιού 13 (1).

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Πολυκοσμία παρατηρείται στην κορυφή του πρώτου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ μετά τη δεύτερη αγωνιστικ…