Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

Γ’ Εθνική (3ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

ΕΟΚ

Έτοιμη να δώσει τη μάχη για την άνοδο η Δάφνη. Τα αποτελέσματα κι η βαθμολογία.

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε η Δάφνη την κανονική περίοδο, κερδίζοντας με 87-84 τη Νίκη Αμαρουσίου και τερματίζοντας στην 1η θέση.  Η ομάδα θα βρεθεί αντιμέτωπη με τον Αργοναύτη Ράφηνας στα πλέι οφ.

Με νίκη έφυγε από την Κάλυμνο ο Αργοναύτης, καθώς νικήσε την ΕΑΚΑ με 89-86. Νίκη και για το Πικέρμι καθώς επικράτησε του Ποσειδώνα με 76-61. Στη β’ φάση ανευ αγώνα πέρασε το Πικέρμι, αφού ο Μανδραϊκός αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Σαν να ήταν προπόνηση για την Ελευθερία Μοσχάτου, επικράτησε εκτός έδρας του Φοίνικα με 78-58. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου τερμάτισε στην 3η θέση της κατάταξης.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής
Πικέρμι – Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού 76-59
Φοίνικας Πειραιά – Ελευθερία Μοσχάτου 58-78
Αιολικός – Μανδραϊκός 20-0
Κάλυμνος – Αργοναύτης Ραφήνας 86-89
Βροντάδο – Ίκαρος Καλλιθέας 64-61
Δάφνη – Νίκη Αμαρουσίου 87-84

Πικέρμι – Ποσειδώνας Ψυχικού 76-61
Διαιτητές: Αναστασίου – Κηπωσης.
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 42-26, 64-41,76-61.
ΠΙΚΕΡΜΙ (Ψυχογιόπουλος): Λιόντας, Κουκουζελης, Κατσινοπουλος, Στραφιώτης 3 (1), Κούσουλας 16 (2), Δέλγας 11 (2), Παπαζήσης 15 (2), Νάσσης 4, Ταφίλη, Μπιγγος 3, Ντακοβιτς 17 (3), Μιλούσης 7.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Μπουζούλας,): Καραμπάτος 10 (2), Κουτάντος 6, Κώτσης Β. 13, Χουλιάρας, Ρουμπέας 6 (1), Σπυριδόπουλος, Παπακωνσταντίνου 5 (1), Σακελλαρίου 4, Καγιάντζας 5 (1), Παναγιώτου 7, Μιλούσης 3, Ζερβακ ης 2.

Δάφνη – Νίκη Αμαρουσίου 87-84
Διαιτητές: Τηγάνης – Πολάτογλου
Τα δεκάλεπτα: 17-22, 39-41, 58-65, 87-84.
ΔΑΦΝΗ (Οικονομάκης): Έξαρχος 4, Τζιβελέκας 20, Ρεγκούτας, Κερασοβίτης 13 (3), Δερμιτζάκης 21 (3), Μουστόπουλος 12, Γιαννίκος 7 (1), Μέλιος 10.
ΝΙΚΗ (Ασημακόπουλος): Γεωργακόπουλος 11 (1), Κυπριτζόγλου 10, Κοκορέλης 10, Τσεκένης, Τσάτσιος 3 (1), Σελούλης, Δέλιος 16 (2), Παπαδημητρίου 10, Κόπτσας, Μακρογιαννάκης 12 (1), Θεοδοσίου 12 (4).

Βροντάδο – Ίκαρος Καλλιθέας 64-61  
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης – Αδαμόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-11, 37-26, 52-44, 64-61.
ΒΡΟΝΤΑΔΟ (Αμέντας): Χατζηγεωργίου 5 (1), Τσιλούλης 3 (1), Μπριασούλης 11 (1), Φράγκος, Ουλουσίδης 6, Κουτσολιάκος 15, Μαλέρδος 5, Γεωργούτσος 15 (1), Σουλίκας 4.
ΙΚΑΡΟΣ (Χαριτάτος): Κοστάβα 2, Θωμάς 6 (1), Βασιλακάκης 12 (1), Μουστάκας 7 (2), Λάμπρου, Βαϊδάκης 10, Βλασσόπουλος 13 (1), Τσιμπιράκης, Μαυροειδής 10 (2), Καλαμπόγιας.

Η βαθμολγία (σε 22 αγώνες)
1 Δάφνη 42 (20-2)
2 Ίκαρος Καλλιθέας 38 (16-6)
3 Ελευθερία Μοσχάτου 38 (16-6)
4 Αργοναύτης Ραφήνας 38 (16-6)
5 Πικέρμι 35 (13-9)
6 Νίκη Αμαρουσίου 34 (12-10)
7 Αιολικός Μυτιλήνης 32 (10-12)
8 ΦΟ Βροντάδου 31 (9-13)
9 Ποσειδών Νέου Ψυχικού 29 (7-15)
10 Φοίνιξ Πειραιά 29 (7-15)
11 ΕΑ Καλύμνου 25 (4-17)
12 Μανδραϊκός 21 (1-19)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Άνθεα Κούρου
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Παναθηναϊκός: Η ταινία των τελικών της Basket League (vid)

Η ταινία των τελικών με την επιτυχία του Παναθηναϊκού. Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε με μαγικό…