Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Αποτελέσματα 15ης αγωνιστικής

Αποτελέσματα 15ης αγωνιστικής

basketa12

Ο Νικηφόρος ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 15ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Ολυμπιάδας με 69-45 και έμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενος στο έπακρο την ήττα της Δάφνης Δαφνίου από τον Τυφώνα.

Στον δεύτερο όμιλο, η αναμέτρηση ανάμεσα στους Αμπελόκηπους και τον πρωτοπόρο Αίολο διεκόπηκε λόγω υγρασίας στο παρκέ.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα:
Γέρακας – ΑΕ Αχιλλεύς 74-58
Αθηναϊκός ΑΣ – ΠκΑΟ Άμιλλα 73-67
Τυφώνας – ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 81-74
ΑΟ Περισσού – ΕΦΟΑ-Σπ. Λούης 53-55
ΠΑΟ Θρίαμβος Αθ.Δαφν. – ΑΟ Καρέα 72-65
ΓΣ Κηφισίας – ΑΟΝ Παλατιανής 60-70
AΣ Ολυμπιάδα Παπ. – ΝΕΦΟ Νικηφόρος 45-69

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες): Νικηφόρος 28, Δάφνη Δαφνίου 27, ΑΟΝ Παλατιανής 27, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 27, ΚΑΟ Γέρακα 25, ΠΑΟ Θρίαμβος Αθ. Δαφνίου 23, ΓΣ Κηφισιάς 21, ΠκΑΟ Άμιλλα 21, Τυφών ΑΣ 21, ΑΣ Ολυμπιάδα Παπ. 20, Αθηναϊκός 20, ΑΕ Αχιλλεύς 19, ΑΟ Καρέα 18, ΑΟ Περισσού 18.

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 05/02): Καρέας – Τυφώνας, ΕΦΟΑ – Σπ. Λούης – ΠΑΟ Θρίαμβος Αθ. Δαφν., ΑΕ Αχιλλεύς – ΑΟ Περισσός, ΠκΑΟ Άμιλλα – ΚΑΟ Γέρακας, ΑΟΝ Παλατιανής – Αθηναϊκός, ΑΣ Ολυμπιάδα Παπ. – ΓΣ Κηφισιάς, ΓΣ Δάφνης Δαφνίου – ΝΕΦΟ Νικηφόρος.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα:
Τρεις Αστέρες – Εκάλη 68-61
Ιρις Πετρούπολης – Θρακομακεδόνες 49-55 (κ.α. 48-48)
Αμπελόκηποι – Αίολος Ταύρος (διεκόπη λόγω υγρασίας στο παρκέ)
Αγιος Θωμάς – Αχαρνής 47-71
Κουκουβάουνες – Πρωτέας 50-55
Θεμιστοκλής – Αργοναύτης Τριγλίας 73-69
Κουκάκι – Χαραυγιακός 67-41

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες): *ΑΕ Αίολος – Ταύρος 28, *ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 25, ΑΟ Θρακομακεδώνων 25, Αχαρνής ΛΦΜ 25, *ΠΑΟ Κουκάκι 25, ΑΟ Θεμιστοκλής Αιγ. 24, ΑΟ Τρεις Αστέρες 89 23, *ΑΟ Αμπελοκήπων 22, ΑΟ Πρωτεύς 22, ΑΟ Ίρις Πετρούπολης 19, ΓΑΟ Κουκουβάουνων 18, ΠΟ Αγίου Θωμά 118, Χαραυγιακός ΑΣΚΗ 18, ΑΟ Εκάλης 16.
* Έχουν παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 5/2): Θρακομακεδόνες – Τρεις Αστέρες, Αίολος -Ταύρος – Ιρις Πετρούπολης, Αχαρνής – Αμπελόκηποι, Πρωτέας – Αγιος Θωμάς, Χαραυγιακός – Κουκουβάουνες, Θεμιστοκλής – Κουκάκι, Εκάλη – Αργοναύτης Τριγλίας.

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική το Κουκάκι, το οπο…