Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

“Καταιγιστικός” ήταν ο Ιωνικός ΝΦ κόντρα στον Σπόρτιγκ, με την ομάδα του Νίκου Χατζηπανηγύρη να επικρατεί με το εντυπωσιακό 78-31. Νίκη (72-61) και για τον Ηλυσιακό του Αντώνη Φώτση κόντρα στην Πεύκη.

Διπλό για το Αιγάλεω στην έδρα του Αργοναύτη, με την ομάδα του Δημήτρη Λιόγα να επικρατεί με 97-64. Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟΚ Χαλανδρίου, ο οποίος “άλωσε” την έδρα του Τυφώνα, επικρατώντας με 92-93.

Το ροζ φύλλο αγώνα κόντρα στον Ποσειδώνα ΝΨ. πήρε η Ηλιούπολη, η οποία επικράτησε 60-54. Τέλος η Αχαρνής και ο Προμηθέας υπερασπίστηκαν την έδρα τους κόντρα σε Κουκάκι κι ΟΦΗΗ, αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Ιωνικός ΝΦ – Σπόρτιγκ 78-31
Ηλυσιακός – Πεύκη 72-61
Τυφών – ΑΟΚ Χαλάνδρι 92-93
Αργοναύτης – Αιγάλεω 67-94
Ηλιούπολη – Ποσειδών ΝΨ 60-54
Αχαρνής – Κουκάκι 60-47
Προμηθέας – ΟΦΗΗ 69-59

Ιωνικός – Σπόρτιγκ 78-31
Διαιτητές
: Ανδρικόπουλος – Στρέμπας – Ζαγουρής.
Τα δεκάλεπτα: 23-7, 45-15, 64-20, 78-31.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 5 (1), Αρχος 2, Φωτητζόγλου 3, Γρύλλης 7 (1), Κοντοζόπουλος 3, Τύρλας 4, Σακελλαρόπουλος 15 (2), Καράμπελας 9 (3), Κουμουνδούρος 4, Τζουβελεκάκης 2, Κούτρας 2, Χριστόδουλος 17.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης, Ψυχουντάκης): Αρναουτάκης 2, Τζουμάκας, Ζαραϊδώνης, Μανωλίτσης, Καλογήρου 1, Μπουγιούρης, Σερέπας 2, Τάσιος 12 (2), Μιλούσης 2, Καραμπάτος 2, Γαλάνης, Βισνιέβσκι 10.

Ηλυσιακός – Πεύκη 72-61
Διαιτητές
: Θεονάς – Αντωνίου – Τηγάνης.
Τα δεκάλεπτα: 20-13, 38-27, 55-41, 72-61.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης 5 (1), Kούργιας, Φώτσης 2, Βαρσάμος 7 (1), Μακρής, Πλακογιαννάκης 9 (1), Αντωνόπουλος 19 (4), Σουρβατζής 2, Τσιαμπάς 7 (1), Τρίχας 4, Τσούπρος 2, Ζευκιλής 15.
ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς, Χάλαρης): Αθανασιάδης 5, Ροντογιάννης, Κυριαζόπουλος 3 (1), Χασάπης, Τασιόπουλος 11 (1), Σημαιόπουλος 11, Δρικόγιας 1, Παγίδας 4, Μαντζανάς, Σιδέρης 2, Φιλιππόπουλος 14, Ανδρουλάκης 10.

Τυφώνας – ΑΟΚ Χ. 92-93
Διαιτητές: Τσαρούχα – Αργυρούδης – Αθανασόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 22-25, 36-38, 58-63, 80-80 (κ. δ.), 92-93 (α’ παρ.).
ΤΥΦΩΝ (Ταμπάκης Φ.): Παπαδόπουλος 6 (2) , Δρακόπουλος Α.8 (2), Ταμπάκης Κ., Νιφόρας 9, Πετριανίδης 14 (1), Παπαδημητρίου 3, Πρίφτης 2, Γόντικας 12, Δόξας 8, Λαζαρίδης 26 (3), Κατσαρός 4, Καρακώστας 2.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Ζένιου , Βαλληνδράς 4, Φρίμας, Κονδύλης 18 (3), Μωραΐτης 4 (1), Δημητριάδης 32, Μανωλάκος, Μορφονιός 16 (3), Αμπελάς 11, Πουλής 4 (1), Αυδής 2, Οικονο4μόπουλος 2.

