Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Παρτιζάν – Άλμπα Βερολίνου 89-74 (vid)

Παρτιζάν – Άλμπα Βερολίνου 89-74 (vid)

Αλέκσα Αβράμοβιτς

Την 4η νίκη της πανηγύρισε η Παρτιζάν…

Την 4η νίκη σε εννέα αγώνες στη EuroLeague σημείωσε η Παρτίζαν, καθώς επικράτησε με 89-74 της Άλμπα Βερολίνου στη Σταρκ Αρένα.

Το ματς ήταν ντέρμπι στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Καμίνσκι να ξεκινά «ζεστός» για τους Σέρβους, αλλά τον Κουμάτζε να απαντά για την Άλμπα, που προηγήθηκε με δύο πόντους. Oι Αβράμοβιτς και Νάναλι πήραν τη σκυτάλη στο σκοράρισμα για τους γηπεδούχους στη 2η περίοδο, (55-51) και το ημίχρονο έληξε με 43-40.

Το ντέρμπι συνεχίστηκε μέχρι τα μέσα της τρίτης περιόδου, εκεί όπου οι Γερμανοί άσκησαν περισσότερή πίεση, μένοντας κοντά στο σκορ. Οι Σέρβοι αντέδρασαν και με ένα επιμέρους σκορ 18-4 έκλεισαν την 3η περίοδο +13 (65-52).

Τελική ευθεία… Οι Σέρβοι διατήρησαν τη διαφορά σε υψηλά επίπεδα, με αποτέλεσμα να πανηγυρίσουν την 4η τους νίκη στο πρωτάθλημα 89-74.

Τα δεκάλεπτα:18-20, 43-40, 65-55, 89-74.