Κεντρική Ψαγμένα Ντεμπούτο για Βεζένκοφ

Ντεμπούτο για Βεζένκοφ

Σάσα Βεζένκοφ

Πρώτος σκόρερ ο Βεζένκοφ στο φιλικό των Κινγκς.

Την πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα των Κινγκς σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα, έκανε ο Σάσα Βεζένκοφ. Το νέο απόκτημα του Σακραμέντο αγωνίστηκε για 11:19 και σημείωσε 12 πόντους, (2/4 τριπ., 2/3 διπ., 2/2 βολές), 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Ο Σάσα χρειάστηκε να περιμένει μέχρι την τρίτη περίοδο για να πάρει το… σήμα από τον προπονητή του και να αρχίσει να μετρά αγωνιστικά λεπτά, στο πρώτο φιλικό των Κινγκς για τη σεζόν, με αντίπαλο του Τορόντο Ράποτρς. Για την ιστορία το ματς έληξε υπέρ των Ράπτορς 112-99.

Οι Κίγκαν Μάρεϊ και Χάρισον Μπαρνς για τους Κινγκς ακολούθησαν σε απόδοση τον Βεζένκοφ, πέτυχαν από 11 πόντους.

Για την ομάδα του Καναδά έκανε πρώτη εμφάνιση ο Ντένις Σρέντερ, ο οποίος σημείωσε 6 πόντους σε 16:41, ενώ πρώτος σκόρερ ήταν ο Γκάρι Τρεντ Τζούνιορ με 22 πόντους, ο Σκότι Μπαρνς μέτρησε 15 πόντους.