Κορυφώνεται το ενδιαφέρον στον 2ο όμιλο της National League 1.
Τα play off συνεχίζονται στους δύο εκ των τριών ομίλων της National League 1, καθώς στον τίτλο όμιλο η ΧΑΝΘ απολαμβάνει την άνοδο στην Elite League. Για τον πρώτο όμιλο η σειρά μεταφέρεται με τη δεύτερη αναμέτρηση, στη Βούλα με τον Πρωτέα ο οποίος προηγείται με 1-0 να υποδέχεται το Αιγάλεω.
Για τον 2ο όμιλο η Νήαρ Ήστ θα έχει την ευκαιρία να ολοκληρώσει τη σειρά και να τσεκάρει κι αυτή το εισιτήριο για την Elite League, αν νικήσει εκτός έδρας τα Τρίκαλα και κάνει το 3-1.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος Όμιλος – 2η αγωνιστική
Γ. Γεννηματάς 18:30 Πρωτέας Βούλας – Αιγάλεω (1-0), Καρπάνος – Ζακεστίδης – Καλογριάς.
2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική
Μπάρας 17:00 Ίκαροι Τρ. – Νήαρ Ηστ (1-2), Αγραφιώτης Ι. – Λουλουδιάδης – Ντόγκας.