Αργοναύτης – Αιγάλεω 67-94
Διαιτητές
: Σχινάς – Ζακεστίδης – Πόντας.
Τα δεκάλεπτα: 20-33, 36-45, 49-72, 67-94.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος, Πανταζής): Σβάρνας 2, Χωματάς 10 (1), Παπαδρόσος, Μπελεξής 2, Ζερβός 13 (2), Συγγούνας Δ. 2, Τρικαλιώτης 4, Σιώμος 13, Γιωτάκης 4, Παπουτσής 9 (1), Γεμενής 4, Συγγούνας Β. 4.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος, Μπάρδας 17 (4), Tσαμπής 7 (1), Καράβολας 17 (1), Κούρτης 8 (1), Κουκουράβας 5 (1), Οικονόμου 16, Πλουτέτσκι, Ναυπλιώτης, Καλλινικίδης 16 (2), Μούγιος 8, Ντόκος.

Ηλιούπολη – Ποσειδών 60-54
Διαιτητές: Σώμος – Κάρδαρης – Τεφτίκης.
Τα δεκάλεπτα: 25-15, 36-30, 46-46, 60-54.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Καρακώστας, Μαγουλάς): Σπανός 8, Καραβαγγέλης, Βάβουλας, Κούκουρας 16 (4), Τσιάκος 6 (1), Κριεκούκης, Καπερώνης, Λαμπρόπουλος 2, Κανταράκιας 9, Μαντάς 13, Ζαχαριάδης, Πιτροπάκης 3 (1).
ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Ζήβας): Βουλγαράκης, Δαμίγος 4 (1), Τσέλιος 5 (1), Μπαρμπαρής 6, Τζελέπης, Γεραμάνης 7 (1), Χατζησταμάτης 10 (2), Δελής 8 (2), Πανταζής, Ζαρμακούπης 10, Τσιγκάκος, Κριτσωτάκης 4.

Αχαρνής – Κουκάκι 60-47
Διαιτητές
: Μαγκλογιάννης – Τσαχάκης – Τούσης.
Τα δεκάλεπτα: 15-9, 26-21, 42-31, 60-47.
ΑΧΑΡΝΗΣ (Τσαπάκης, Φραγκούλης): Ροδόπουλος, Ζέρβας 12, Γεωργακίου, Βεκρής 6 (1), Κακουλίδης Π., Χριστοφάκης 2, Ιγγλέζος 8 (1), Κακουλίδης Σ., Λίτσος 13, Ρεντίφης 3 (1), Στρατομήτρος 5, Λουγιάκης 11 (1).
ΚΟΥΚΑΚΙ (Κλάδης, Βεζιρτζόγλου): Βαλτσίδης 2, Καμπέρης, Σιδερής Γ. 2, Σιδερίδης, Δολιανίτης 8, Δελλής 11, Μαυρομμάτης 4 (1), Κοσμάς 5 (1), Γιαννάκης 5, Σιδερής Ν. 4, Μοσχονάς 6, Θεοφανάκης.

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Ιωνικός ΝΦ 4, Αιγάλεω 4, Ηλυσιακός 4, Πεύκη 3, Ποσειδώνας 3, Κουκάκι 3, Τυφώνας 3, Ηλιούπολη 3, ΑΟΚ Χαλάνδρι 3, Αχαρνής 3, Προμηθέας 3, ΟΦΗΗ 2, Σπόρτιγκ 2, Αργοναύτης Τριγλίας 2.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 16/10): Πεύκη – Ιωνικός, ΟΦΗΗ – Αχαρνής, ΑΟΚ Χαλάνδρι  – Προμηθέας, Αργοναύτης – Ηλυσιακός, Ποσειδών – Αιγάλεω, Σπόρτιγκ – Τυφών, Κουκάκι – Ηλιούπολη.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Κώστας Παπάζογλου
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Πεδουλάκης : Δεν βάζει νερό στο κρασί του

«Έχω πάρει την απόφαση εδώ και μερικά χρόνια να μην διαβάζω και να μην ακούω τι λέγεται. Ο…