Κεντρική Ελλάδα Εθνικές Μεγάλη Βρετανία – Ουκρανία 86-64

Μεγάλη Βρετανία – Ουκρανία 86-64

agglia oukrania

Η Μεγάλη Βρετανία είχε πολύ εύκολο έργο απέναντι στην Ουκρανία, όπου επικράτησε με 86-64 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Τουρνουά της Πάτρας.

Οι Βρετανοί είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, όπου και προηγήθηκαν με 26-17. Οι Ουκρανοί προσπάθησαν να μαζέψουν την διαφορά, όμως κάτι τέτοιο δεν συνέβη και οι τυπικά γηπεδούχοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +19 (48-29).

Στο παρκέ του “Δημήτρης Τόφαλος” υπήρχε μόνο μία ομάδα και αυτή ήταν του Τζο Πράντι, με τους παίκτες του να κάνουν εξαιρετική δουλειά τόσο στο σκοράρισμα, όσο και στην άμυνα και έτσι η τρίτη περίοδος έκλεισε στο 70-45. Το τελευταίο κομμάτι του αγώνα ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού το αποτέλεσμα είχε ήδη κριθεί.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Ολανσένι και Όκραφορ με 16 και 11 πόντους αντίστοιχα, ενώ για την Ουκρανία ξεχώρισε ο ο Μισούλα με 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 48-29, 70-45, 86-64.

Περισσότερα από Σπύρος Τζάνης
Περισσότερα σε Εθνικές

Κυκλοφορούν τα εισιτήρια του Προολυμπιακού

Τη Δευτέρα κυκλοφορούν τα εισιτήρια για το Προολυμπιακό τουρνουά Στη διάθεση του κόσμου θα…