Κεντρική Διεθνή Το πρόγραμμα των ΠΑΟΚ, Άρη, ΑΕΚ

Το πρόγραμμα των ΠΑΟΚ, Άρη, ΑΕΚ

EUROCUP140613

Ο ΠΑΟΚ, ο Άρης κι η ΑΕΚ ανακοίνωσαν -στις επίσημες ιστοσελίδες τους- το πλήρες πρόγραμμά τους στη φάση των ομίλων του Γιούροκαπ.

Ο “Δικέφαλος του Βορρά” έχει τοποθετηθεί στον πέμπτο όμιλο και θα αντιμετωπίσει τις Μπεσίκτας, Λιέτουβος Ρίτας, Ζενίτ, Αβτόντορ και Σζολνόκι. Η έτερη ομάδα της Θεσσαλονίκης, ο Άρης, βρίσκεται στον τέταρτο όμιλο μαζί με τις Ούνικς Καζάν, Μπάνβιτ, Τράμπζονσπορ, Μπουντούτσνοστ και Στεάουα. Η Ένωση, δε, η οποία επιστρέφει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις έπειτα από επτά χρόνια, είναι στον έκτο όμιλο και θα διασταυρώσει τα “ξίφη” της με τις Γαλατάσαραϊ, Νίζνι, Οκτιάμπρ, Χάποελ Ιερουσαλήμ και Νεπτούνας.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα του ΠΑΟΚ

1η αγωνιστική (14/10/2015)
ΠΑΟΚ-Σζολνόκι 19:00

2η αγωνιστική (21/10/2015)
Ζενίτ-ΠΑΟΚ 20:00 (τοπική ώρα)

3η αγωνιστική (28/10/2015)
ΠΑΟΚ – Μπεσίκτας 19:00

4η αγωνιστική (4/11/2015)
Αβτόντορ-ΠΑΟΚ 19:00 (τοπική ώρα)

5η αγωνιστική (11/11/2015)
ΠΑΟΚ-Λιέτουβος Ρίτας 19:00

6η αγωνιστική (18/11/2015)
Σζολνόκι-ΠΑΟΚ 20:00 (τοπική ώρα)

7η αγωνιστική (25/11/2015)
ΠΑΟΚ-Ζενίτ 19:45

8η αγωνιστική (2/12/2015)
Μπεσίκτας-ΠΑΟΚ 20:00 (τοπική ώρα)

9η αγωνιστική (9/12/2015)
ΠΑΟΚ-Αβτόντορ 19:00

10η αγωνιστική (16/12/2016)
Λιέτουβος Ρίτας-ΠΑΟΚ 19:00 (τοπική ώρα)

Το πρόγραμμα του Άρη 

1η αγωνιστική (14/10/2015)
Τράμπζονσπορ-Άρης

2η αγωνιστική (21/10/2015)
Άρης-Μπουντούτσνοστ

3η αγωνιστική (28/10/2015)
Ούνικς Καζάν-Άρης

4η αγωνιστική (4/11/2015)
Άρης-Στεάουα Βουκουρεστίου

5η αγωνιστική (11/11/2015)
Μπάνβιτ-Άρης

6η αγωνιστική (18/11/2015)
Άρης-Τράμπζονσπορ

7η αγωνιστική (25/11/2015)
Μπουντούτσνοστ-Άρης

8η αγωνιστική (2/12/2015)
Άρης-Ούνικς Καζάν

9η αγωνιστική (9/12/2015)
Στεάουα Βουκουρεστίου-Άρης

10η αγωνιστική (16/12/2015)
Άρης-Μπάνβιτ

Το πρόγραμμα της ΑΕΚ

1η αγωνιστική (14/10/2015)

ΑΕΚ-Κράσνι Βόλγκογκραντ 19:30

2η αγωνιστική (21/10/2015)
Γαλατάσαραϊ-AEK 20:00 (τοπική ώρα)

3η αγωνιστική (28/10/2015) 
ΑΕΚ-Νίζνι Νόβγκοροντ 19:30

4η αγωνιστική (4/11/2015) 
ΑΕΚ-Χάποελ Ιερουσαλήμ 19:30

5η αγωνιστική (11/11/2015) 
Νεπτούνας-ΑΕΚ 19:00 (τοπική ώρα)

6η αγωνιστική (18/11/2015) 
Κράσνι Βόλγκογκραντ-ΑΕΚ 19:30 (τοπική ώρα)

7η αγωνιστική (25/11/2015) 
ΑΕΚ-Γαλατάσαραϊ 19:30

8η αγωνιστική (2/12/2015) 
Νίζνι Νόβγκοροντ-ΑΕΚ 19:30 (τοπική ώρα)

9η αγωνιστική (9/12/2015) 
Χάποελ Ιερουσαλήμ-ΑΕΚ 20:00 (τοπική ώρα)

10η αγωνιστική (16/12/2016) 
ΑΕΚ-Νεπτούνας 19:30

 

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νίκος Σαρηγιαννίδης
Περισσότερα σε Διεθνή

Δειτε επισης

“Σε αυτές τις συνθήκες κανείς δεν θα πανηγύριζε την κατάκτηση του τίτλου”

Στο γεγονός ότι καμία ομάδα δεν θα πανηγυρίσει την κατάκτηση του τίτλου στην Ιταλία μετά τ…