Κεντρική Διεθνή Παγκόσμιο Ιορδανία – Σενεγάλη

Ιορδανία – Σενεγάλη

senegali iordania

Σ΄ένα πραγματικό ντέρμπι η Ιορδανία επικράτησε της Σενεγάλης με 79-77. Οι δύο ομάδες σχεδόν σε όλο το ματς ήταν κοντά στο σκορ, με τους τυπικά γηπεδούχους να παίρνουν τελικά τη νίκη. Ο Νταρ Τάκερ πραγματοποίησε μαγική εμφάνιση και με 34 πόντους οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.

Η Ιορδανία ξεκίνησε πολύ καλά το ματς και κατάφερε να προηγηθεί με 22-16. Στη δεύτερη περίοδο η εικόνα άλλαξε και η Σενεγάλη όχι μόνο πλησίασε στο σκορ κατάφερε να κάνει και την ανατροπή (35-36). Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες έμειναν κοντά στο σκορ (55-56). Στην τελευταία περίοδο, η Ιορδανία με τον εκπληκτικό Τάκερ έκανε ανατροπή στην ανατροπή και πήρε τη νίκη με 79-77.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 35-36, 55-56, 79-77