Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπάγερν – Παρτιζάν 94-85 (vid)

Μπάγερν – Παρτιζάν 94-85 (vid)

Μπάγερν- Παρτιζάν

Επέστρεψε στις νίκες η Μπάγερν.

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μπάγερν, παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στη 2η περίοδο νίκησε την Παρτιζάν με 94-85.

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι μπήκε η Παρτιζάν στην αναμέτρηση, με τον Καμίνσκι σε πρώτο πλάνο προηγήθηκε με 11-5 στο 4’. Φρανσίσκο και Έντουαρντς μείωσαν στον πόντο για την Μπάγερν Μονάχου, όμως οι Σέρβοι αντέδρασαν και με δέκα προσωπικούς πόντους του Τριφούνοβιτς έκλεισαν το δεκάλεπτο στο +7 για το 32-25.

Με άλλη ενέργεια μπήκε στη 2η περίοδο η Μπάγερν, ανεβάζοντας στροφές περιόρισε την επιθετική λειτουργία των Σέρβων. Το ημίχρονο έληξε με 53-51.

Η Μπάγερν παίζοντας εξαιρετική άμυνα στην 3η περίοδο, κράτησε τους φιλοξενούμενους για 4΄ λεπτά μακριά από το καλάθι, χτίζοντας παράλληλα μια διαφορά των +7 πόντων (59-51). Οι Σέρβοι με το εύστοχο σουτ του ΛεΝτέι, επέστρεψαν στο παιχνίδι (65-61). Η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε ντέρμπι…  Η Μπάγερν δείχνοντας χαρακτήρα επέστρεψε στις νίκες με 94-85.

Τα δεκάλεπτα: 25-32, 53-51, 70-63, 94-85

Ολυμπιακός: «Ένα ακόμα παιχνίδι» (vid)

Δείτε όλα όσα έγιναν στο Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα. Ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός, κ…