Κεντρική Γυναίκες Κάντι Λα Σο – Ελευθερία Μοσχάτου 70-61

Κάντι Λα Σο – Ελευθερία Μοσχάτου 70-61

Καντί Λα Σο

Αποχαίρετησε το EuroCup η Ελευθερία Μοσχάτου.

Ένα όμορφο ταξίδι έφτασε στο τέλος του… Η Ελευθερία Μοσχάτου έκλεισε στην Ισπανία τον κύκλο της στο EuroCup Women, ηττήθηκε από τη Κάντι Λα Σο με 70-61. Κορυφαίες της αναμέτρησης ήταν η Μπικλ μετρώντας 19 πόντους, 6 ριμπάουντ και 7 ασίστ και η Ζεκ με 18 πόντους.

Η Ελληνική ομάδα ήταν άκρως ανταγωνιστική στον «τελευταίο της χορό», με τις Ζεκ, Μπικλ και Κάισερ κατάφερε να βρεθεί πίσω στο σκορ με έναν πόντο (24-23 10΄). Στο ίδιο μομέντουμ κύλισε και η 2η περίοδος, οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι (30-29) με τις Ισπανίδες να κλείνουν με +5 το ημίχρονο (44-39).

Η ομάδα της Κατερίνας Χατζηδάκη έχει ψυχή

Η ομάδα της Κατερίνας Χατζηδάκη δεν τα παράτησε, με τις γηπεδούχες να επιστρέφουν, να παίρνουν το προβάδισμα, αλλά να μην μπορούν να εξασφαλίσουν κάποια διαφορά ασφαλείας (46-40). Έχοντας το «πόδι πατημένο στο γκάζι» και την Καμπισάνο για οδηγό, η Ισπανική ομάδα ξέφυγε με 10 πόντους (60-50, 29’), διαφορά που κράτησε ως το τέλος, για να φτάσει στη νίκη με 70-61.

Τα δεκάλεπτα: 24-23, 44-39, 60-52, 70-61.

Δείτε εδώ το στατιστικό του αγώνα.

Περισσότερα σε Γυναίκες

Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα 92-58 (vid)

Ο Ολυμπιακός διέλυσε την Μπαρτσελόνα και πάει για τον… τελικό των τελικών. Ο τρόπος με τον…