Κεντρική Β' Εθνική National League 1: Συνέχεια με την 9η σε 1ο -3ο και 8η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

National League 1: Συνέχεια με την 9η σε 1ο -3ο και 8η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

Τρίκαλα - ΝΕΟΛ National League 1 αποτελέσματα

Πλήρης αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της National League 1

Φουλ αγωνιστική δράση έχει σήμερα (02/12) το πρωτάθλημα της National League 1 με έντονο ενδιαφέρον σε όλους τους ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος Όμιλος, 9η αγωνιστική
Σάββατο 2/12
Μετς 17.00 Παγκράτι – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Φραγκούλη – Χριστοδουλάκης – Ναστούλης
Εσπέρου 17.00 Έσπερος – ΕΦΑΟΖ Αναστασίου – Δελαγραμμάτικας – Αναστασόπουλος Β.
Δύο Αοράκια 17.00 Αναγέννηση – Δάφνη Καρακάσης – Μακρόπουλος – Λιαρομμάτης
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β. – Πανελευσινιακός Μαρινάκος – Αργυρούδης – Κούλης Κ.
Δ. Βικέλας 18.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Π. Φάληρο Σιδέρης – Ορφανός Ιορδ. – Κιουλάφας
Δ. Περιστεράκης 20.00 Τα Φανάρια – ΟΦΗ Κονταράτος – Χρηστίδης Ηλ. – Τούσης

Ρεπό: Αιγάλεω

Η βαθμολογία (Σε 8 αγώνες)
1) Δάφνη 15 7-1
2) Πανελευσινιακός 14 6-2
3) Αιγάλεω 13 5-3
4) Τα Φανάρια 13 5-3
5) Πρωτέας Βούλας 12 5-2
6) ΟΦΗ 12 5-2
7) Π. Φάληρο 12 5-2
8) Έσπερος Καλλιθέας 10 3-4
9) Αναγέννηση 10 3-4
10) ΕΦΑΟΖ 9 2-5
11) Κηφισιά 8 1-6
12) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 8 1-6
13) Παγκρατίου 8 0-8

*ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ, Πρωτέας Βούλας, ΟΦΗ, ΑΣΑ Αναγέννηση, ΑΟ Π. Φαλήρου, Έσπερος Καλλιθέας, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΑΕ Νέας Κηφισιάς έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος, 8η αγωνιστική
Σάββατο 2/12
Ληξουρίου 13.30 ΝΕΟΛ – Εθνικός Λιβαδειάς Κωνσταντινίδου – Κανελλόπουλος – Λιόνας
Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ Ηστ – Βίκος Ιωαννίνων Αγγελής – Ασλανίδης – Κουκουλεκίδης Β.
Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών Ευφραιμίδης Σ. – Σιταρίδης – Τοπαλίδης
Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς – Εθνικός Φασόλης – Ασημακάκη – Μπακετέα
Σοφάδων 17.00 Σοφάδες – Τρίκαλα Basket Λουλουδιάδης – Κατωτικίδης – Κώνης

Ρεπό: Πανελλήνιος

Η βαθμολογία (Σε 7 αγώνες)
1) Νήαρ Ηστ 12 5-2
2) Τρίκαλα Basket 11 5-1
3) Αίολος Αγυιάς 11 5-1
4) Βίκος Ιωαννίνων 11 4-3
5) ΝΕΟΛ 10 4-2
6) Σοφάδες 9 3-3
7) Εθνικός Λειβαδιάς 9 3-3
8) Νίκη Βόλου 9 2-5
9) Εθνικός Πειραιά 8 2-4
10) Πανελλήνιος 8 1-6
11) Πρωτέας Γρεβενών 7 1-5

* Αίολος Αγυιάς Πατρών, ΓΣ Σοφάδων, ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.

3ος Όμιλος, 9η αγωνιστική
Σάββατο 2/12
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα – Κομοτηνή Παπαγερίδης – Ντόγκας – Γιαννούλης
Βικέλας 17.00 Φίλιππος Β. – Αρετσού Καλαμαριά Γερακίνης – Γεωργούλης – Κάννης
Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ Ξενικάκης – Παπαγεωργίου – Καντζουρίδης
Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός – Ερμής Λαγκαδά Εκίζογλου – Κοντογιάννης – Μιχέλης

Κυριακή 3/12
Πεύκων 18.00 Μαχητές Πεύκων Πειραματικού-Καβάλα Ντούρας-Νέδογλου-Ράπτης (Θεοδώρου)

Η βαθμολογία (Σε 8 αγώνες)
1) ΧΑΝΘ 15 7-1
2) ΔΕΚΑ 15 7-1
3) Φίλιππος Βέροιας 14 6-2
4) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 12 4-4
5) Ερμής Λαγκαδά 12 4-4
6) Κομοτηνή 11 4-3
7) Γέφυρα 10 3-4
8) Μακεδονικός 10 3-4
9) ΕΚ Καβάλας 10 3-4
10) Λεύκιππος Ξάνθης 9 2-5
11) Πανσερραϊκός 9 2-5
12) Αρετσού 9 2-5
13) ΚΑΟΔ 8 1-6

*ΧΑΝΘ, ΔΕΚΑ, Φίλιππος, Μαχητές Πειραματικό Πεύκων και Ερμής Λαγκαδάς έχουν έναν αγώνα περισσότερο.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Πανιώνιος – Παπάγου 76-73

Στην κορυφή της Elite League παρέμεινε ο Πανιώνιος. Ο Πανιώνιος επικράτησε 76-73 του Παπάγ…