Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Αποτελέσματα 17ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα 17ης αγωνιστικής

basketa10

Με άνετες νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στην 17η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ η Δάφνη Δαφνίου και ο Νικηφόρος, ενώ αήττητος παρέμεινε ο Αίολος-Ταύρος, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας των Τριών Αστέρων με 67-60 για τον δεύτερο όμιλο.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα:
Τυφώνας – ΕΦΟΑ-Σπ.Λούης 54-51
ΠΑΟ Θρίαμβος Αθ. Δαφνίου – ΑΕ Αχιλλεύς 69-61
ΑΟ Περισσού – ΠκΑΟ Άμιλλα 62-55
ΚΑΟ Γέρακα – ΑΟΝ Παλατιανής 67-46
Αθηναϊκός ΑΣ – ΑΣ Ολυμπιάδα Παπ 67-61
ΝΕΦΟ Νικηφόρος – ΓΣ Κηφισιάς 71-58
ΓΣ Δάφνη Δαφνίου – Καρέας 79-54

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες): Δάφνη Δαφνίου 31, Νικηφόρος 31, ΑΟΝ Παλατιανής 30, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 3ο, ΚΑΟ Γέρακα 28, ΠΑΟ Θρίαμβος Αθ. Δαφνίου 26, ΠκΑΟ Άμιλλα 24, Τυφών ΑΣ 24, ΑΣ Ολυμπιάδα Παπ. 23, ΓΣ Κηφισιάς 23,  Αθηναϊκός 23, ΑΕ Αχιλλεύς 22, ΑΟ Καρέα 21, ΑΟ Περισσού 21.

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 19/2): Αχιλλεύς – Τυφώνας, ΠκΑΟ Άμιλλα – ΠΑΟ Θρίαμβος Αθ.Δαφν., ΑΟΝ Παλατιανή – ΑΟ Περισσού, ΑΣ Ολυμπιάδα Παπ. – ΚΑΟ Γέρακα, ΓΣ Κηφισιάς – Αθηναϊκός ΑΣ, ΑΟ Καρέα – ΝΕΦΟ Νικηφόρος, ΕΦΟΑ-Σπ.Λούης- ΓΣ Δάφνη Δαφνίου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα:
Τρεις Αστέρες – Αίολος Ταύρος 60-67
Ιριδα Πετρούπολης – Αχαρνής 49-53
Αμπελόκηποι – Πρωτέας (δεν πραγματοποιήθηκε)
Αγιος Θωμάς – Χαραυγιακός 43-52
Κουκουβάουνες – Θεμιστοκλής 47-71
Αργοναύτης Τριγλίας – Κουκάκι 47-61
Εκάλη – Θρακομακεδόνες (δεν πραγματοποιήθηκε)

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες): ΑΕ Αίολος – Ταύρος 32, ΠΑΟ Κουκάκι 29, ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 28, Αχαρνής ΛΦΜ 28, ΑΟ Θρακομακεδώνων 27, ΑΟ Θεμιστοκλής Αιγ. 27, ΑΟ Τρεις Αστέρες 89 25, ΑΟ Αμπελοκήπων 24, ΑΟ Πρωτεύς 24, ΑΟ Ίρις Πετρούπολης 21, ΓΑΟ Κουκουβάουνων 21, Χαραυγιακός ΑΣΚΗ 21, ΠΟ Αγίου Θωμά 20,  ΑΟ Εκάλης 17.

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 19/2): Αχαρνής – Τρεις Αστέρες, Πρωτέας – Ιριδα Πετρούπολης, Χαραυγιακός – Αμπελόκηποι, Θεμιστοκλής – Αγιος Θωμάς, Κουκάκι – Κουκουβάουνες, Θρακομακεδόνες – Αργοναύτης Τριγλίας, Αίολος Ταύρος – Εκάλη.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…