Κεντρική Γ' Εθνική Oι “σφυρίχτρες” της Γ’ Εθνικής

Oι “σφυρίχτρες” της Γ’ Εθνικής

eok-gethniki1Ανακοινώθηκαν από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης τα ονόματα των διαιτητών και των κομισάριων για τα ματς της Γ’ Εθνικής σε 1ο, 2ο, 3ο και 4ο όμιλο.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Κυριακή 19 Μαρτίου
Εσπέρου 17:00 Ίκαρος Κ.-ΚΑΟ Κορίνθου Φάκαρος-Μαρίγλη (Μίχας)
Πεύκη 17:00 Πεύκη-Δάφνη Δαφνίου Αποστολίδης-Αυγερινός (Λημνιάτης)
Β’ Κλ. Ιλίου 17:00 Ένωση Ιλίου-Καλαμάτα Κρεσταινίτης-Μαραγκάκης (Παπαδόπουλος Κ.)
Ν. Σμύρνης 17:00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Γλαύκος Μπανασάκης-Ροδίτης (Πετρίδης)
Ερμιόνης 17:00 Ερμιόνη-Ακράτα Καλαϊτζάκης-Μαυρέλης (Ζάρκος)
Π. Αλεξιώτισσας 17:00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Άρης Πετρούπολης Νάκας-Ντίσιος (Ρόζης)
Κ. Αχαϊας 17:00 Αχαγιά 82-Κεραυνός Αιγίου Χρηστίδης Π.-Σιδέρης (Θεοδοσόπουλος)

2ος Όμιλος

Σάββατο 18 Μαρτίου
Χαλκιοπούλειο 17:00 Έσπερος Λαμίας-Σαντορίνη Αντωνιάδης-Μαρουδιάς (Χριστοδούλου Γ.)

Κυριακή 19 Μαρτίου
Ν. Πέρκιζας 17:00 Προμηθέας Χαλ.-Λοκρός Αταλάντης Ρίζος-Τσιμπούρης (Παππάς)
Εθν. Αντίστασης 14:00 Πόλις-Πανναξιακός Τσακαλογιάννης-Λεκατσάς (Σταματόπουλος)
ΔΑΚ Νίκαιας 17:00 Άρης Νίκαιας-ΟΦΗ Mακρόπουλος-Καββαδάς (Ευστρατίου)
Θήβας 17:00 Κάδμος-Διαγόρας Δρ. Καρανικόλα Αλ.-Χριστινάκης (Κάλφα)
Ν. Πεντέλης 14:00 Πεντέλη-Ιπποκράτης Κω Λογοθέτης-Κανελλόπουλος (Δημητριάδης)

3ος Όμιλος

Κυριακή 19 Μαρτίου
Πρέβεζας 17:00 Νικόπολη-Απόλλων Καλ. Κατωτικίδης-Τσιρόγλου (Κανελλόπουλος)
ΔΑΚ Ευκαρπίας 17:00 Ευκαρπία-Αριστοτέλης Φλ. Κέτουλας-Δολγύρας (Αστρεινίδης)
ΔΑΚ Κοζάνης 17:00 Διόσκουροι-Φάρσαλα Αγραφιώτης Ι.-Γρεκός (Βόντζας)
Πολυκάστρου 17:00 Εύαθλος-Βίκος Ζαγοροχώρια Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Ελευθεριάδης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 16:30 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μελίκη Παζόλης-Λελούδας (Ράπτης)
ΔΑΚ Γρεβενών 18:00 Πρωτέας-Ελίμεια Μελανίδης-Ντόγκας (Πλεξίδας)
Αιγινίου 17:00 Αιγινιακός-Τιτάνες Παλαμά Λουλουδιάδης-Παπαθανασίου (Βάτσιος)

4ος Όμιλος

Κυριακή 19 Μαρτίου
ΔΑΚ Χαλκηδόνας 18:00 Χαλκηδόνα-Μακεδονικός Παπαδόπουλος Χ.-Βασιλόπουλος (Παραλικίδης)
Μαντουλίδη 18:00 Μαντουλίδης-Αστέρας Καβάλας Τσουμαχίδης-Σαρακενίδης (Κασαπίδης)
ΔΑΚ Σερρών 18:00 Ίκαροι Σερρών-Κομοτηνή Εκίζογλου-Μαλτέσιος (Γιαβρής)
Επταπυργίου 18:00 Παναθλητικός-Νεάπολη Τσούλης-Πράττος (Πολυχρονίδης)
ΔΑΚ Περαίας 18:00 Αν. Ακτή Ζέφυρος-Ιωνικός Ιων. Πετανίδου-Τοκμακίδης (Λαδένης)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 18:00 Αγ. Βαρβάρα-Ορφέας Ν. Σκοπού Κοντογιάννης-Γεωργούλης (Μπρίγκος)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18:00 Κομοτηνή-Ν. Μουδανιά Ζαχαριάδης-Λάλλα (Γκουρτζελίδης)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
  • Όταν μιλάει η… έδρα

    Για δεύτερη φορά μέσα σε 5 χρόνια η Κωνσταντινούπολη και το “Σινάν Ερντέμ” θα …
  • Της έχει πάρει… τον αέρα (pics, vids)

    Για τέταρτη φορά τα τελευταία έξι χρόνια, Ολυμπιακός και ΤΣΣΚΑ Μόσχας θα διασταυρώσουν τα …
  • Όπως το 2013 (vids)

    Ύστερα από την προχθεσινή εντός έδρας ήττα της Μπασκόνια από τη Ζαλγκίρις, ο Ολυμπιακός θα…
Περισσότερα από Διονύσης Διονυσόπουλος
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Οι διαιτητές της 9ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, είναι…