Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Το 2 στα 2 έκανε ο Απόλλων Καλαμαριάς, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας της Σταυρούπολης με 61 -34 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της A2 γυναικών. Ο Ηρακλής από την άλλη νίκησε με 65-59 τους Τιτάνες Δράμας, σημειώνοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Τα αποτελέσματα:
Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός 47-62
Ηρακλής-Τιτάνες Δράμας 65-59
ΕΟ Σταυρούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς 34-61
Ναύαρχος Βότσης-Πιερικός Αρχέλαος 70-57
Αρης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 45-41
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας 64-53

ΕΟ Σταυρούπολης – Απόλλων Καλαμαριάς 34-61
Τα δεκάλεπτα: Δικταπανίδης, Τσάνταλη.
Διαιτητές: 5-20, 19-40, 26-43, 34-61.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Νταουντάκη 10, Αντωνιάδου 1, Μουρατίδου 2, Χαλκίδου 7, Κανέλλογλου 6, Καραγιαννίδου, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ. 6, Γούτη.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 9 (3), Αντωνιάδου 13 (1), Οικονόμου, Τσίτσου 5 (1), Αρσένογλου 8, Ακσεχέρογλου 9, Ευσταθίου, Σιφναίου 10 (2), Καϊμακτσή 1, Θωμάρεϊς 6.

ΑΕ Πυλαίας – Ολύμπια Λάρισας 64-53
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Κουφούδης.
Τα δεκάλεπτα: 27-17, 35-35, 53-44, 64-53.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Πετρίδου 12 (2), Κατσαμούρη 4, Λάλου 2, Σταμπή 4, Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 8, Κοκκίνου, Γαλιτσιάνου 8 (1), Τζήμου 10, Βατσιτσίδου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι-Αργυρακούλης): Μιχαηλίδου 3 (1), Σολωμού 11 (1), Σουλιώτη 12, Ντριστέλα, Παπαστεργίου 3 (1), Λιάσκου, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 16, Μπενέκη 4, Κουζάλη.

Ναύαρχος Βότσης – Πιερικός Αρχέλαος 70-57
Διαιτητές: Γιαννούλης, Νέδογλου.
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 28-36, 49-42, 70-57.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 9 (3), Καζαντζή Σπ. 14, Αραμπατζή 9, Κουκουτσάκη, Καζαντζή Στ. 17 (2), Γλάρου, Παπανικολάου 2, Τσελεμπή 18, Τερεζή 1.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 6, Γκρίτζαλη 4, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 10 (2), Φλώρου 21, Γκοτζαμάνη 8 (1), Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα Λεκάι, Μουστακίδου 4, Δημητριάδου.

Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός 47-62
Διαιτητές: Γραικός, Αθανασιάδης.
Τα δεκάλεπτα: 8-15, 27-28, 38-45, 47-62.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Τσακίρη 2, Κουτρουβέλη 2, Καρακώστα 4 (1), Σακουλάκη 8, Κάραλη 2, Σιγιώργη 6, Παπαευαγγέλου 10 (3), Βαρελτζή 5, Σουλιώτη 7 (1), Καραλίδου Β. 1, Χαλκίδου.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 4, Πιτσιάβα 9, Τσάντα 11 (1), Μπακιρτζίζου 8 , Χύσα, Πελτέκη 11, Κουτούση 10, Κίναλη 4, Γκανάτσιου, Σιδερίδου, Νασιάκου, Βλάχβεη.

Άρης – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 45-41
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Αναστασιάδης.
Τα δεκάλεπτα: 14-11, 24-15, 34-26, 45-41.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Σικαλίδου, Καραβέλη 10, Κωστανάκη 5 (1), Γράψα 4, Κωφοκώτσιου 2, Βαντσιούρη 2, Αντωνιάδου 8, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 6, Πλατσά, Γκομπετζίσβίλι 8.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 9 (3), Εμμανουηλίδου 2, Καλομιτσίνη 7 (1), Κουλακιώτη 4, Ψαρρά 5 (1), Τζίκου 14, Παπαδάκη, Βασλαματζή, Πασιούδη.

Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας 65-59
Διαιτητές: Γκέκα, Γεωργούλης.
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 28-32, 48-44, 65-59.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 6, Ελευθεριάδου 5 (1), Παπαβασιλείου 21 (2), Γιαννοπούλου 1, Γιαννούδη 4 (1), Μυγδαλιά 2, Κλιματάκη, Δημητριάδου 6, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 6, Θωμά 8 (2).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Μαραγκού 13 (1), Καριώτη, Τόγα 3 (1) Σαμολαδά 9(2), Γαϊτάνη Α. 6, Τζιαμπάζη 3 (1), Γαϊτάνη Ε. 17 (2), Γιαντσιώρη 8.

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Απόλλων Καλαμαριάς 4, Πανσερραϊκός 4, ΑΕ Πυλαίας 4, Αρης 4, Τιτάνες Δράμας 3, Ολύμπια Λάρισας 3, Ηρακλής 3, Ναύαρχος Βότσης 3, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 2, Πιερικός Αρχέλαος 2, Ασπίδα Ξάνθης 2, ΕΟ Σταυρούπολης 2.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 29/10):

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ναύαρχος Βότσης, Πιερικός Αρχέλαος-ΕΟ Σταυρούπολης, Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής, Τιτάνες Δράμας-Ασπίδα Ξάνθης, Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας, ΑΕ Πυλαίας-Αρης.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Παντελάκης:”Τελικός το ματς με την Βαλένθια”

Στο ότι ο Ολυμπιακός κατάφερε και σταμάτησε το inside παιχνίδι της Ναμούρ εστίασε στις δηλ…