Κεντρική Γ' Εθνική National League 2 (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

National League 2 (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

National League 1

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Κλείδωσε την 2η θέση η Δάφνη Δαφνίου, νίκησε το Ίλιον με 89-72,την ώρα που η Ελευθερία Μοσχάτου επικράτησε της Πεύκης με 80-63. Εύκολο ήταν το έργο και για την Ηλιούπολη, διέλυσε το Ηράκλειο με 90-63. Αντίθετα, την ήττα γνώρισε ο Ερμής Αργυρουπόλεως από τους Αγίους Αναργύρους με 70-69.

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:
Πορφύρας – Νίκη Αμαρουσίου 84-56
Χανιά – Χολαργός 73-110
Ελευθερία Μοσχάτου – Πεύκη 80-63
Ηλιούπολη – Ηράκλειο 90-63
Ένωση Ιλίου – Δάφνη Δαφνίου 72-89
Άγιοι Ανάργυροι – Ερμής Αργυρουπόλεως 70-69

Πορφύρας – Νίκη Αμαρουσίου 84-56
Διαιτητές: Σιδερής – Βαγγάλης – Κουτίβης.
Τα δεκάλεπτα: 22-20, 38-36, 62-44, 84-56.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Μαζαράκης): Παπαγεωργίου 24 (5), Κωνσταντίνου 2, Ταγάρης 14, Γιαννόπουλος 5, Σιδέρης, Καδηγιαννόπουλος, Βλασσόπουλος 9 (1), Λαμπρόπουλος 9 (3), Μαγουλάς 15 (1), Συμεωνίδης 4, Παπαδόπουλος 2.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Κατσούνης): Παπαδημητρίου 10, Πετρίδης 5 (1), Βαφιάς 5 (1), Τσεκένης 2, Αλεξόπουλος, Ύμερι 8, Μακρογιαννάκης, Δέλλιος 3, Θεοδοσίου 3 (1), Καραμπάτσος 6 (2), Κώτσης 14 (1).

Χανιά – Χολαργός 73-110
Διαιτητές: Τσάλας –  Λογοθέτης – Ζαφείρη.
Τα δεκάλεπτα: 24-26, 36-54, 49-83, 73-110.
ΧΑΝΙΑ (Παπανικολάου): Αλεξίου 10 (1), Ξετρίχης, Πετράκης 7, Γεωργάκης 15 (1), Παπαβασιλείου 25 (4), Χάχαλος 6, Σταθάκης 4, Πατεράκης, Γυπαράκης, Δούγαλης 6.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Θωμόπουλος): Γιαννουλάκης 18 (1), Ιωακειμίδης 10, Τσιτσιγιάννης 4, Ζυγομήτρος 12 (2), Μέξης 16, Ραπτίδης 14 (3), Μάλφας 8, Ψημίτης 27 (1), Μπλαζουδάκης , Καλαντζή 1.

Ελευθερία Μοσχάτου – Πεύκη 80-63
Διαιτητές: Τούσης, Μπερέτσος, Βαλουξής.
Τα δεκάλεπτα: 18-20, 42-34, 69-49, 80-63.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Σίμος): Νικολαΐδης 13 (2), Κρεμαστούλης 6 (2), Κατσουρρί, Δενδρινός 17 (5), Δέλλιος, Λάμπρου 3, Ζενέλι 18 (3), Κιούσης 11 (3), Μουστάκας, Κολοφώτης 5 (1), Κατσόγιαννης 7, Γεωργιάδης.
ΠΕΥΚΗ (Παύλος): Βαλιώτης 5, Οουαντίτζο 6, Γεροκώστας, Νικολακόπουλος 17 (3), Πουρνάρας 2, Μιλούσης 2, Ζουρμπάκης 2, Λέζος 21 (2), Παλουκάκος 8, Τσόπελας.

