Η τρίτη πράξη της σειράς Αιγάλεω – Πρωτέας παίζεται σήμερα.
Με διαφορετικό ζητούμενο το Αιγάλεω και ο Πρωτέας θα συναντηθούν σήμερα για τρίτη φορά στους τελικούς του Α’ ομίλου της National League 1. Στο παιχνίδι που θα ξεκινήσει στις 19:00 το Αιγάλεω να βγάλει αντίδραση και να πάρει τη νίκη για να κάνει το 1-2 στη σειρά, ενώ ο Πρωτέας με νίκη κατακτά το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Elite League.
Δ΄ Φάση – Play Off
1ος Όμιλος, 3η αγωνιστική
Στ. Βενέτης 19:00 Αιγάλεω – Πρωτέας Βούλας
Τα αποτελέσματα έως τώρα:
1η αγωνιστική, 08/05
Αιγάλεω – Πρωτέας Βούλας 72-73 (0-1)
2η αγωνιστική, 11/05
Πρωτέας Βούλας – Αιγάλεω 83-48 (2-0)