Κεντρική Β' Εθνική National League 1 (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

National League 1 (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Φίλιππος Βέροιας National League 1 αποτελέσματα

Νικηφόρα συνέχισε ο Φίλιππος. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Εκτός έδρας νίκη για τον Φίλιππο, επικράτησε της Κομοτηνής για την 8η αγωνιστική της Elite League. Η ΧΑΝΘ μάζεψε ακόμα δύο βαθμούς με τη νίκη της επί του Μακεδονικού. Οι Μαχητές επιβλήθηκαν της Αρετσούς, ενώ σε σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στον πόντο ο Ερμής Λαγκαδά πήρε τη νίκη επί του Λεύκιππου.

ΚΑΟΔ – Γέφυρα 63-70
Κομοτηνή – Φίλιππος 75-88
Αρετσού – Μαχητές 53-64
ΔΕΚΑ – Πανσερραϊκός 97-69
Ερμής Λαγκαδά – Λεύκιππος 69-68
ΧΑΝΘ – Μακεδονικός 89-59
Ρεπό: Καβάλα

ΚΑΟΔ – Γέφυρα 63-70
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Λαδάς – Νέδογλου.
Τα δεκάλεπτα: 18-21, 36-48, 45-59, 63-70.
ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαραβέγιας 13 (1), Ρουμπιέρα 7, Γρίψιος 12 (1), Παπαδόπουλος 8, Μπέσσας 2, Γεωργίου 10 (2), Μπρουκς 8, Γρηγορίάδης, Παπαπασχάλης 3.
ΓΕΦΥΡΑ (Κωστόπουλος): Χρυσόπουλος 21 (2), Καλαϊτζίδης 1, Φόρογλου 6 (2), Πολυμένης 2, Σιώπης 16 (4), Μαλανδρής 3, Ντίαθ 2, Τσιροπούλης 7 (1), Στράτος, Δαριβιανάκκης, Παππάς 12.

Κομοτηνή – Φίλιππος 75-88
Διαιτητές: Σελεβός – Σιταρίδης – Δικταπανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-28, 30-53, 55-71, 75-88.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σιγκούνας 12, Αρχιμανδρίτης 7, Χριστοδούλου, Περρής 35 (5), Ναλμπάντης 4, Αβδάλας, Μπίλιος 3 (1), Δρέλλας 4, Φιλοξενίδης, Κάλτσος 4, Κάφφκε 6 (1), Χριστοφορίδης.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Κοθράς): Ελευθεριάδης 21, Αποστολίδης 14 (3), Ξενιτίδης 11 (1), Κάτζος 15 (1), Καραγιώργος 2, Μπένας 13 (2), Μελαδιανός 9, Δημαλής, Κοτσανος 3, Λάζαρης.

Αρετσού – Μαχητές Πειραματικό 53-64
Διαιτητές: Εκίζογλου – Ηλιόπουλος – Μιχέλη Ευ.
Τα δεκάλεπτα: 7-8, 28-31, 40-45, 53-64.
ΑΡΕΤΣΟΥ (Πετρόπουλος): Βλάσιος 6 (2), Ρόπουτης 2, Γεωργάκης 3, Φλιάτης 7 (1), Τσιόγκας 14, Κυφωνίδης 9 (1), Καπόνης 9 (3), Βλασσόπουλος, Καλούδης 2, Φλιώνης, Παπανικολάου 1, Θεοδοσιάδης.
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Φλιάτης 4, Νώτης 22, Αμπαράς 7, Γαλανίδης 11 (3), Κιγμέτογλου 10 (2), Χαραλαμπίδης 2, Τσιμερίκας 2, Παπασάβογλου 6, Λαζάρου, Μισαηλίδης, Τσαρτσάλης, Στρυβάκης.

