Κεντρική Basket League Κύμη Κύμη – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 60-81

Κύμη – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 60-81

kymi tsska

kymi tsska

Η Κύμη αντιμετώπισε σε φιλική την αναμέτρηση την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο “Νίκος Γκάλης”. Η ρωσική ομάδα πήρε τα ηνία του σκορ από την αρχή του αγώνα και τελικώς επικράτησε της Κύμης με 81-60 . Πριν το τζάμπολ ο πρόεδρος της Κύμης βράβευσε τον Δημήτρη Ιτούδη.

Η ΤΣΣΚΑ μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε από την πρώτη περίοδο να πάρει διψήφια διαφορά (19-30). Η Κύμη δεν μπόρεσε να αντιδράσει και στο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 24 πόντους (27-51).

Η ΤΣΣΚΑ κράτησε τη διαφορά μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης και επέστρεψε στις νίκες, ύστερα από την ήττα από την ΑΕΚ.

Τα δεκάλεπτα: 19-30, 27-51, 41-61, 60-81

Κύμη (Καστρίτης): Μανωλόπουλος 2, Οκαφόρ 11, Σμιθ 10, Τζόουνς 5, Τρέιλορ 8, Τσαγκαράκης 11, Γλυνιαδιάκης 11, Μαργέλης 2, Έζομο, Μητσιμπόνας, Γερομίχαλος
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ιτούδης): Κατσίβελης 12, Χίγκινς 12, Κλάιμπερν 3, Κορόμπκοφ 8, Χάντερ 10, Γκραβρίλοφ 4, Αστάπκοβιτς 1, Μαλέικο 9, Χριάπα 3, Βοστρικόφ 6, Χάινς 9, Μάκλεβ 4