Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ρεάλ – Αρμάνι 88-71 (vid)

Ρεάλ – Αρμάνι 88-71 (vid)

20231019 234845 jpg

Παρέμεινε στην κορυφή η Ρεάλ.

Αήττητη παρέμεινε στη φετινή Ευρωλιγκα η Ρεάλ Μαδρίτης. Οι Ισπανοί επικράτησαν και της Αρμάνι με 88-71 και έκαναν το 4/4. Οι Ιταλοί έβαλαν δύσκολα στους γηπεδούχους, αλλά δεν άντεξαν στο δεύτερο μέρος και έφυγαν με άδεια χέρια από την Ισπανία.

Η Αρμάνι ξεκίνησε καλύτερα (5-11), αλλά γρήγορα η Ρεάλ ισορρόπησε το παιχνίδι (12-13). Η ιταλική ομάδα ήταν εξαιρετική στο πρώτο δεκάλεπτο και με πολυφωνία στην επίθεση κατάφερε να χτίσει μια διαφορά της τάξεως των πέντε πόντων (19-24). Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και στη δεύτερη περίοδο. Οι γηπεδούχοι έφεραν γρήγορα το ματς στα ίσια και οι παίκτες των δύο ομάδων πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ ισόπαλο (41-41).

Στο δεύτερο μέρος, όμως, όλα άλλαξαν. Η Ρεαλ σταδιακά άρχισε να ανεβάζει την απόδοση της και να παίρνει τον έλεγχο του ματς (67-61). Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα της Μαδρίτης δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Αρμάνι. Οι παίκτες του Τσους Ματέο έκαναν ότι ήθελαν, πήραν διψήφια διαφορά και πήραν τελικά τη νίκη με 88-71.

Τα δεκάλεπτα: 19-24, 41-41, 67-61, 88-71

Παναθηναϊκός: Τι ώρα είναι προγραμματισμένη η πτήση για το Ελ. Βενιζέλος

Στις 11:00 αναχωρεί ο Παναθηναϊκός για Ελλάδα. Οι πρωταθλητές Ευρώπης παίκτες του Παναθηνα…