ΔΕΚΑ – Πανσερραϊκός 97-69
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Ντούρας – Ράπτης.
Τα δεκάλεπτα: 24-22, 52-44, 76-60, 97-69.
ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης): Πετανίδης 18 (4), Τσιροπούλης 2, Κιόσια 6, Λουλούδης 11 (3), Πατρίκης 5, Καλαποθαράκος 8, Λιοτόπουλος 22 (4), Μακαρατζής, Πούντος, Ζωϊδης 13, Μουτάφης 8, Κρίτσικας 4.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κακιούζης): Μήνου 5 (1), Κουτουξίδης 14 (2), Τσακαλέρης 15 (2), Ντίνος 9 (1), Γεωργιανός 6, Κεραμάρης 3, Μανούσος 12, Μπρατσιάκος 2, Πεχλιβάνης 3, Γεωργιάδης, Θεοδοσιάδης.

Ερμής Λαγκαδά – Λεύκιππος Ξάνθης 69-68
Διαιτητές: Πράττος – Θεοδωρίδης – Μπουγλός Π.
Τα δεκάλεπτα: 25-20, 48-38, 55-57, 69-68.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Παρίτσης): Γκέλιος 25 (5), Λαζάρου 6, Παπαδόπουλος Π. 1, Παπαδόπουλος Σ. 4, Μάρουσιτς 10 (3), Σουτζόπουλος 17 (2), Χρυσανθάκης 2, Παπαμαργαρίτης, Σμυρλής, Ταζόπουλος 4.
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ (Ζαφειρούδης): Καλαμπάκας 9 (3), Κατσαμούρης 19 (1), Παλλάκης 8, Μητρόπουλος 25 (2), Μακαρατζής 5 (1), Γιάκουλας, Μπουτσακτσή 2, Διαμαντής.

ΧΑΝΘ – Μακεδονικός 89-59
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ. – Καντερές – Αθανασιάδης Αθ.
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 39-38, 62-52, 89-59.
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Κωστίκας 4, Κούντας 9, Αποστολίδης 12 (1), Μαργαριτόπολος 6, Μπρόζος 5 (1), Γεωργίου 4, Τουλούπης 17, Κομνιανίδης Ι. 5 (1), Μαλτέζος 17, Ζιάκας 10 (2) Αλεμδάρ, Κομνιανίδης Α.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Χατζούλης): Τσιρογιάννης 15 (3), Καραγιάννης 18 (1), Ζεϊμπέκης 3 (1), Ανδρέου 8, Τζιουβάρας 4, Ρουκουνάκης 2, Αγριόπουλος 2, Καραγιώργος, Γκέκος, Λαμπρόπουλος 3, Κακαλέτρης 2, Βαουφτσής 2.

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες)
1) ΧΑΝΘ 15 7-1
2) Φίλιππος 14 7-2
3) ΔΕΚΑ 13 6-1
4) Μαχητές 12 4-4
5) Ερμής Λαγκαδά 12 4-4
6) Κομοτηνή 11 4-3
7) Μακεδονικός 10 3-4
8) Καβάλα 10 3-4
9) Γέφυρα 9 3-3
10) Λεύκιππος Ξάνθης 8 2-4
11) Πανσερραϊκός 9 2-5
12) Αρετσού 9 2-5
13) ΚΑΟΔ 8 1-6

* Γέφυρα και ΔΕΚΑ έχουν ένα αγώνα λιγότερο.
** Μακεδονικός, Αρετσού, Λεύκιππος Ξάνθης,  Κομοτηνή, Πανσερραϊκός, ΚΑΟΔ και Γέφυρα έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 2/12)
Γέφυρα – Κομοτηνή
Φίλιππος Βέροιας – Αρετσού
Μαχητές – Καβάλα
Πανσερραϊκός – ΚΑΟΔ
Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ
Μακεδονικός – Ερμής Λαγκαδά
Ρεπό: ΧΑΝΘ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Basket League: Τρεις αναμετρήσεις για τη 19η αγωνιστική

Επιστροφή στη δράση για τη Stoiximan Basket League. Μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος για …