Φενέρμπαχτσε με Βιλνέβ Ντ Ασκ θα είναι το φετινό ζευγάρι του τελικού της Euroleague women.
H κάτοχος του τίτλου Φενέρμπαχτσε στον Τουρκικό εμφύλιο απέναντι στην Τσουκουρόβα μέσα στην Μερσίν έδειξε πόσο μεγάλη ομάδα είναι αφού νίκησε την περσινή φιναλίστ τρίτη φορά μέσα σέ δέκα μέρες αυτή την φορά μέσα στο σπίτι της.
![Euroleague Women: Φενέρμπαχτσε και Βιλνέβ Ντ Ασκ στον τελικό 2 Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο, παίζει μπάσκετ και κείμενο που λέει "MERSIN2024 อ 串や مر NER 21 AAGÖZ D0 OCEN C M UP 戸 KAT E x 8980 89 HILDIN ÇBKMERSIN C.B.K MERSIN 2017 KAYLAMCBRIDE KAYLA MCBRIDE 25PTS 25 PTS 6 REB 5 AST 5AST"](https://scontent.fath5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/436344765_1353763231982825_8313083601385905373_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=TyLvkC69KXoAb7FZbqE&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=00_AfBlq7cwKb59UqfBlk4XfSMR8jevRbr8CsI4rZAAVx9hjw&oe=661F64DE)
Θα επιδιώξει την Κυριακή την back 2 back κατάκτηση του τίτλου απέναντι στην… σταχτοπούτα Γαλλική Βιλνέβ Ντ Ασκ η οποία στον άλλο ημιτελικό με ένα καταπληκτικό τελευταίο δεκάλεπτο απέκλεισε την USK Πράγα.
![Euroleague Women: Φενέρμπαχτσε και Βιλνέβ Ντ Ασκ στον τελικό 3 Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα, άτομα που παίζουν μπάσκετ και κείμενο](https://scontent.fath5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/436266776_1353763258649489_6773839552454933107_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=1gVc2GiVt1EAb5ZBz_M&_nc_oc=AdiTqHAt8H1OLF-3T8gDAOw4dZWNlT4ZtFoULTBDKxzrXHM3HPlC8iptfJg9EY5G0F4&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=00_AfC-bsLCC8AeFfF6qy0NloSS2fCrYWUCLJbilLER3o_LhA&oe=661F666F)
![Euroleague Women: Φενέρμπαχτσε και Βιλνέβ Ντ Ασκ στον τελικό 4 Μπορεί να είναι εικόνα μπάσκετ και κείμενο](https://scontent.fath5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/437737848_1353763221982826_4615272569253697119_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=OfAmcHoHOw8Ab7N7VLl&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=00_AfDfbQkrlduMFDPWy0xLoPaGIQmueXHVCVL6jXa8bOCb6g&oe=661F4751)