Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ Διακοπή στην Πυλαία

Διακοπή στην Πυλαία

paok aris1

paok-aris

Ο Άρης ανέτρεψε τη διαφορά των 10 πόντων με τους οποίους βρέθηκε να χάνει στην περίοδο και στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, “κλείδωσε” τη νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ. Ωστόσο, το παιχνίδι δεν ολοκληρώθηκε ακόμα.

Συγκεκριμένα, 8” πριν τη λήξη του αγώνα, ο Μούρτος κέρδισε αντιαθλητικό φάουλ από τον Δέδα με το σκορ στο 69-76. Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ αντέδρασαν βλέποντας την ομάδα τους να μη μπορεί να ανατρέψει το σκορ και εκτόξευσαν κορδέλες και αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο προκαλώντας για φορά διακοπή στον αγώνα.

Μάλιστα, ένα αντικείμενο βρήκε τον κομισάριο του αγώνα, γεγονός που ανάγκασε το διαιτητικό τρίο, αλλά και την ομάδα του Άρη να αποχωρήσουν για τα αποδυτήρια.

Παρ’ όλα αυτά το παιχνίδι δεν έχει διακοπεί οριστικά και το πιο πιθανό σενάριο είναι να παιχτούν κανονικά τα τελευταία δευτερόλεπτα.

Περισσότερα από Χάρης Δεληνικόλας
Περισσότερα σε ΠΑΟΚ

Μπαρτζώκας: «Θεωρώ πως θα έχουμε τον Παπανικολάου στα επόμενα παιχνίδια»

Στον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε η  Μπαρτσελονα το ματς, αναφέρθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώ…