Κεντρική Β' Εθνική National League 1: Συνέχεια με την 22η σε 1ο & 3ο και 19η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

National League 1: Συνέχεια με την 22η σε 1ο & 3ο και 19η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

Δάφνη - Παγκράτι National League 1

Πλούσιο το πρόγραμμα και σήμερα της National League 1

Με παιχνίδια που έχουν πολύ ενδιαφέρον και κρίνουν πολλά σε βαθμολογικό επίπεδο συνεχίζεται σήμερα και αύριο το πρωτάθλημα της National League 1. Για τον 2ο όμιλο θα διεξαχθεί σήμερα και η αναμέτρηση Αίολος Αγυιάς – Πανελλήνιος για τη 14η αγωνιστική, η οποία είχε διακοπή επειδή είχε σπάσει η μπασκέτα κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης πριν την έναρξη του 2ου ημιχρόνου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος Όμιλος, 22η αγωνιστική
Σάββατο 02/03
Απ. Κόντος 16:00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Παγκράτι Κονταράτος – Ναστούλης – Ραπτογιάννης
Σοφία Μπεφόν 17:00 Παλαιό Φάληρο – Κηφισιά Μπούκας – Αντωνιάδης – Βαγγάλης
Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟΖ – Έσπερος Ουσταμπασίδης – Χρηστίδης Π. – Αναστασόπουλος Β.
Τ. Βογιατζής 17:00 Πανελευσινιακός – Πρωτέας Βούλας Τεφτίκης – Κανελλόπουλος – Ανδρεόπουλος

Κυριακή 03/03
Βαρδινογιάννειο 17:00 ΟΦΗ – Τα Φανάρια Στρέμπας – Παπαδόπουλος Χρ. – Δελαγραμμάτικας
Μιχ. Μουρούτσος 17:00 Δάφνη – Αναγέννηση Αγγελής – Λογοθέτης – Καραμπιτσάκος

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες):
1) Αιγάλεω 36 16-4
2) Τα Φανάρια 34 14-6
3) Δάφνη 34 14-6
4) Πρωτέας Βούλας 33 14-5
5) Πανελευσινιακός 32 12-8
6) Π. Φάληρο 32 13-6
7) ΟΦΗ 31 12-7
8) Έσπερος 27 8-11
9) Αναγέννηση 27 8-11
10) Κηφισιά 25 6-13
11) ΕΦΑΟΖ 24 5-14
12) Παγκράτι 22 3-17
13) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 21 2-17

* ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ, Πρωτέας Βούλας, ΟΦΗ, Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου, ΑΟ Π. Φαλήρου, Εσπερος, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΑΕΝ Κηφισιάς έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος 19η αγωνιστική
Σάββατο 02/03
Κατσιμήδειο 16:00 Τρίκαλα Basket – Σοφάδες Κοϊμτζόγλου – Ηλιόπουλος – Κώνης
Ιωαννίνων (Ν) 17:00 Βίκος Ιωαννίνων – Νήαρ Ηστ Τσάνταλη – Αγραφιώτης Ι. – Σιταρίδης
Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρ. – Νίκη Βόλου Λουλουδιάδης – Εκίζογλου – Καντερές

Κυριακή 03/03
Διστόμου 13:00 Εθνικός Λιβαδειάς – ΝΕΟ Ληξουρίου Κούλης Χαρ. – Κούλης Κ. – Σκουλαρίκης

Ρεπό: Πανελλήνιος

14η αγωνιστική
Σάββατο 2/3
Παν. Αλεξιώτισσα 17:00 Αίολος Αγυιάς – Πανελλήνιος Φασόλης – Μπακετέα – Μπαβέλας

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες):
1) Βίκος Ιωαννίνων 29 12-5
2) Τρίκαλα Basket 27 11-5
3) Νήαρ Ηστ 27 10-7
4) Εθνικός Λιβαδειάς 26 10-6
5) ΝΕΟ Ληξουρίου 26 10-6
6) Εθνικός Πειραιά 26 9-8
7) Αίολος Αγυιάς 25 9-7
8) Σοφάδες 24 8-8
9) Πανελλήνιος 21 5-11
10) Νίκη Βόλου 21 4-13
11) Πρωτέας Γρεβενών 18 2-14

*Εθνικός Πειραιά και Αίολος Αγυιάς Πατρών έχουν έναν αγώνα περισσότερο.
**Εκκρεμεί ο αγώνα Αίολος Αγυιάς Πατρών-Πανελλήνιος.
***Αίολος Αγυιάς, ΓΣ Σοφάδων, ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.

3ος Όμιλος, 22η αγωνιστική
Σάββατο 02/03
2ο Γ.Λ. Κομοτηνής 17:00 Κομοτηνή – Γέφυρα Κατωτικίδης – Λυγούρας – Νέδογλου
Καλαμαριάς 17:00 Αρετσού – Φίλιππος Βέροιας Παπαγεωργίου – Γεωργούλης – Γιαννούλης
Αλ. Δημόγλου 17:00 Καβάλα – Μαχητές Πειραματικό Ευφραιμίδης – Λαδάς – Θεοδωρίδης
Δ. Κραχτίδης 17:00 ΚΑΟΔ – Πανσερραϊκός Δέλλας – Βασιλόπουλος – Αγραφιώτης Β.
Λαγκαδά 17:00 Ερμής Λαγκαδά – Μακεδονικός Αγραφιώτης Γρ. – Σαρακενίδης -Κλεπουσνιώτου

Τετάρτη 06/03
11ο Δημοτικό 17:00 ΔΕΚΑ – Λεύκιππος Ξάνθης Γερακίνης – Γεωργούλης – Γιατρόπουλος

Ρεπό: ΧΑΝΘ

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες):
1) ΧΑΝΘ 37 17-3
2) Φίλιππος Βέροιας 34 14-6
3) ΔΕΚΑ 33 13-7
4) Λεύκιππος Ξάνθης 31 12-7
5) Μαχητές Πειραματικό 31 11-9
6) Ερμής Λαγκαδά 30 10-10
7) Κομοτηνή 30 11-8
8) Γέφυρα 30 11-8
9) Πανσερραϊκός 28 9-10
10) Αρετσού 24 5-14
11) Καβάλα 24 5-14
12) Μακεδονικός 24 5-14
13) ΚΑΟΔ 22 3-16

* ΕΚ Καβάλας, Μακεδονικός, ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, Λεύκιππος Ξάνθης, ΓΑΣ Κομοτηνή, Πανσερραϊκός, ΜΓΣ Γέφυρας και ΚΑΟ Δράμας έχουν κάνει το ρεπό τους.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Σλούκας: «Παίξαμε έξυπνα, δεν ήταν αδιάφορο παιχνίδι»

Στη σημασία της αναμέτρησης στάθηκε ο Κώστας Σλούκας. Ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός έδωσ…