Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Πανσερραϊκός και Άρης συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών του βορείου ομίλου και βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Πανσερραϊκός επικράτησε εντός έδρας της Ολύμπιας Λάρισας με 45-44, ενώ ο Άρης έφυγε από την Πυλαία με το διπλό, επικρατώντας της με 69-62.

Τα αποτελέσματα:
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – Ναύαρχος Βότσης 65-45
Πιερικός Αρχέλαος – ΕΟ Σταυρούπολης 47-26
Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής 51-62
Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 70-53
Πανσερραϊκός – Ολύμπια Λάρισας 45-44
ΑΕ Πυλαίας – Αρης 62-69

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ναύρχος Βότσης 65-45
Διαιτητές: Πράττος, Πλατέλλα.
Τα δεκάλεπτα: 21-11, 33-25, 54-33, 65-45.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 5 (1), Εμμανουηλίδου 3 (1), Καλομιτσίνη 13 (2), Κουλακιώτη 2, Ψαρρά 18, Τζίκου 10, Κουλαρτσά, Βασλαματζή 2.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 10 (1), Καζαντζή Σπ. 16, Αραμπατζή, Καζαντζή Στ. 9, Παπανικολάου, Τσελεμπή 10.

Πιερικός Αρχέλαος – ΕΟ Σταυρούπολης 47-26
Διαιτητές: Γεωργούλης, Γκούτας.
Τα δεκάλεπτα: 12-11, 25-17, 31-19, 47-26.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Γκρίτζαλη 2, Αμβρακίδου 4, Ζουγκουρίδου 7, Φλώρου 9, Γκοτζαμάνη 9, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου, Λεκάι, Καρατάσιου 2, Μουστακίδου 10, Δημητριάδου 3.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου, Αντωνιάδου 3, Μουρατίδου, Βέκιου, Κανέλογλου 9, Καραγιαννίδου, Πεχλιβανίδου Δ., Πεχλιβανίδου Σ. 8 (1), Γούτη, Γρηγοριάδου 4, Χαλκίδου 2, Χατζηστρατή.

Πανσερραϊκός – Ολύμπια Λάρισας 45-44
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Λάλλα.
Τα δεκάλεπτα: 12-17, 22-21, 36-31, 45.44,
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 13 (1), Χύσα, Τσάντα 9, Μπακιρτζίδου 2, Πιτσιάβα 4, Πελτέκη, Κουτούση 17, Κίναλη, Γκανάτσιου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σουλιώτη 12, Παπαστεργίου 2, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 11 (1), Μπενέκη 11, Λιάσκου, Σολωμού 5 (1).

ΑΕ Πυλαίας – Άρης 62-69
Διαιτητές: Γραικός, Παπαδοπούλου Κ.
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 25-39, 45-58, 62-69.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 2, Πετρίδου 2, Κατσαμούρη 4, Λάλου, Σταμπή 10 (2), Καραμπατζάκη 24 (1), Παπαρδέλα 6, Κοκκίνου, Πλουμπή, Γαλιτσιάνου, Τζήμου 12, Βατσιτσίδου 2.
ΆΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Σικαλίδου, Καραβέλη 11 (2), Κωστανάκη 13 (4), Γράψα 4, Γιαννουσίου 7, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 26, Βεντούρα 6, Πλατσά 2, Γκομπετζίσβίλι.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής 51-62
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Δέλλας.
Τα δεκάλεπτα: 17-17, 28-34, 46-52, 51-62.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 12, Οικονόμου 12 (1), Τσίτσου, Παλλάνη 2, Καϊμακτσή 17 (3), Παπαϊωάννου, Αρσένογλου, Ακσεχέρογλου 8, Σιφναίου, Θωμάρεϊς.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κακιούσης-Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Γιαννοπούλου 14, Θωμά 9 (3), Τζιότζιου 1, Γιαννούδη 13 (1), Μυγδαλιά 10, Δημητριάδου 2, Λογδανίδου 9, Καλογρίδου.

Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 70-53
Διαιτητές: Γιαννούλης, Νέδογλου.
Τα δεκάλεπτα: 20-13, 43-27, 57-38, 70-53.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Τερπλίδου, Μαραγκού 15 (3), Καριώτη Κ., Τόγα 5 (1), Σαμολαδά 5 (1), Γαϊτάνη Α. 11 (1), Τζιαμπάζη 4 (1), Γαϊτάνη Ε. 19 (3), Γιαντσιώρη 11, Αθανασιάδου, Αρσένογλου Μ.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 13 (2), Τσακίρη 2, Κουτρουβέλη 2, Σακουλάκη 10 (2), Κάραλη 3, Σιγιώργη 2, Μαμαλίγκατζη 4, Καρακώστα 7, Σουλιώτη 4, Βαρελτζή 2, Βασιλειάδου, Χαλκίδου 4.

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες): Πανσερραϊκός 6, Άρης 6, Τιτάνες Δράμας 5, Απόλλων Καλαμαριάς 5, ΑΕ Πυλαίας 5, Ηρακλής 5, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 4, Ολύμπια Λάρισας 4, Πιερικός Αρχέλαος 4, Ναύαρχος Βότσης 4, Ασπίδα Ξάνθης 3, ΕΟ Σταυρούπολης 3.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 5/11): Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας, Ολύμπια Λάρισας-Τιτάνες Δράμας, Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς, Ηρακλής-Πιερικός Αρχέλαος, ΕΟ Σταυρούπολης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου, Ναύαρχος Βότσης-Άρης.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Παντελάκης:”Τελικός το ματς με την Βαλένθια”

Στο ότι ο Ολυμπιακός κατάφερε και σταμάτησε το inside παιχνίδι της Ναμούρ εστίασε στις δηλ…