Ηλιούπολη – Ηράκλειο 90-63
Διαιτητές: Κωστής – Τσατταλιού – Καλαβρός.
Τα δεκάλεπτα: 20-19, 47-37, 66-46, 90-63.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μάνος): Παπαδιονυσίου 31 (9), Σπανός 1, Σγουμπόπουλος 14 (2), Ζανιδάκης 12 (2), Πουλής 5 (1), Παναγόπουλος 2, Ντόγκας, Ευαγγέλου 9 (1), Βεσκούκης 6 (2), Μπριασούλης, Κατσουλός, Μαντάς 10.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πετράκης Αλ.): Μακράκης 1, Καμαρινός 10 (2), Πέτρου 11 (2), Κατσουρρί 14, Μαρτίνα 3 (1), Καστανιώτης 17, Φουκαράκης, Σαρρής 2, Πετράκης Ι. 3(1), Δαγαλάκης 2, Καλλικάκης.

Ένωση Ιλίου – Δάφνη Δαφνίου 72-89
Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν. – Αλεξόπουλος Π. – Κονταξάκης.
Τα δεκάλεπτα: 13-23, 32-44, 55-66, 72-89.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Πανούλιας): Μπαρμπαρής 14 (2), Σαξιώνης 22 (2), Κοσμίδης 20 (4), Μηλαθιανάκης 7, Κιούκης, Κουτσούμπας 7 (1), Τσόλκας, Σούλης, Σταϊκόπουλος, Τριντής.
ΔΑΦΝΗ (Στρατικόπουλος): Κυρίμης 2, Φρέσκος 2, Μόρφος 11 (1), Μπήλιος 4, Δελίδης 12 (2), Φραγκούλης 7, Χίνης 6, Παπαδόπουλος 15 (1), Μπένος 8, Μανωλάτος 10, Παπανικολάου 2, Μιχαλόγλου 10.

Άγιοι Ανάργυροι – Ερμής Αργυρουπόλεως 70-69
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ. – Αντωνέλου – Μούστρης.
Τα δεκάλεπτα: 22-15, 40-30, 48-51, 70-69.
ΆΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Φασουλόπουλος): Λαγός 2, Νέζης, Παυλίτινας 2, Αλεξανδρόπουλος 12 (1), Κεφαλάς 18 (2), Γούνης, Αρκουμάνης 11 (1), Παπαδάκης 3 (1), Μπέλμπας 5 (1), Χριστόδουλος 17.
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ (Γκαναβίας): Ραζής, Καβαλαράκης 4, Παξινός 7, Μπούτος 6 (1), Πέττας 23 (1), Κόγκας, Τσέλιος 6 (2), Σωτηρόπουλος 1, Τσιώκος 14, Παπανδρέου 8.

Η βαθμολογία (σε 16 αγώνες):
1. Χολαργός 15-1 31
2. Δάφνη Δαφνίου 12-4 28
3. Ελευθερία Μοσχάτου 11-5 27
4. Ερμής Αργυρουπόλεως 10-6 26
5. Ηλιούπολη 9-7 25
6. Πορφύρας 9-7 25
7. Νίκη Αμαρουσίου 8-8 24
8. Πεύκη 7-8 22
9. Ηράκλειο 6-10 22
10. Ένωση Ιλίου 5-11 21
11. Άγιοι Ανάργυροι 4-12 20
12. Χανιά 0-16 16

*O AO Πεύκης έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 25/02):
Νίκη Αμαρουσίου – Χανιά
Χολαργός – Ελευθερία Μοσχάτου
Πεύκη – Ηλιούπολη
Δάφνη Δαφνίου – Ηράκλειο
Ερμής Αργυρουπόλεως – Πορφύρας
Ένωση Ιλίου – Άγιοι Ανάργυροι

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

National League 2 (4ος όμιλος): Τα αποτελέσματα των Play Off

Στα ημιτελικά της National League 2 πέρασε η Καστοριά. Σπουδαία νίκη για την Καστοριά, η ο…