Κεντρική Διεθνή Άπιαστη η Μιλάνο

Άπιαστη η Μιλάνο

Skavolini Armani Milano

Skavolini-Armani Milano

Σε παράσταση για ένα ρόλο, μετέτρεψε το παιχνίδι με την Σάσαρι, η Αρμάνι Μιλάνο, καθώς για την 24η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος επικράτησε με 9780. Η Αρμάνι μπήκε δυνατά από την αρχή, φτάνοντας στο πρώτο δεκάλεπτο να προηγείται με 2617, ενώ στο ημίχρονο η διαφορά είχε εκτοξευτεί στους 23 πόντους (56-33).

Στην επανάληψη οι παίκτες του Λούκα Μπάνκι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, φτάνοντας την διαφορά ακόμα και στο +28, καθώς είχαν φτάσει να προηγούνται με 7951. Στην τελευταία περίοδο οι Μιλανέζοι έριξαν τον ρυθμό τους, δίνοντας στην ευκαιρία στους παίκτες της Σάσαρι να μειώσουν στο σκορ, με την λήξη του παιχνιδιού να βρίσκει την Μιλάνο νικήτρια.

Ο Αλεσάντρο Τζεντίλε συνέχισε στον καλό ρυθμό από το μεσοβδόμαδο παιχνίδι της Ευρωλίγκα, πετυχαίνοντας 20 πόντους, όσους είχε και ο Μάρσον Μπρούκς.