Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αρμάνι Μιλάνο – Ερυθρός Αστέρας 62-76 (vid)

Αρμάνι Μιλάνο – Ερυθρός Αστέρας 62-76 (vid)

armani erythros jpg

Ο Ερυθρός Αστέρας έδειξε χαρακτήρα…

Την εντός έδρας ήττα από τον Ερυθρό Αστέρα γνώρισε η Αρμάνι Μιλάνο με 76-62, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Euroleague. Κορυφαίος παίκτης για την ομάδα του  Γιάννη Σταυρόπουλου ήταν ο Ρόκας Γκιεντράιτι, σημειώνοντας  22 πόντους (2/3 τρίποντα) και 6 ριμπάουντ.

Η Σέρβικη ομάδα μπήκε με το «δεξί» στην αναμέτρηση (13-12 7‘) φτάνοντας τη διαφορά έως και το +16 (31-47) στο ημίχρονο. Η φιλοξενούμενη ομάδα με τους Νεμάνια Νέντοβιτς και Ρόκας Γκιεντράιτις έβαλε δύσκολα στην Αρμάνι, με τους γηπεδούχους να ψάχνουν λύσεις στο παρκέ.

Η αστοχία των γηπεδούχων από την περιφέρεια (είχαν 3/13 τρίποντα, 23%) δεν άφηνε περιθώρια αντίδρασης, με τη διαφορά να βρίσκεται στους +10 (47-57).

Τελική ευθεία… Η Αρμάνι εκμεταλλευόμενη κάποια λάθη των φιλοξενούμενων και βρίσκοντας μερικά εύκολα καλάθια στη σέρβικη ρακέτα, μείωσαν στους +5 (54-59). Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου δεν το άφησε έτσι… Με Γκεντράιτις και Τεόντοσιτς η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου έδωσε την απάντηση της, φτάνοντας στη νίκη με 62-76.

Τα δεκάλεπτα: 5-23, 31-47, 47-57, 62-76.

Δείτε εδώ το στατιστικό του αγώνα.

Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα 80-82 (vid)

Ο Ολυμπιακός έχασε στην παράταση από ένα σφύριγμα (80-82). Σ’ ένα από τα ομορφότερα παιχνί…